Wędzisko boczny trok i drop shot

/ 8 odpowiedzi
Witam wszystkich.
Mam dylemat ponieważ planuje zakupić wędke do bocznego troka i drop shota znalazlem kilka ciekawych propozycji na allegro ale jedna bardzo wpadła mi w oko. I tu nasuwa się pytanie gdyż jest to wędzisko firmy o której nigdy nie słyszałem a nazywa się Larus. Miał ktoś z nią jakiś kontakt i może mi cos doradzić lub zaproponować inny spina do bt i drop shota do 150zł z góry dziękuje. Osobiście myślałem właśnie nad Tym Larusem i Dragonem.

http://allegro.pl/profesjonalny-spinning-drop-shot-2-4m-3-15g-130g-i3829093325.html

http://allegro.pl/wedka-dragon-thytan-sensitive-2-40m-2-15g-i3818499624.html
u?ytkownik102837


Witam,
Zacznę od tego że wędka do drop shota powinna mieć akcja fast albo x-fast i nie powinna być to wyklejanka a do bocznego troka używa się wklejanek, dlatego według mnie nie da się kupić kija na który będzie się łowiło komfortowo i skutecznie na te dwie metody. Według mnie kijek do drop shota powinien mieć czułą szczytówke, powinno czuć się podczas łowienia każde delikatne branie w dłoni ale powinno je widać także na szczytówce do tego powinien mieć sztywny dolnik ale góra powinna być miękka (2014/01/02 18:42)

rejli


Dzięki za cenną radę, z obiema metodami dopiero zaczynam swoją przygodę, do tej pory sporo połowiłem na BT więc wole sprawić sobie kijek do tej metody, a drop shot przełożyć na inny termin. Jaką wędke byś mi polecił, jeśli dałoby rade prosiłbym o link.
z góry dzieki :)  (2014/01/02 19:11)

u?ytkownik128179


Według mnie kijek do drop shota powinien mieć czułą szczytówke, powinno czuć się podczas łowienia każde delikatne branie w dłoni ale powinno je widać także na szczytówce do tego powinien mieć sztywny dolnik ale góra powinna być miękka

< Taką charakterystyke ma właśnie wklejanka,90% ludzi których znam lub spotkałem podczas łowienia sandaczy używa wklejanek,a u mnie na Odrze 95 % wędkarzy łowi metodą drop shot. Ja bym brał wklejankę,tylko do drop shota cw musi być trochę większe,jak jest silny nurt to 15g nie połowisz.chyba że łowisz w jeziorze. Ja łowie na mikado tachibana 2.7m cw do 40g drop shot i na gumy opad. A na boczny trok mam kijek 2.1m do 18g hand made (2014/01/02 21:57)

Pelkie


Kolego do bt polecam Mikado Diamond 240 3-10g ewentualne Mikado Essential do 12g, naprawdę super kijki. (2014/01/02 22:34)

u?ytkownik102837


według mnie wędka do drop shota nie powinna być wklejanką, niektórzy wędkarze sądzą że na wklejance są bardziej widoczne brania na szczytówce (szczególnie te najmniejsze)  jednak używając wklejanki nie jesteśmy w stanie nadać odpowiedniego ruchu przynęcie, szczytówka się ugina i nie jesteśmy w stanie uzyskać pracy odpowiednich drgań (2014/01/02 22:55)

rejli


Wędkuje głownie zalew i rzeczka o spokojnym nurcie więc raczej powinno dać rade do 15g, a jeśli chodzi o sandacze to mam inny kijek który mi w zupełności wystarcza lecz nie jestem w stanie połapać nim na trok bo jest zbyt twardy i sporo brań przegapiam, a niedużych ryb praktycznie nie czuje więc musi to być delikatny kijek żeby mieć jakąś alternatywę gdy sandacze nie żerują. Myślę że wezmę ten Mikado ale jeszcze pogadam w sklepie wędkarskim i mam nadzieje że sprzedawca mi doradzi. 
Dzięki za wszystkie rady i życzę połamania w nowym roku :)  (2014/01/03 01:36)

u?ytkownik128179


według mnie wędka do drop shota nie powinna być wklejanką, niektórzy wędkarze sądzą że na wklejance są bardziej widoczne brania na szczytówce (szczególnie te najmniejsze)  jednak używając wklejanki nie jesteśmy w stanie nadać odpowiedniego ruchu przynęcie, szczytówka się ugina i nie jesteśmy w stanie uzyskać pracy odpowiednich drgań


A moim zdaniem pełnym kijem nie zaprezenujesz przynęty w taki sposób jak wklejanką, przy łowieniu na ds idealnie sprawdza się mięka szczytówka wklejanki,można ładnie zagrać gumą,wprowadzić w mikro ruchy,pobalansować w miejscu nie przeciągając przynęty dalej. Pozdrawiam (2014/01/03 11:34)

rejli


według mnie wędka do drop shota nie powinna być wklejanką, niektórzy wędkarze sądzą że na wklejance są bardziej widoczne brania na szczytówce (szczególnie te najmniejsze)  jednak używając wklejanki nie jesteśmy w stanie nadać odpowiedniego ruchu przynęcie, szczytówka się ugina i nie jesteśmy w stanie uzyskać pracy odpowiednich drgań


A moim zdaniem pełnym kijem nie zaprezenujesz przynęty w taki sposób jak wklejanką, przy łowieniu na ds idealnie sprawdza się mięka szczytówka wklejanki,można ładnie zagrać gumą,wprowadzić w mikro ruchy,pobalansować w miejscu nie przeciągając przynęty dalej. Pozdrawiam






Więc jednak moja inwestycja była trafna po konsultacji w sklepie wędkarskim sprzedawca mi doradził ze nie ma sensu wydawać kasy na dwa kije bo wklejanką również da rade połowić na drop shot tak jak napisał kolega wyżej. Dziekuje wszystkim za rady i mam nadzieje ze moj nowy kijek sprawdzi się nad wodą. Pozdrawiam i połamania  (2014/01/04 00:55)