Zaloguj się do konta

Wędzisko Dragon Thytan Catfish 3m/150-300g + kołow

utworzono: 2012/02/13 09:40

Witam wszystkich! 
Zachwycony osiągnięciami mojego dobrego przyjaciela w dziedzinie łowienia wąsaczy(obecnie wyjechał za granicę w pogoni za pracą), sam postanowiłem rozpocząc przygodę. Zauważyłem na pewnej stronie wędzisko Dragona przeznaczone do łowienia sumów, do tego nie drogie (200PLN). Czy ktoś z Was używał/używa tego wędziska ? Jak się ono sprawuje ? Zastanawia mnie jedna istotna kwestia, czy te wędzisko nie jest zbyt sztywne ? 

Interesuje mnie również dobór dobrego a zarazem o dużej pojemności szpuli kołowrotka z wolnym biegiem. Może macie jakieś propozycje ? Na kręciołka mogę wydac do 350zł. 

Wyżej wymieniony sprzęt który mnie interesuje bede uzywał raczej na ziobrniku Siemianówka (woj. podlaskie). 

POZDRAWIAM !


[2012-02-13 09:40]

jarek95

WitamZależy od tego jakie duże zamierzasz łowić te sumy. Jeśli do 1m to wystarczy ci mocniejsza karpiówka jeśli 2m potwory to jest potrzebny mocny sprzęt morski lub typowo sumowy.Co do kołowrotka to wolny bieg jest przydatny ale nie konieczny, przy połowie większych sumów często ulega on awarii. Co do wędki to na początek powinna być dobra, a jako kołowrotek z tańszych to  Sanger CAT Rewinder 80 lub z droższych Sanger Warlock Uni Cat 90 S. Ten Drugi Jest to już sprzęt na lata, goście się z nim wybierają na Ebro.
Pozdrawiam  [2012-02-13 12:36]

Witam,
Na wstępie dziekuję za odpowiedz ! :)
Nigdy nie wiadomo co nawinie sie na hak, mój kolega wybrał sie raz na drobne sztuki a wyciągnął 40 kg sumka. Reguły na to nie ma. Zależy mi o opinii wedziska Dragona thytan catfish tak jak wczesniej juz napisalem. Wolę uzbroic się w dobry sprzet zeby pozniej nie miec niespodzianki przy wyciaganiu rybki z wody. 

Jeżeli chodzi o kołowrotek zastanowie się nad tym drugim Sanger Warlock Uni Cat 90S ale jakoś wolałbym z wolnym biegiem bo używałbym również kołowrotka do połowu karpii. 
POZDRAWIAM ! [2012-02-14 11:03]

Thoma23

Właśnie zamówiłem ten kijek po analizie różnych opinii i kijów w necie w tym samym celu co ty, czyli z nastawieniem na suma...Jak przyjdzie to napiszę ci czy jest to typowa pała:) Myślę że karpiówka byłaby dobra ale wolę sprzęt docelowy...w tej cenie znalazłem też kijki sangera, mikado i jeszcze paru firm...w internecie znalazłem jeden sklep konkretnie ze sprzętem na suma i tam polecam ci się rozejrzeć...nazwy nie podaję ale na pewno znajdziesz:)
[2012-02-14 11:58]

wiem o jaką stronę Ci chodzi ;) troszke tam jest tego sprzętu. Czy wedzisko zamawiales wlasnie z tego sklepu ? Ceny w poszczególnych sklepach wahają się o parę złotych więc wolę zamówic tam gdzie dobiore jeszcze solidny kręciołek. 
Czekam na odpowiedz ! ;))

Pozdrawiam! [2012-02-14 22:21]

