Wędzisko do opadu-Daiwa,Mikado,Cormoran?

/ 23 odpowiedzi
Witam wszystkich forumowiczów.
Pany pomóżcię, chcę sprawić sobie wędeczkę do opadu na sandacza na rzekę Odrę ale nie wklejankę (mam Mikado Tachibana).
Wybór pomiędzy Mikado SCR 270 10-30g. lub Daiwa Procastler Jigger 270 8-35g. oraz Cormoran Black Master Jiggerspin 270 8-35g.
Jeśli ktoś ma z ww. wędeczek?
Bardzo proszę o opinię.
Pozdrawiam serdecznie.
amstaf358

Jesli mikado to inazuma,perełka do opadu na sandała.. (2016/09/02 13:17)

szosz

Jesli mikado to inazuma,perełka do opadu na sandała..

Wiem, wiem ale niestety budżet nie ten :(
  (2016/09/02 13:22)

szosz

Faktycznie nikt z Was nie miał do czynienia z tym sprzętem?
Zostanę czyba przy pierwszej pozycji czyli Mikado SCR.
Polecano mi jeszcze Cormorana Black Bull Jig-Spin ale są ze 3 rodzaje (PPC, LRC i HC)- co roku lub dwa nowa seria.
Sam już  nie wiem:) (2016/09/05 17:53)

SlawekNikt

Faktycznie nikt z Was nie miał do czynienia z tym sprzętem?
No ja np. nie miałem tych wędzisk spinnigowych, za to mam aktualnie takie: jaxon ferox ultra spin, dragon millenium oraz mój ostatni nabytek shimano technium, którego jeszcze nawet nad woda nie było :-) i moje zdanie jest następujące. Jak chcesz po taniości i nową wędkę to seria ferox od jaxona jest bardziej aniżeli dobra, jak chcesz dobrze i tanio to niestety, ale musisz pójść na jakiś kompromis, a jeżeli z kolei chcesz bardzo dobrze i tanio to trzeba poszukać wędziska używanego, najlepiej takiego na gwarancji, a jak chcesz bardzo dobrze to niestety tanio nie będzie ;-) Coś za coś kolego. Znalazłem na alledrogo inazumę o wyrzucie do 30 g. za 199 zł. ale o długości 240 cm, a nie wiem czy Cie takowa interesuje. (2016/09/05 18:54)

szosz

Słyszałem że ferox to dobra seria, zresztą kumpel ma i sobie chwali.
Niestety nie ma zanderów lub kijów jigowych z tej serii.Oczywiście nazwa to tylko marketing ale...:)
Inazuma spoko ale jakoś używany kij do mnie nie przemawia-co nowe to nowe.
Dzięki wielkie za zainteresowanie temtem. (2016/09/05 19:12)

amstaf358

Można brać w ciemno za tą kasę ,to że inazuma ma 2,40 cm to ŻADNA przeszkoda,ja na Odrze łowę z główek na 228cm i daje radę,... (2016/09/05 19:15)

szosz

Byłem pewny że sprzęt nie nowy, bo taka cena-o ponad stówę taniej.
Warto się zastanowić.
Nie chcę być marudą ale 270 bardziej by mi odpowiadał-opad przede wszystkim ale nocne łowienie woblerem wzdłuż opasek też wchodzi w rachube a do tego lepiej 270.
  (2016/09/05 20:49)

FELIPE

Jeśli opad przede wszystkim to bierz to Inazumę, lepszej opcij w tej kwocie chyba nie znajdziesz. A długość 2,40m spokojnie z brzegu się nada.
Ja sam zakupiłem Inazumę 198cm, 35gr. w jednoskładzie, właśnie czekam na dostawę. Będę jesienią  próbował swoich sił, kto wie, jak się mi spodoba to w przyszłym sezonie pomyślę nad jakimś MHX'em :) (2016/09/05 21:39)

Sith

Moim zdaniem 240cm do opadu z brzegu to zdecydowanie zbyt mało, 270cm to minimum, ale to tylko moje osobiste zdanie.
Daniel, popieram zdanie Sławka, zupełnie na poważnie przemyśl coś z serii JAXON Ferox, to bardzo przyzwoite wędziska w bardzo dobrej cenie. (2016/09/06 06:54)

szosz

Moim zdaniem 240cm do opadu z brzegu to zdecydowanie zbyt mało, 270cm to minimum, ale to tylko moje osobiste zdanie.
Daniel, popieram zdanie Sławka, zupełnie na poważnie przemyśl coś z serii JAXON Ferox, to bardzo przyzwoite wędziska w bardzo dobrej cenie.

Gdzieś wykopałem że przymierzałeś się do Jaxona Variant Pro Texa Spin.Kupiłeś tę wędę?
Ponoć sztywna i pałowata.Myślałem o 272 10-32g.
  (2016/09/06 07:35)

Sith

Daniel, popieram zdanie Sławka, zupełnie na poważnie przemyśl coś z serii JAXON Ferox, to bardzo przyzwoite wędziska w bardzo dobrej cenie.

Gdzieś wykopałem że przymierzałeś się do Jaxona Variant Pro Texa Spin.Kupiłeś tę wędę?
Ponoć sztywna i pałowata.Myślałem o 272 10-32g.

