Zaloguj się do konta

Wędzisko 2,70m a 2,40m to znacząca różnica?

utworzono: 2011/09/04 21:11
Marc92

Mam do kolegów pytanko.. kupiłem kij na spining 2,70 i mówią mi znajomi ,że za długi.. Czy tą 30cm różnicę aż tak mocno czuć ? .. Ja osobiście jak łowię 2,40 to jest jakaś mi trochę za krótka.. no i za miękka.. Większość połowów oczywiście odbywa się na łódce.. Najbardziej interesują mnie opinie , jak duża i czy wyczuwalna jest ta różnica ??
[2011-09-04 21:11]

Fix

Myślę że nieeeeee też mam 2.70 i jest idealny, pierdoły ci wciskają zbyt krótki to też źle, wg mnie najlepszy właśnie 2.70 tyle że ja łowię z brzegu. [2011-09-04 21:22]

michol

Witaj no na łódkę lepsza będzie trochę krótsza wędka. Osobiście łowię wędkami poniżej 240. Następną kup krótszą. Lecz nie przejmuj się i ciągaj okonie, zębacze i sandały na tą wędkę. 
Pozdrawiam  [2011-09-04 21:22]

marek-debicki

Łowi wędkarz, dopóki łowi na swoją wędkę to wlaśnie jest to najbardziej odpowiedni sprzęt. Nie można przesadzać, aż tak wielkimi specjalistami nie jesteśmy aby przeszkadzało nam w wedkowaniu 20 lub 30 cm długości. Reasumując swoją wędkę trzeba polubić i nauczyć się nią wędkować i wówczas wszystko będzie O.K. [2011-09-04 21:33]

Marc92

okoni to raczej nie ;D .. kij ma gramaturę 15-40g , więc sandały i szczupłe jak najbardziej ;]
[2011-09-04 21:34]

Bromar

okoni to raczej nie ;D .. kij ma gramaturę 15-40g , więc sandały i szczupłe jak najbardziej ;]








  Nie bardzo rozumiem, może dlatego, że jestem spinningistą amatorem :)) że na taki kijek nie da się łowić okoni, posiadam kijek o takim cw i łowię na niego zarówno okonie jak i szczupaki. Może mi któryś z Kolegów wyjaśnić tę kwestię a może udaje mi się łowić te dwa gatunki tym kijkiem, bo mam za małe doświadczenie w tej metodzie :))
[2011-09-04 21:50]

Marc92

okoni to raczej nie ;D .. kij ma gramaturę 15-40g , więc sandały i szczupłe jak najbardziej ;]








  Nie bardzo rozumiem, może dlatego, że jestem spinningistą amatorem :)) że na taki kijek nie da się łowić okoni, posiadam kijek o takim cw i łowię na niego zarówno okonie jak i szczupaki. Może mi któryś z Kolegów wyjaśnić tę kwestię a może udaje mi się łowić te dwa gatunki tym kijkiem, bo mam za małe doświadczenie w tej metodzie :))





Jak dla mnie na okonie jest zdecydowanie za sztywny :) .. wole okonki na paprochy i lekki kijek do 10g , lepsze czucie. Taki 15-40g na okonie to "pała". Okoń ma miękki pysk , przy zacięciu takim kijem "urwałbym mu głowę" ;X .. ale skoro Ci się udaje , to chyba jest to możliwe ;d


[2011-09-04 22:10]

Spin 2,70 jest jak najbardziej ok, Już prędzej 3,00 może być za długa. Używam spinów 2,70 łowiąc z brzegu i z łodzi, nie czuję żadnego dyskomfortu.
[2011-09-04 22:21]

JOPEK1971

okoni to raczej nie ;D .. kij ma gramaturę 15-40g , więc sandały i szczupłe jak najbardziej ;]