Thoma23

Tak z tego sklepu:) zdecydowałem się kupić go tutaj bo dodatkowo wziąłem kręciołka dragona rock fd 840 i....mam mniejszy model i sprawuje się pięknie na spiningu więc myślę że większy na suma spokojnie się nada...przy czym mam dobre doświadczenia z kołowrotkami dragona i to nawet z tymi tańszymi....ten kołowrotek stoi na innych stronach o parędziesiąt złotych drożej...a poza tym brałem też inne akcesoria typowo sumowe jak spławiki podwodne i plecionki...a z kręciołami na różnych stronach jest też różnie...można szukać morskiego bo większość analizowanych przez mnie sklepów nie ma kategorii...sumowe :O jak przyjdzie kij i kołowrotek wrzucę zdjęcia w tym poście :)
[2012-02-15 07:43]

i ja dzisiaj zamówiłem te wędzisko, juz nie moge sie doczekac kiedy przyjdzie ! zapewne dostaniesz je pierwszy to mile widziane fotki i recenzja wlaściciela ! 

POZDRAWIAM ! [2012-02-15 19:49]

Thoma23

Dzisiaj dotarło moje zamówienie:) Pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne:) Moje zakupy wyglądały następująco: wędka dragon tytan catfish 3.00 m, kołowrotek dragon rock 840i , przyponówka cat fish, spławik podwodny i kwok...Pierwsze wrażenie z obejrzenia wędki...dobrze wykonana, przelotki solidne wzmocnione. Wędka nie jest tak sztywna jak się obawiałem...Na pierwsze testy nad wodą przyjdzie poczekać parę miesięcy...Natomiast bardzo zaskoczył mnie kołowrotek dragona...Posiadam już ten sam model ale mniejszy rock 830i i w porównaniu do niego rock 840i jest sporo większy i sprawia wrażenie na prawdę solidnego i przeznaczonego na duże ryby:) Z jedo mniejszego braciszka jestem bardzo zadowolony tak więc liczę że i na większym się nie zawiodę..Póki co jestem zadowolony z zakupu:)
[2012-02-15 21:57]

wyglada interesujaco ! ja dostalem wiadomosc od kuriera ze w przeciagu 2-3h paczuszka dotrze również do mnie. Zastanawiam sie rowniez nad kupnem tego kolowrotka, ale wole z wolnym biegiem zeby nie bylo niespodzianki ze wedka wyladuje w wodzie ;p. Z kwoczkiem miales juz stycznosc czy bedziesz trenowal w wannie ? ;DD
pozdrawiam ;) [2012-02-16 11:24]

Thoma23

kwoczka używał w ubiegłym roku...mój brat posiada i z nim jeździłem...powiem tylko że jestem przekonany o skuteczności wabienia kwokiem na 100 %...również stosowałem wolny bieg i powiem ci że przy poteżnym braniu a miałem takie niestety wolny bieg nie wyrobił...dlatego rezygnuję z wolnego biegu przy połowie suma...to się mija z celem...rozkręcasz hamulec do minimum w kołowrotku bez wb tylko tak żeby żywiec czy prąd nie pociągnął i jest ok..wolny bieg se odpuść...mówię z doświadczenia choć krótkiego:) wolny bieg możesz tylko zje...ać:D
[2012-02-16 13:14]

może i masz racje z tym wolnym biegiem, musze to jeszcze troche przemyslec ;) Wedeczka przyszla do mnie przed 14 i jestem bardzo zadowolony, wyglada na solidna. Az chce sie wiosny i wypróbowania z silna rybką. 
Pozdrawiam ! [2012-02-16 16:10]

gruby12345

a ja polecam kolowrotek daiwa gs 100 a na suma ale jak wszystko ma troszke wad np duzy luz wsteczny i glosno chodzi i jest trudno dostepny w naszym kraju trzeba sie troszke na cwiczyc by go zdobyc zalety miesci 300 metrow plecionki 0,60 i jest poteznie mocny mocniejszy od penna 950smm i sangera warlocka tak opisuja go wlasciciele nastepna zaleta jest jego cena 220 zl w dekatlonie wazy prawie kilogram 3 lozyska itp pozdrawiam
[2012-02-16 18:00]