Wędzisko kleniowo-jaziowe co polecacie??

/ 7 odpowiedzi
Witam:)

Mam takie pytanko jak w temacie:)

A mianowicie jakie wędzisko proponujecie do połowu w rzekach klenia,jazia czy pstrąga:)

Proszę o jakieś propozycje:)

Połamania:)


Adam01


Ja polecam Jaxon Grand Virtuoso Sensitive Spin 270cm c/w 3-15g. W moich rękach sprawdza się znakomicie. Cena nie jest duża, bo tylko ok. 120zł. Polecam! (2011/07/06 16:33)

u?ytkownik32263


Klenie i jazie łowię na wklejankę Team Dragon 2,75 m 3-12g i muszę przyznać iż jak na wklejkę spisuje się wręcz rewelacyjnie. Brania mocno wyczuwalne a kijek fajnie oddaje walkę ryby bo pod ciężarem przechodzi bardzo płynnie w półparabolkę. No i rzuty przynętami o masie 1-2 g nie stanowią jakiegoś problemu a łowię głównie na typowe smużaki. Generalnie daję temu kijkowi cena/walory użytkowe 4+ na 5 bo mógłby być ciut miększy w samej szczytówce. Polecam tylko cena ok 4 stów więc nie mało;) (2011/07/06 16:59)

kaban


Dragon HM80 Golden River-wiem,cena na budżet zwykłego śmiertelnika nie do przyjęcia (odkładałem na wymarzony sprzęt w tajemnicy przed żona blisko dwa lata). Jest wiele tańszych i całkiem przyzwoitych kijaszków w ofercie Dragona,Kongera itd. ,które spełnią twoje oczekiwania.Dla mnie wybór kija to sprawa czysto osobista i żadna opinia na forum mnie nie przekona-kij musi mi leżeć w ręce(długość kijaszka ,dolnika,umiejscowienie uchwytu,rozmieszczenie przelotek,waga itp.)."Jak nie dotknę to nie uwierzę"... (2011/07/07 09:25)

obcy91


ja bym zaproponował Ci wędzisko z serii Konger Tiger Cross Maxxx wklejanka 3-18g.
Dlaczego zapytasz? Jest to bardzo lekki kij przy odpowiednim dociążeniu kołowrotkiem, jesteś w stanie wyważyć wszystko w wyśmienity sposób.
Niby jest to wklejanka i delikatny kij, ale...
-szczupak 72cm. do 3kg.
-brzana 79cm.
-kleń 58cm.
-boleń 78cm. 3kg.
Z tych większych rybek, te które wymieniłem zostały wyciągnięte na ten właśnie kij.
Także wydaje mi się, że jeśli nie chcesz wydać fortuny a być zadowolonym z kija, to polecam Ci właśnie ten. (2011/07/07 10:18)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

siemeklub


witam
napisze w ten sposób :
Klenie , jazie  łowie przeważnie na rzece Odrze i używam takiego kija Dragon Millenium HD Perch 2.90 m  4-18 g .U mnie się sprawdził i jestem z niego zadowolony . Czuć pracę nawet niewielkich smużaków . Według mnie długość wędki jest też zaletą ponieważ lekkimi woblerami , czy blaszkami można dalej rzucić .Wędka jest lekka i estetycznie wykonana , łowie nią już dwa lata i nie mam z nią żadnych problemów .
pozdrawiam (2011/07/07 10:52)