Zaloguj się do konta

Wędzisko do wywózki

utworzono: 2017/01/13 11:51
pstrag222

Witam, poszukuję dobrego wędziska do wywózki pod drapieżniki.
Głównie sandacz, sum. Ciężkie zestawy, głównie na zasadzie zrywki z kamieniem.
Stosuje ktoś jakieś sprawdzone kije ?

Mi bardzo się podoba kijek Dragon Viper Catfish 345/400.
Nawet miałem przyjemność nim powędkować, ale nie mam punktu odniesienia do innych. [2017-01-13 11:51]

ryukon1975

W sumie to i ja trochę się takim kijem interesuję. Jeszcze nie jestem w stu procentach pewny bo są inne ryby ale może czas skończyć to ogólne aleczenie okolicznych sumów i coś złowić. Też myślałem nad tym Viperem ale w drogę wszełdł mu trochę nowy Millenium CF CatZone 3,30 m 400 g. Z racji łowisk interesuje mnie kij dłuższy 3 m+ i bardzo mocny czyli cw 400-500 g. Nowy Millenium znam co prawda tylko z katalogu ale tak jak napisałem to tylko wstępne plany a do sezonu dużo czasu. Najważniejsze czyli ryby są a ja wiem gdzie. :) [2017-01-13 13:59]

kaban

Mam kilku kumpli "od karpi" i wracając do tytułu takowego bym szukał. Czy istnieje specjalistyczne "wędzisko do wywózki" tego nie wiem, a sporo czytam i podglądam. [2017-01-13 15:26]

JKarp

Kije karpiowe choćby najmocniejsze to nie jest dobre rozwiąznie. Za długie ramię co przekłada się na to, że trzeba użyć dużo siły żeby rybę holować. I o ile sumiki nie stanowią problemu to już sumy tak.
JK [2017-01-13 15:36]

pstrag222

Wiem , ale nie którzy stosują karpiówki. O ile przy sandaczach , czy mniejszych sumach dadzą radę to w spotkaniu z bykiem raczej bedzie jedna wielka mordęga , Doskonole sobie zdaję sprawę , że nie koniecznie bede miał go na kiju , ale jak już weźmie to chciałbym mieć jakieś szanse.

Chyba kompromisu żadnego nie będzie , odzielny kij na sandała tu doskonale sprawdzi się karpiówka
A przy sumach odzielny kij tylko jaki?
Łowiska dwa na jednym wywózka na drugim rzuty niestety [2017-01-13 18:13]

Ja polecęcormoran bull fighter catfish 3,20m 100-300gr bardzo mocna dobrze wykonana. Dobrze się sprawdzi :) [2017-01-13 18:35]

RoteJager

Ja poradził bym rozpatrzeć oferty Black Cata. [2017-01-13 18:41]

Z tym że BLACK CAT trochę kosztuje ale jest dobry ,  mozna kupić i dobre kije z niższej półki  , ja zakupiłem sobie z Jaxsona 4,20 do 200gr , łowię nim na Wiśle . Plusy tego kija to że jest dość długi i żyłka nie stawia mi dużego oporu w wodzie co jest minusem przy krótkich wędkach a obciążenie do 200gr lata tam gdzie chcę . Coś mi się zdaje że będziesz miał małe kłopoty pogodzić kij do wywózki do 400 gr a kijem na sandacza , to tak z mojego skromnego doświadczenia [2017-01-13 19:37]

notaki

Jako że sumy w moim Rożnowie ciut podrosły ( już czasem nie wypada powiedziec o nich "sumiki") powiem tak:
W tym roku  wyjąłem kilka sumow w granicach 10-15 kg na karpiowkę .
Ale... wziął  i sum , a nie sumik :-(


Niestety jestem  sporo ponad 300 zł w plecy... trzeba kupić nową wedkę :-(
Moja wina , bo nie dopasowalem wytrzymalosci plecionki do wędki, ale madry Polak po szkodzie.
Więc z  paskudnego doświadczenia radzę.. jak na suma , to wędzisko o c.w w granicach 500 g
I najlepiej multiplikator, jesli wywozimy.

P.S wydawało mi się , ze spory karp daje solidną dawkę adrenaliny, ale duży sum NAPRAWDĘ uczy pokory.

