Zaloguj się do konta

Wędzisko Konger czy Mikado ?

utworzono: 2011/11/20 12:48
Kamiuch

witam niedawno trafiłem na ten portal... wędkuje od 2 lat takrze  małolat... pierwsza wędka to z biedronki z zestawem za 35 zł ale  jeżeli chodzi o to co wybrać to moja pierwsza z prawdziwego zdażenia to mikado almaz medjum do 120 mam ja już 2 rok i jestem zadowolony uzyam  jej do metody z koszykami do 40 gr i jestem b. zadowolony po roku jej używania w tym sezonie dokupiłem almaza do 160  czyli hevi obie mają 360.  tej drugiej używam  do koszyka 50gr  ale po zmianie szczytówki na najbardziej sztywna nad rzekę całkiem przyzwoicie latały koszyki 100-120 . widziałem kongery i może to kwestja gustu ale mikado wydaje mi się subtelmiejsza mam na nich założone kołowrotki shimano aliwio i catana 2500 i powiem szczerze że jeżeli mi ten sprzęt szlak trafi to bez zastanowienia wezmę taki sam komplet.. dodam tylko że na medium  do 120 wycholowałem sumika 115 cm 12 kg wagi i powiem szczerze że casami wątpiłem że ten patyczek wytrzyma ale dał radę... takrze w moim przypadku na 100% polecam kije mikado almaz







Po tym wpisie mam niechęć do polecanej przez Ciebie wędki. Młody człowieku! Opanuj się! [2015-11-07 19:07]

rafal0414

to mi się udało bo ten wpis miał zniechęcić niejakiego  kamiucha do sprzętu używanego przezemnie... o kiego ch... ci chodzi stary... wyraziłem swoją opinnie czyżbyś był z firmy od konkurencji czy następny polonista ó,u, ż, rz  . [2015-11-07 19:42]

Sith

to mi się udało bo ten wpis miał zniechęcić niejakiego  kamiucha do sprzętu używanego przezemnie... o kiego ch... ci chodzi stary... wyraziłem swoją opinnie czyżbyś był z firmy od konkurencji czy następny polonista ó,u, ż, rz  .

Szkoda komentować... Parafrazując znane hasło encyklopedyczne - jaki Rafał jest każdy widzi... ;>
[2015-11-08 10:24]

Wdaliście się w czysto akademicki spór. Od paru lat używam obydwu kijów równocześnie . Teleskop 390 cw 60 - mocniejszego mi nie trzeba zaleta krótka długość transportowa. Wielkich różnic nie widzę. Na zdjęciu Konger ,Mikado która z lewej lub z prawej nie wiem .
Nie narzekam 
Julian [2015-11-09 17:41]

kiesiak53

Gdy potrzebowałem kołowrotków z wolnym biegiem szpuli, to nie szukałem nowych modeli, ale tych, o których były już recenzje.
Wybrałem w tedy skandynawską firmę, niestety kupiłem go przez internet, a nie od razu użyłem. Później byłem nim zawiedziony, ale przyzwyczaiłem się do jego mankamentów i dopasowałem sposób łowienia. Następny kupowałem już w sklepie. Kazałem sobie wyłożyć wszystkie kołowrotki tego typu na ladę. Te, których wielkość mi nie odpowiadała od razu odłożyłem. Nie będę pisał jak je testowałem, ale moje testy wygrał Konger, bo posiadał te cechy, które powinien mieć kołowrotek z wolnym biegiem. Nawet te najdroższe z Japonii zawiodły w najważniejszym teście. Tak więc nie trać czasu na opinie, tylko idź do sklepu i każ sobie położyć kilka kijów zbliżonych wielkością i w jakimś przedziale cenowym na ladę i bierz po kolei do ręki oglądaj, waż, machaj intensywnie na boki (krótkie ale szybkie kiwanie - będziesz widział ich akcję jak na wykresie), obejrzyj przelotki. Kolejno odkładaj te, które zdecydowanie Ci nie pasują. Najdłużej zastanawiaj się przy dwóch ostatnich. To Twój wybór. Nie będziesz miał do siebie pretensji. Kij będzie dobry, jeśli spełni Twoje(!) kryteria.
Jeśli nie wiesz jakie cechy powinien mieć kij do Twojego sposobu wędkowania, to zapytaj na forum. Tu chłopaki i utalentowane dziewczyny (są tu takie) powiedzą Ci jakie cechy powinna mieć Twoja ulubiona wędka, musisz tylko napisać, co chcesz łowić i na jakiej wodzie.
Pozdrawiam i życzę radości nad wodą.
[2015-11-11 22:04]