  Nie bardzo rozumiem, może dlatego, że jestem spinningistą amatorem :)) że na taki kijek nie da się łowić okoni, posiadam kijek o takim cw i łowię na niego zarówno okonie jak i szczupaki. Może mi któryś z Kolegów wyjaśnić tę kwestię a może udaje mi się łowić te dwa gatunki tym kijkiem, bo mam za małe doświadczenie w tej metodzie :))

Spokojnie można łowic okonie taką wędką,dawniej łowiło się pasiaki na wędziska zrobione z włókna szklanego bo tylko takie były w sprzedaży,rozumiem że specjalistyczne wędziska do określonej metody są lepsze i wygodniejsze ale przy dobrym żerowaniu okonków idzie bezproblemowo połowic nawet kijem o większej mocy.

[2011-09-04 22:23]

jbkka

Witam, poczytałem rad innych wędkarzy i chcę Ci doradzić, nie słuchaj amatorów, którzy udają wędkarzy, na łódkę na wodzie stojącej stosuj wędkę krótką (ja używam 198 cm), na rzece można dłuższą, z brzegu co najmniej 275 cm na rzece, a na wodzie stojącej można 240. To tak ogólnie. Nie napisałeś jakie ryby Cię interesują i na jakiej wodzie łowisz więc nie mogę Ci doradzić konkretnej wędki. Dobry spinningista posiada co najmniej kilkanaście wędek. Radzę Ci jednak jeśli chcesz naprawdę nauczyć się spinningować, zacznij brać udział w zawodach. Naprawdę się wiele nauczysz. Powodzenia 
[2011-09-04 23:07]

Marc92

Spininguję od 6-7lat ;] .. nie jestem nowicjuszem, Temat wziął się z czystej ciekawości i stąd, że nie łowiłem nigdy na wędkę o dł. 2,7m...zawsze <2,4m. Oraz chcę pomóc "świeżym" spningistom w doborze sprzętu (dł.) .. co będą mogli uczynić, czytając ten temat i wasze opinie ;] .. jak wspomniałem "zjadła mnie ciekawość" i chęć sztywniejszej wędki i takową polecił mi jeden ze znajomych wędkarzy. A co do zawodów .. to właśnie wybieram się za 2tyg ^^
[2011-09-05 00:54]

Witam, poczytałem rad innych wędkarzy i chcę Ci doradzić, nie słuchaj amatorów, którzy udają wędkarzy, na łódkę na wodzie stojącej stosuj wędkę krótką (ja używam 198 cm), na rzece można dłuższą, z brzegu co najmniej 275 cm na rzece, a na wodzie stojącej można 240. To tak ogólnie. Nie napisałeś jakie ryby Cię interesują i na jakiej wodzie łowisz więc nie mogę Ci doradzić konkretnej wędki. Dobry spinningista posiada co najmniej kilkanaście wędek. Radzę Ci jednak jeśli chcesz naprawdę nauczyć się spinningować, zacznij brać udział w zawodach. Naprawdę się wiele nauczysz. Powodzenia 


Dobry spinningista posiada CO NAJMNIEJ KILKANAŚCIE wędek? lol ...
Nie wiem czy wiesz kolego, ale mało kogo na to stać, to po pierwsze.
Po drugie, co ma liczba wędek do wędkarskich umiejętności? 
Większych bredni dawno nie czytałem.

Ale co ja tam mogę wiedzieć o wędkarstwie, mając tylko 5 spinningów ....

[2011-09-05 07:33]

Gorgoth82

Witam, poczytałem rad innych wędkarzy i chcę Ci doradzić, nie słuchaj amatorów, którzy udają wędkarzy, na łódkę na wodzie stojącej stosuj wędkę krótką (ja używam 198 cm), na rzece można dłuższą, z brzegu co najmniej 275 cm na rzece, a na wodzie stojącej można 240. To tak ogólnie. Nie napisałeś jakie ryby Cię interesują i na jakiej wodzie łowisz więc nie mogę Ci doradzić konkretnej wędki. Dobry spinningista posiada co najmniej kilkanaście wędek. Radzę Ci jednak jeśli chcesz naprawdę nauczyć się spinningować, zacznij brać udział w zawodach. Naprawdę się wiele nauczysz. Powodzenia 

Od kiedy to ilość sprzętu decyduje o tym czy ktoś jest dobrym czy złym wędkarzem? Może kolega jest właścicielem sklepu wędkarskiego?

