Wędzisko i wielkość kręciołka

/ 18 odpowiedzi
Witam Kolegów.

Mam pytanie zwiazane z doborem wielkosci kreciola do wedki . Wedke to Konger Spirado Feeder 360 do 120gr.  A kolowrotek jaki mam zamiar kupic do tego kija to Okuma Travertine i teraz nie wiem jak rozmiar wybrać . Zyłke mam zamiar nawinać 0.20-0.23 . Moze ktoś zna jakis inny kolowrotek w podobnej cenie i odpowiedniej wielkości  . Pozdroo
ryukon1975


Łowię na feedery tylko dłuższe 3,9 m i 4,2 m kołowrotki do nich to 3500 z firmy Daiwa i 5000 z firmy Cormoran.Przy zakupie sugeruj się masą te o których piszę ważą około 480 g.Potrzebny tobie może być trochę lżejszy . (2011/02/27 13:00)

janmar


Okuma cieszy się dobrymi opiniami. Jeżeli chodzi o rozmiar to przy tym modelu poleciłbym Tobie 40kę lub 45kę.

Pozdrawiam (2011/02/27 13:01)

Bukis


Dzieki za odpowiedzi . Tak mysle ze kupie rozmiar 45 waga 410gr bedzie odpowiednia  a i troche wiecej zylke sie moze przydac .  Pozdroo (2011/02/27 13:36)

przemo1980


Dzieki za odpowiedzi . Tak mysle ze kupie rozmiar 45 waga 410gr bedzie odpowiednia  a i troche wiecej zylke sie moze przydac .  Pozdroo

Ja myślę kolego że do tego feederka 40 będzie odpowiednia. Ja teraz kupiłem 45 z zastosowaniem do Mikado SCR Heavy Feeder 390 / 150g i muszę powiedzieć że jest to kawał kołowrotka. Z czystym sumieniem mogę zaproponować Ci też kołowrotek Spro Drag Master X-Class,jak dla mnie super kołowrotki-posiadam dwa. Do Twojego kija może być model 840. Cena około 150zł. (2011/02/27 13:59)

ryukon1975


Ja nawijam podkład i 150 m żyłki.Dzięki temu że kołowrotek jest dość duży i solidny dłużej znosi ciężką pracę co przy feederze jest nieuniknione,przy wyrzucie i zwijaniu ciężkiego zestawu.Jak nie planujesz ryb po 30 kg i holów po 0,5 km to lepszym wyjściem jak nawinięcie całej szpuli żyłką jest zrobienie podkładu i wymiana żyłki raz na dwa miesiące.Oczywiście przy intensywnym łowieniu. (2011/02/27 14:10)

Bukis


Dzieki wielkie za propozycje kreciołka ale jakos juz sie przekonalem do tej Okumy :) . Co do podkladu to naprawde niezly pomysł pomysle o tym . Jesli mowicie ze 45 bedzie za duzy to chyba zamowie 40 . A jaka zyłeczke bysice polecili chodzi mi o firme . Głownie bede łowil na stawach i jeziorach rybki do max 5 kg i co jakis czas na nocke nad Wisle . Mysle ze 0.23 max zylke . A jaka firme polecicie ?? Pozdrawiam (2011/02/27 14:30)

przemo1980


0.23 będzie ok. Trabucco. (2011/02/27 14:36)

Przemo-77


Ja mam na Kongerku 360/150 okume 40 a na Mikado 390/14 okume 45. Jak dla mnie 40 jest troszkę za mała natomiast 45 jest w sam raz. (2011/02/27 14:40)

przemo1980


to już teraz kolega będzie miał mętlik w głowie :) (2011/02/27 14:47)

ryukon1975


Trabucco T-Force Feeder 0,22 mm.Dla mnie ideał i pasuje do ryb jakie chcesz łowić. (2011/02/27 14:48)

Bukis


to już teraz kolega będzie miał mętlik w głowie :)



Noo kolega juz ma metlik :) (2011/02/27 15:15)

Bukis


Trabucco T-Force Feeder 0,22 mm.Dla mnie ideał i pasuje do ryb jakie chcesz łowić.


O wlasnie o to mi chodzilo , myslalem o tej zylce :) a jesli ją Polecasz to ja chyba kupie :)


Dzieki wielkie za odpowiedzi wszystkich i polamaniaa .
(2011/02/27 15:16)

Przemo-77


Bukis K... mać :) !!!!! :)

Masz tak zwany heavy feeder. Bierz Okumę TRB 45 (wolny bieg) na to nawiń żyłkę Dragon maxima mach & feeder lub Dragon maxima carp & feeder tylko może 0,20 mm. Będziesz zadowolony na 100 %.

Ja w zeszłym roku używałem żyłki Mikado feeder 0,24 mm (kolor czarny) i była ok. Leszczyka jak łopaty się ciągnęło. Żyłka 0,24 mm to maximum jak na feeder.

Kupuje grubsze żyłeczki bo kiedyś facet w sklepie zachwalał cieniutką żyłkę Sufix. Na łowisku okazało się że jest do dupy i rwie się jak papierowy sznurek. Może i do grubszej żyłki ryba boi się podejść, ale żyłka mach&feeder ma kolor brązowy (maskujący) i dlatego myślę że da radę. Czasem na łowisku na noc zasadzam feedery bo nie chce mi sie wyciągać karpiówek wtedy przydaję się grubsza żyłka bo czasem nawet sandaczeros podejdzie pod odpowiednia przynętę oczywiście. (2011/02/27 20:49)

zander43


Ja bym polecił shimano catane 4000 bardo mocna, dobry hamulec, na pewno ciebie nie zawiedzie. A co do żyłki to trabucco sensas lub uniwersalnie siglon i te żyłki max 0.20 a co do tej okumy to mój brat ma taką i nie jest zadowolony bo po 1,5 roku połowa łożysk padła.
Połamania. (2011/02/27 20:56)

przemo1980


Bukis K... mać :) !!!!! :)

Masz tak zwany heavy feeder. Bierz Okumę TRB 45 (wolny bieg) na to nawiń żyłkę Dragon maxima mach & feeder lub Dragon maxima carp & feeder tylko może 0,20 mm. Będziesz zadowolony na 100 %.