  [2017-01-13 19:43]

pakul1206

Jako że sumy w moim Rożnowie ciut podrosły ( już czasem nie wypada powiedziec o nich "sumiki") powiem tak:
W tym roku  wyjąłem kilka sumow w granicach 10-15 kg na karpiowkę .
Ale... wziął  i sum , a nie sumik :-(


Niestety jestem  sporo ponad 300 zł w plecy... trzeba kupić nową wedkę :-(
Moja wina , bo nie dopasowalem wytrzymalosci plecionki do wędki, ale madry Polak po szkodzie.
Więc z  paskudnego doświadczenia radzę.. jak na suma , to wędzisko o c.w w granicach 500 g
I najlepiej multiplikator, jesli wywozimy.

P.S wydawało mi się , ze spory karp daje solidną dawkę adrenaliny, ale duży sum NAPRAWDĘ uczy pokory.

Kolego a gdzie hamulec ? :) Do kompletu jeszce nóż w rękę gdyby linka się skończyła a sprzęt nie dawał rady :) Wrażenia i adrenalina pewnie fajna sprawa, rybsko odpływa, wszystko trzeszczy a ni hu...a nie nie jak tego zatrzymać :)

 

  [2017-01-13 22:14]

Romuald55

Na suma używam karpiówki robinsona.3,60.c.w. 250-400 g.Łowię zarówno z boją jak i na zrywkę.215 cm na Odrze w 2015.40-50 kg kilka sztuk.
Właśnie karpiówka ze względu na długi dzielony dolnik jest najlepszym rozwiązaniem.Mocna karpówka!!! I żaden teleskop. [2017-01-13 23:09]

JKarp

250-400 g? I karpiówka ? A jaka to seria ?
JK [2017-01-14 08:31]

Majster 81

Black Cat Passion Pro II 3.2m 300-600 + Penn Slammer 760 + plecionka (wybór ogromny, zależny od kwoty jaką dysponujesz). Posiadam takowy zestaw, jak do tej pory mnie nie zawiódł. Pozdrawiam [2017-01-14 08:49]

SlawekNikt

Na suma używam karpiówki robinsona.3,60.c.w. 250-400 g.
Karpiówka o takim c.w. ? Toż to od 5,5 do ponad 8,5 lbs ? Na jakie to karpie ... ?
  [2017-01-14 08:54]

pstrag222

Black Cat ma zarabistą serię , ale ceny jeszcze lepsze :)  Interesuję mnie coś tańszego od jak ten dragon . Co do kołowrotka to nie szukam bo ma interesuje mnie samo wędzisko.
cormoran bull fighter catfish 3,20m 100-300g uzywałeś tego kija ? czy tylko tak o polecasz? [2017-01-14 09:20]

Używałem go, nie jest mój był pożyczony, ale troszkę wypadów z nim zaliczyłem. Osoba od której ją pożyczyłem miała ma i dalej będzie używać. [2017-01-14 10:58]

Majster 81

Black Cat ma zarabistą serię , ale ceny jeszcze lepsze :)  Interesuję mnie coś tańszego od jak ten dragon . Co do kołowrotka to nie szukam bo ma interesuje mnie samo wędzisko.
cormoran bull fighter catfish 3,20m 100-300g uzywałeś tego kija ? czy tylko tak o polecasz?

Black Cat Passion Pro II 3.20 300-600  - cena na allegro =około 250zł
Ten Dragon cena ta sama nawet wyższa
 

  [2017-01-14 11:35]

pstrag222

W sklepei sumowym 300zł za ten kijek , szkoda, ze w stacjonarce go nie mają bo można bybyło go pomacać :/ [2017-01-14 12:18]

pstrag222

Z tym że BLACK CAT trochę kosztuje ale jest dobry ,  mozna kupić i dobre kije z niższej półki  , ja zakupiłem sobie z Jaxsona 4,20 do 200gr , łowię nim na Wiśle . Plusy tego kija to że jest dość długi i żyłka nie stawia mi dużego oporu w wodzie co jest minusem przy krótkich wędkach a obciążenie do 200gr lata tam gdzie chcę . Coś mi się zdaje że będziesz miał małe kłopoty pogodzić kij do wywózki do 400 gr a kijem na sandacza , to tak z mojego skromnego doświadczenia