[2011-09-05 07:59]

ryukon1975

Witam, poczytałem rad innych wędkarzy i chcę Ci doradzić, nie słuchaj amatorów, którzy udają wędkarzy, na łódkę na wodzie stojącej stosuj wędkę krótką (ja używam 198 cm), na rzece można dłuższą, z brzegu co najmniej 275 cm na rzece, a na wodzie stojącej można 240. To tak ogólnie. Nie napisałeś jakie ryby Cię interesują i na jakiej wodzie łowisz więc nie mogę Ci doradzić konkretnej wędki. Dobry spinningista posiada co najmniej kilkanaście wędek. Radzę Ci jednak jeśli chcesz naprawdę nauczyć się spinningować, zacznij brać udział w zawodach. Naprawdę się wiele nauczysz. Powodzenia 

Jak nie możesz doradzić,przecież z Twojej wypowiedzi wynika wyraźnie jeśli chłopak kupi 30 wędek będzie dwa razy lepszym spinningistą od Ciebie.
Wypowiedź godna sprzedawcy wędek ale nie wędkarza.:)
Ja używam trzech rzadko czwartego kija,a łowię wszystkie gatunki ryb jakie wysterpują w mojej rzece i łowi się je na spinning.
[2011-09-05 08:49]

Marc92

Widzę, wątek się rozwija ;) .. moderator zmienił trochę tytuł.. ale ok , o to chodziło.. czekamy na wiecej opini ^^
[2011-09-05 09:20]

ryukon1975

Widzę, wątek się rozwija ;) .. moderator zmienił trochę tytuł.. ale ok , o to chodziło.. czekamy na wiecej opini ^^

Tak rozwija się tylko przez jedną bezmyślną odpowiedź poszedł w innym kierunku.:)

Wracając do Twojego pytania 2,7 m jest dla mnie najlepsza i uniwersalna.Dłuższe gdy potrzeba zasięgu rzutu krótsze do łowienia na małych odległościach.Moje cztery spiny mają 2,7 m a jeden 2,55 m jaet to okoniowa wklejka.
[2011-09-05 09:37]

Spinninguję od ponad 20 lat, łowię na 1 spina 3,00 m, dwa spiny 2,70, jeden 2,60 i jeden 2,40 (c.w. 10-35 g, tą wędkę używam również do trollingu).
Łowiąc z łodzi najczęściej łowię na leciwą "ultralekką" (c.w. 2-10 g) węglówkę Dragona 2,60 m głównie okonie i szczupaki. 

Łowiąc w rzece używam Team Dragona X-Fast 3,00 (c.w. 4-21 g), a spinningując w morzu najczęściej używam Dragona 2,70 m (c.w. 10-35 g).

Nie widzę potrzeby posiadania kilkunastu wędek. Prawdę mówiąc to dobremu spinningiście wystarczą dwa lub trzy w miarę dobre kije.

[2011-09-05 10:09]

Marc92

Szkarlupnia .. takich postów właśnie potrzebuję, zwięźle , na temat. Dzięki serdeczne ;]
[2011-09-05 10:16]

Marc92

Dodam ,że zakupiłem Shimano Nexave 2,7m/40g .. jak ktoś ową posiada/ł - opinie mile widziane ;)
[2011-09-05 10:17]

Dodam ,że zakupiłem Shimano Nexave 2,7m/40g .. jak ktoś ową posiada/ł - opinie mile widziane ;)


Teraz żaden sum ci nie straszny. :D

 Ja, jak już wcześniej wspomniałem, stosuję delikatniejsze spiny i osobiście nie widziałem tej wędeczki. Kijek, który kupiłeś ma w sieci sporo dobrych opinii.

