Wędzisko muchowe dla początkującego

/ 1 odpowiedzi
Witam. Jakiś czas temu zacząłem uprawiać wędkarstwo muchowe. Moje pierwsze kroki stawiałem na najtańszym sprzęcie czyli Jaxon Cantara. Wybrałem tą wędke gdyż uczyłem się rzutów i wiedziałem że wędka przejdzie katorgi i tak było, wędka się wreszcie złamała. Teraz chciałbym zakupić troszkę lepszą muchówkę w klasie #6 270cm. Wybrałem kilka produktów i chciałbym o opinie użytkowników tych wędzisk. Większość wędek miałem okazję trzymać w ręce i w sumie wszystkie pasują ale żadnej nie mam możliwości sprawdzenia nad wodą. Wędzisko ma służyć do połowu kleni oraz niedużych boleni. Proszę o pomoc w wybraniu sprzętu który dla początkującego będzie w miarę uniwersalny.

1. KONGER World Champion Fly 270/4 #5/6
2. Cormoran FLYCOR - MR 260/2 #5/63. Shakespeare Sigma Fly 270/4 #64. Robinson Aquarius Fly Master 270/3 #65. Dragon millenium trout fly 270/2 #5/6
Mam jeszcze pytanie co do ilości sekcji. Czy to prawda że wędka z 4 sekcjami nie odbiega włąściwościami od wędki 2 składowej? 
khakiprichi

bierz 4-roskład wygodniejszy w transporcie a różnicy nie zauważyłem porównując do 3 składu.

pierwszym moim kijem do nauki był Shakespeare Odyssey fly.nauka poszła mi w miarę łatwo,
kijek złamał mi się po roku przy żucie (pękł dokładnie pod omotką przelotki,może za mocno była owinięta),postanowiłem kupić coś markowego wybór padł na :

Greys GRXi+ 2,85m 7#

jakie było moje zaskoczenie już na pierwszym wyjeździe,kij sam ładował sznur.Poprzednim kijem 15m prosto położonego sznura to było max teraz bez problemu podaje 25m.Myślę że naprawdę warto zainwestować w sprzęt muchowy od firm które tylko takie kije robią wiem ceny są duże ale jakość,praca kija,i cała reszta nie porównywalnie lepsza!!! (2013/07/19 07:48)