Dlatego przy zanderach dalej będzie karpiówka :)

  [2017-01-14 12:19]

notaki

Kolego a gdzie hamulec ? :) Do kompletu jeszce nóż w rękę gdyby linka się skończyła a sprzęt nie dawał rady :) Wrażenia i adrenalina pewnie fajna sprawa, rybsko odpływa, wszystko trzeszczy a ni hu...a nie nie jak tego zatrzymać :)

Jak pisalem... moja wina.
Widzialem już drania.. byl nie wiecej jak 10 m od brzegu, ale emocje wziely górę :-(
Nie był domeczony tak jak powinien i jak wywalil woltę, to hamulec nie zdążył oddać linki , wedka poszła w pałąk w ulamku sekundy i gotowe... :-(

Cóz, zycie - raz torreador byka, raz byk torreadora :-D
Dlatego - jak pisałem - wedzisko w granicach 500 g, plecionka o odpowiednio słusznej sile na zerwanie, multiplikator.
I masa cierpliwosci do tego  :-)

P.S fajnie się mowi o nożu, ale jak rybsko jedzie jak torpeda i naprawde trudno wedkę dwoma rekami utrzymać, kolowrotek wyje, to ciut trudno wyjmować noż wtedy. [2017-01-14 12:52]

Kafarek

Proponuję takie rozwiązanie: karpiówkę ok. 3,5 lbs w oplocie krzyżowym- węglowym lub kevlarowym w 2 składzie na spigocie i duży pojemny kołowrotek z plecionką lub grubą żyłką o pojemności 0,5 mm ok 300 m a na drugiej szpuli żyłka na sandacza. Nie polecam modeli bo sprzęt zależy od zasobów portfela [2017-01-14 13:07]

Romuald55

Już kiedys pisałem,Janusz.Dostałem w prezencie z Belgii. [2017-01-14 23:42]

JKarp

Już kiedys pisałem,Janusz.Dostałem w prezencie z Belgii.

 

Teraz sobie przypomniałem bo wtedy też pytałem ;-)

Miałem i ja na karpiówce 3,25 lbs suma ( sumika 124 cm po 20 minutach miałem na brzegu ) na Zegrzu. Tyle, że miałem do dyspozycji czysty brzeg to trochę mnie poprowadzał po brzegu. Na rzece, gdzie są główki i takie różne kczaczory byłbym bez sznas zupełnie. 
Zwykłe karpiówki zupełnie nie dają rady na sumy. Na sumki bez problemu polecam.
JK [2017-01-15 10:22]

Romuald55

124 cm to maluch jak na suma.Ja takie na Odrze biorę siłowo. [2017-01-15 18:46]

notaki

Ale takie 160-180 ( na oko oczywiście ) już nie...
( tego ktorego wziałem w tym roku do konsumpcji ,  tez wyjałem bez większych ceregieli - powiedzmy 10 minut  ).

P.S Ta na marginesie... sumowe połowy mojego znajomego znad Odry o włos nie skończyły się rozwodem Z:D
Bladym świtem, gdzieś kolo trzeciej rano wybrał się na ryby. Nioe zdąrzył dobrze rzucić ... branie. Półgodzinna walka  i sum ponad 40  kg wylądował na brzegu, Kolega ( nawiasem mowiąc mieszkający w bloku ) wział go na plecy i przytargał  jakoś do domu.  Gdzie go dac ? Wrzucił do wany i roztrzęsiony nadal usiadł w kuchni. Akurat obudzila się Jego zona.. wchodzi i pyta" a  na rybach nie jesteś ??" 
Bylem - odpowiada kolega i już wrocięłm
I oczywiście nic nie zlowileś ?
 - No zlowilem.. wpuscięłm do wanny,.. niech sobie  pływa.
Zona kolegi weszła do łazienki ( skądinąd 1.5 na 1.5 m ) a tam potwór z pyskem praktycznoe u drzwi ( kto widzial pysk dużego suma ten wie, jak to wyglada )

Tydzień się so Niego nie odzywala :-D :-D
  [2017-01-15 19:35]

pstrag222

Większość moich znajomych stosuje kije karpiowe 3.5 lb .
Najczęściej padają sztuki w okolicy 120cm , problem w tym , ze przy większej sztuce sa bez szans [2017-01-16 14:06]