Połamania tego kijka życzę, przez rybkę oczywiście

[2011-09-05 11:00]

ryukon1975

Ja używam takiego sprzętu.
-Daiwa Ryukon Jigger 2,7 m 8-35 g
-Cormoran Black Star CM 2,7 Spin 3-18 g
-Team Dragon wklejka 2,55 m 2-10 g

Mam jeszcze dwa inne spinningi ale ich praktycznie nie używam.
[2011-09-05 11:01]

ekoolo

W zasadzie długości 2,40 są lepsze z łodzi,ja jednak tą długością często posługuję się z brzegu.Tu muszę stwierdzić,że naprawdę brakuje tych 30centów.Jednak jak dobrze jeden z kolegów stwierdził,nie mam zamiaru lecieć do sklepu po trzydzieści kolejnych patyków.
[2011-09-05 11:17]

Marc92

Dodam ,że zakupiłem Shimano Nexave 2,7m/40g .. jak ktoś ową posiada/ł - opinie mile widziane ;)


Teraz żaden sum ci nie straszny. :D

 Ja, jak już wcześniej wspomniałem, stosuję delikatniejsze spiny i osobiście nie widziałem tej wędeczki. Kijek, który kupiłeś ma w sieci sporo dobrych opinii.

Połamania tego kijka życzę, przez rybkę oczywiście



Tylko coś tych sumów nie widać :D ... zastanawiałem się, czy go nie odnieść do sklepu i zamienić na mniejszy ciężar wyrzutu xd .. Jeszcze na gwarancji , folia nie zrywana. Opłaca się zmienić ? ;p
[2011-09-05 11:35]

ryukon1975

Dodam ,że zakupiłem Shimano Nexave 2,7m/40g .. jak ktoś ową posiada/ł - opinie mile widziane ;)


Teraz żaden sum ci nie straszny. :D

 Ja, jak już wcześniej wspomniałem, stosuję delikatniejsze spiny i osobiście nie widziałem tej wędeczki. Kijek, który kupiłeś ma w sieci sporo dobrych opinii.

Połamania tego kijka życzę, przez rybkę oczywiście



Tylko coś tych sumów nie widać :D ... zastanawiałem się, czy go nie odnieść do sklepu i zamienić na mniejszy ciężar wyrzutu xd .. Jeszcze na gwarancji , folia nie zrywana. Opłaca się zmienić ? ;p

Mój najcięższy spinning ma 8-35 g,łowię nim bolenie i szczupaki.Niestety nie nadaje się do innych ryb jazi,kleni,okoni,cert itd.Gdybym miał wybrać jeden kij to taki 20-25 g.

[2011-09-05 11:47]

Dodam ,że zakupiłem Shimano Nexave 2,7m/40g .. jak ktoś ową posiada/ł - opinie mile widziane ;)


Teraz żaden sum ci nie straszny. :D

 Ja, jak już wcześniej wspomniałem, stosuję delikatniejsze spiny i osobiście nie widziałem tej wędeczki. Kijek, który kupiłeś ma w sieci sporo dobrych opinii.

Połamania tego kijka życzę, przez rybkę oczywiście



Tylko coś tych sumów nie widać :D ... zastanawiałem się, czy go nie odnieść do sklepu i zamienić na mniejszy ciężar wyrzutu xd .. Jeszcze na gwarancji , folia nie zrywana. Opłaca się zmienić ? ;p



Nie zamieniaj, to dobra wędka.

[2011-09-05 11:52]

Marc92




Nie zamieniaj, to dobra wędka.



Mam nadzieję, że nie za sztywna i wyczuję mniejsze szczupaczki ;p .. Wracając do tematu , dalsze opinie mile widziane. Oraz porady i wieści odnośnie swoich połowów i na jaki sprzet ;]
[2011-09-05 12:00]