Wędzisko gruntowe 60-70g w cenie 300zł.

/ 5 odpowiedzi
Witam.
Poszukuję kija do metody gruntowej(klasyczna sprężyna i czasem ciężarek ok.30g),sygnalizatorem będzie"bombka" + elektroniczny sygnalizator. Może znacie Koledzy jakiś w miarę dobry kij powiedzmy do 60-70g lub 2-3lbs w cenie do 300pln. Posiadam już feedera i z tego względu chciałbym wędzisko typowo pod taki sposób sygnalizacji brań,czasami trudno obserwować szczytówkę feedera i spławik, a takie "piszczadło" w pewnym stopniu ułatwia sprawę. Łowisko to w 80%woda stojąca lub leniwie płynąca,ryb jakich mogę sie spodziewać to głownie przedział do 3-5kg choć czasem trafiają się bonusy. Pomożecie Koledzy coś sensownego wybrać?

Pzdr
arus


Witam. Kolego a kto zabroni Ci ustawienia wędziska typu feder prostopadle do wody i zastosowania pimponga jako sygnalizatora ? Ja osobiście i do DS-a dokładam sygnalizator. Nie sugeruj się tym co jest napisane na kiju są ludzie którzy spininguja pickerami czy łowią leszcze karpiówkami. POZDROWIONKA (2011/03/28 08:43)

jurcio6


Ja bym na takie rybki polecał jednak feedera - może nieco cięższego (np. z cw do 100g). Zakładasz najtwardszą szczytówkę i masz wędzisko gruntowe. Jak napisał kolega wyżej - wcale nie musi on stać pod kątem 90 stopni do wody/żyłki - można go ustawić normalnie i powiesić jakiegoś swingera. Drugi sposób to ustawienie feedera bokiem i wbicie podpórki z elektronicznym sygnalizatorem przed szczytówką wędki - mamy wtedy sygnalizację zwykłego feedera na szczytówce + sygnalizację elektroniczną - bardzo dobre rozwiązanie, często tak robię :)

Jeśli nie, to po prostu jakąś delikatną karpiówkę, ale będzie ona mniej uniwersalna niż feeder. Choć połowisz nią również np. na żywca. (2011/03/28 09:36)

wjts


Na razie szukam jakiegoś w miarę fajnego kija,ostatnio kupiłem Dragon Silver Edition Float fajna wędka ale cw 10-35 więc troszkę mało,gdyby było 60-70g byłoby ok. Tak więc na razie poszukuję kija,może uda się coś fajnego znaleźć choć ze składakami nie jest tak łatwo. Dzięki koledzy za pomoc w sprawie ustawień feedera plus sygnałki ale na razie jeszcze poszukam,może coś się trafi :) (2011/03/28 16:46)

wlprzemek


Witam
Mam zamiar sprawić sobie wędzisko, najlepiej w miarę uniwersalne do łowienia gruntowego, między innymi: węgorza, karpia lub szczupaka np na żywca.
Jestem początkującym w tej metodzie więc proszę o ew doradzenie i wyrozumiałość :)
Pozdr (2011/04/14 22:11)

mar83


Z tego co wiem float to raczej wędka spławikowa nie gruntowa. Popatrz na rodzaj i wielkość przelotek no i cw do 35 g. Ale zawsze można popróbować. Np do feedera zakładam kołowrotek z wolnym biegiem, a niech tam przynajmniej nie ganiam wędki. Pozdrawiam (2011/04/16 11:48)