Ja w zeszłym roku używałem żyłki Mikado feeder 0,24 mm (kolor czarny) i była ok. Leszczyka jak łopaty się ciągnęło. Żyłka 0,24 mm to maximum jak na feeder.

Kupuje grubsze żyłeczki bo kiedyś facet w sklepie zachwalał cieniutką żyłkę Sufix. Na łowisku okazało się że jest do dupy i rwie się jak papierowy sznurek. Może i do grubszej żyłki ryba boi się podejść, ale żyłka mach&feeder ma kolor brązowy (maskujący) i dlatego myślę że da radę. Czasem na łowisku na noc zasadzam feedery bo nie chce mi sie wyciągać karpiówek wtedy przydaję się grubsza żyłka bo czasem nawet sandaczeros podejdzie pod odpowiednia przynętę oczywiście.


Tutaj się nie zgodzę, moim zdaniem do 120g to nie jest jeszcze tak za bardzo heavy feeder. I moim zdaniem żyłka 0.20 troszkę za cienka. Jakoś mi to nie podchodzi taki zestaw, zyłka 0.20 i koszyczek 100g, ale to tylko moje zdanie. (2011/02/27 21:22)

przemo1980


Ja bym polecił shimano catane 4000 bardo mocna, dobry hamulec, na pewno ciebie nie zawiedzie. A co do żyłki to trabucco sensas lub uniwersalnie siglon i te żyłki max 0.20 a co do tej okumy to mój brat ma taką i nie jest zadowolony bo po 1,5 roku połowa łożysk padła.
Połamania.


Mało jest sprzetu nie psującego się, no i jeszcze do tego dochodzi kwestia jego używania i dbania o niego. kołowrotek popsuł się po 1,5 roku, to jeszcze jest 3,5 roku gwarancji (okuma daje na te kołowrotki 5 lat). Nie twierdzę że Catana to kicha, sam też posiadam dwie Catanki i już jakiś czas śmigają i jest ok, ale wiem że serwis to praktycznie nie istnieję. (2011/02/27 21:28)

przemo1980


Bukis K... mać :) !!!!! :)

Masz tak zwany heavy feeder. Bierz Okumę TRB 45 (wolny bieg) na to nawiń żyłkę Dragon maxima mach & feeder lub Dragon maxima carp & feeder tylko może 0,20 mm. Będziesz zadowolony na 100 %.

Ja w zeszłym roku używałem żyłki Mikado feeder 0,24 mm (kolor czarny) i była ok. Leszczyka jak łopaty się ciągnęło. Żyłka 0,24 mm to maximum jak na feeder.

Kupuje grubsze żyłeczki bo kiedyś facet w sklepie zachwalał cieniutką żyłkę Sufix. Na łowisku okazało się że jest do dupy i rwie się jak papierowy sznurek. Może i do grubszej żyłki ryba boi się podejść, ale żyłka mach&feeder ma kolor brązowy (maskujący) i dlatego myślę że da radę. Czasem na łowisku na noc zasadzam feedery bo nie chce mi sie wyciągać karpiówek wtedy przydaję się grubsza żyłka bo czasem nawet sandaczeros podejdzie pod odpowiednia przynętę oczywiście.


Tutaj się nie zgodzę, moim zdaniem do 120g to nie jest jeszcze tak za bardzo heavy feeder. I moim zdaniem żyłka 0.20 troszkę za cienka. Jakoś mi to nie podchodzi taki zestaw, zyłka 0.20 i koszyczek 100g, ale to tylko moje zdanie.


Ja  uzywam żyłki od 0.22 - 0.25 (2011/02/27 21:29)

przemo1980


Bukis K... mać :) !!!!! :)

Masz tak zwany heavy feeder. Bierz Okumę TRB 45 (wolny bieg) na to nawiń żyłkę Dragon maxima mach & feeder lub Dragon maxima carp & feeder tylko może 0,20 mm. Będziesz zadowolony na 100 %.

Ja w zeszłym roku używałem żyłki Mikado feeder 0,24 mm (kolor czarny) i była ok. Leszczyka jak łopaty się ciągnęło. Żyłka 0,24 mm to maximum jak na feeder.

Kupuje grubsze żyłeczki bo kiedyś facet w sklepie zachwalał cieniutką żyłkę Sufix. Na łowisku okazało się że jest do dupy i rwie się jak papierowy sznurek. Może i do grubszej żyłki ryba boi się podejść, ale żyłka mach&feeder ma kolor brązowy (maskujący) i dlatego myślę że da radę. Czasem na łowisku na noc zasadzam feedery bo nie chce mi sie wyciągać karpiówek wtedy przydaję się grubsza żyłka bo czasem nawet sandaczeros podejdzie pod odpowiednia przynętę oczywiście.


Tutaj się nie zgodzę, moim zdaniem do 120g to nie jest jeszcze tak za bardzo heavy feeder. I moim zdaniem żyłka 0.20 troszkę za cienka. Jakoś mi to nie podchodzi taki zestaw, zyłka 0.20 i koszyczek 100g, ale to tylko moje zdanie.


Ja  uzywam żyłki od 0.22 - 0.25

Jak dla mnie do taki ciężki (heavy) feederek to od 150g . (2011/02/27 21:44)