Właśnie po "pomacaniu" zrezygnowałem z Varianta i zamówiłem Ferox Ultra 270/5-20 http://allegro.pl/wedka-jaxon-ferox-ultra-spinning-2-7m-5-20g-gratis-i5220238678.html?snapshot=MjAxNi0wOS0wNlQwNTowNDozMFo7YnV5ZXI7ODJiOTgzNWMyY2VlZThlNjJhNzQ4NTg2MjlkNjJjODFiMDdhZjhjNGU5OWQzZTlhYTQwNmZmODY5NjdjOTViOA==. Pewnie przyjdzie jeszcze w tym tygodniu.
  (2016/09/06 10:52)

szosz

Kumpel ma tego Feroxa pod małe wobki i obrotówki.Wędka dość szybka o szczytowej akcji.
A co z tym Variantem było nie tak? (2016/09/07 06:39)

Sith

Wszystko było OK, ale Ferox lepiej mi leżał w ręku. Między innymi Variant ma "zimniejszy" uchwyt i odniosłem wrażenie, że jest troszkę sztywniejszy, ale to było machanie "na sucho", więc nie wpełni obiektywne.
Trudno określić takie subiektywne odczucia i to bez praktycznej próby nad wodą, ale mieliśmy na ten temat zbieżne opinie z moją Panią i oboje zdecydowaliśmy się na Feroxa, tyle że z Allegro, bo wyszło taniej niż w stacjonarnym, a nie było pośpiechu.

PS
Tutaj masz zupelnie przyzwoity test Feroxa https://www.youtube.com/watch?v=x9AaAF1JGT0 (2016/09/07 07:39)

Sith

Sławku, piszesz że przynęty poniżej 5g są niewyczuwalne. Nic dziwnego, w odróżnieniu od renomowanych firm (nie wymienię żeby nie wprowadzać zarzewia dla czczych dyskusji), JAXON bardzo rzetelnie opisuje swoje wędziska, szczególnie węglówki i jeśli zadeklarowane jest CW 5-20g, to wędzisko dobrze ładuje się od 5g, a jeśli zapniemy przynętę 25g (co bez problemu wytrzyma wędzisko innej "renomowanej" firmy), to możemy mieć pretensje tylko do siebie (nota bene JAXON reklamację uzna, bo to taka "gówniana" firma). Radzę więc dostosować przynęty do wędziska, a wędzisko do przynęt jakich chcemy używać.
Jednocześnie jestem pewien, że wędzisko z serii Impress, Ferox lub Variant-Pro (nie dotyczy innych serii węglowych wędzisk) mimo przeznaczenia do łowienia np okoni, na pewno wytrzyma hol przyzwoitego sandacza, szczupaka lub bolenia, tutaj nie musimy się obawiać nieszczęścia.
To tyle prawdy o wędziskach JAXONA. (2016/09/07 08:49)

SlawekNikt

Sławku, piszesz że przynęty poniżej 5g są niewyczuwalne. Nic dziwnego, w odróżnieniu od renomowanych firm (nie wymienię żeby nie wprowadzać zarzewia dla czczych dyskusji), JAXON bardzo rzetelnie opisuje swoje wędziska, szczególnie węglówki i jeśli zadeklarowane jest CW 5-20g, to wędzisko dobrze ładuje się od 5g, a jeśli zapniemy przynętę 25g (co bez problemu wytrzyma wędzisko innej "renomowanej" firmy), to możemy mieć pretensje tylko do siebie (nota bene JAXON reklamację uzna, bo to taka "gówniana" firma). Radzę więc dostosować przynęty do wędziska, a wędzisko do przynęt jakich chcemy używać.
O przynętach poniżej 5 g. czyli konkretnie o wirówkach 3 g. bo takich używałem wtedy napisałem, że prawie ich nie czuć, a nie, że w ogóle ich nie czuję i dotyczyło to obrotówek 3 g. a jak wiadomo wszystkim prawie robi wielką różnicę bo to też między innymi kwestia grubości żyłki czy plećki. Myślę, że pod woblerem głebiej schodzącym, ale takim o masie 3 g. czucie byłoby duuużo lepsze, ale to i przynęta zupełnie inaczej pracująca aniżeli wirek. Nie wiem, jeszcze nie miałem okazji sprawdzić. Napisałem też, że do tak lekkich przynęt są inne wędziska czyli modele feroxa bo konkretnie ten ferox nie został do tego stworzony w zwiąku z tym wydaje mi się, iż rozpoznaję jakie przynęty stosować do danej wędki, także bardzo proszę zanim mnie zacytujesz sprawdź co dokładnie napisałem, a nie zmieniasz czy też przeinaczasz sens moich wypowiedzi. (2016/09/07 09:15)

Sith

Sorry, źle mnie zrozumiałeś, albo ja się niejasno wyraziłem.
Chodziło mi o to, że JAXON deklaruje CW optymalne dla danego modelu, w przeciwieństwie do innych firm, które zawyżają dolną i zaniżają górną granicę celowo, dla bezpieczeństwa.
Twój test jest bardzo rzetelny i rzeczowy, co zresztą wyraziłem w swoich komentarzach. (2016/09/07 09:28)

szosz

Chyba jednak zdecyduję się na Dragona Express Spinn 275 7-30g.
Opini dużo, prawie wszystkie pozytywne, ogólnie kijek chwalony.
Ponoć dość szybki o szczytowej akcji.Jest jeszcze wersja do 35 i 40 gram ale ten ostatni to niby lekko-trociowy.
Co myślicie?

(2016/09/10 19:15)

SebekKry

@szosz a myślałes może o Mikado Kamisori Zander do 28 lub 35g? Podobno niełe kosy. Sam zanoszę się z myślą zakupu ale to nowosć i mało jeszcze opini. Czy ktoś może słyszał, widział, macał te kijki? (2016/09/10 22:40)

szosz

Jeśli chodzi o Kamisori to niestety cenowo odpada ale kijek na osprzęcie Fuji, blank Toraya-można zaryzykować.
Co do recenzji Expressa to czytałem już wcześniej i m.in. to zadecydowało że zwrócił moją uwagę.
A na alledrogo wędki są u dwóch sprzedawców...jeszcze:) (2016/09/11 10:32)