Wędziska Savage Gear

/ 2 odpowiedzi
Mam pytanie czy lepiej wybrać wędzisko savage gear xlnt3 cw.7-25 czy może black savage 9-30. Będę łowił głównie szczupaki, okazjonalnie sandacze.Przynęty jakich używam są głównie w rozmiarach 10-14cm. Główki jakie stosuje są w gramaturze 7-13g.Czy może ktoś używał tych wędek?
WedkarzIncognito


Mam pytanie czy lepiej wybrać wędzisko savage gear xlnt3 cw.7-25 czy może black savage 9-30. Będę łowił głównie szczupaki, okazjonalnie sandacze.
Wielu jak i również ja uważam że kij na szczupaka, a kij na sandała to dwie różne bajki, wędzisko na sandacza rożni się charakterystyką pracy i poniekąd parametrami w porównaniu do kija na szczupłe. W przybliżeniu, kij na sandała musi być turbo, hiper ,ekstra, super szybki z bardzo czułym szczytem, c.w oscyluje przeważnie w 10-30g, niektórzy nazywają potocznie kij na sandacze "sztywną pałą", zaś kij na pajki nie musi być już tak super szybki, a c.w to średnio 10-40/15-45g, oczywiście to są tzw. książkowe dane, bo jak wiadomo wybór kija jest zależny od przeznaczenia i wielu innych czynników. Kije które zostały wymienione są o kijami o akcji szybkiej, xlnt to parabolik, zaś BS to akcja szczytowa (dane producenta).
Czy może ktoś używał tych wędek?
Nie używałem żadnej z wyżej wymienionych.

Więc podsumowując z przedstawionych opcji wybrał bym mimo wszystko Black Savage 9-30 ( chyba 9-32 bo nie znalazłem kija o c.w 9-30) bo kij ten jest po prostu bardziej uniwersalny, kij ma być na szczupaki więc ma więcej mocy niż xlnt3(7-25) i obsłuży większość przynęt wymienionych przez autora, o ile są to gumy, bo slider 10cm potrafi ważyć pod 50g ;). Na plus też jest czuły szczyt, który pozwoli "okzjonalnie" używać wędziska do połowu sandaczy. W długości 231cm jest to kij którym pomachamy, i z brzegu i z łodzi. Do tego waga kija robi robotę (107g) co napewno przełoży się na komfort podczas łowienia. Nie będę się doktoryzował i produkował żeby wytłumaczyć autorowi wątku że jeśli chce łowić sandacze i szczupaki, to najlepszym rowiązaniem są dwa zestawy, dla tego też ostatecznie według mnie lepszym wyborem będzie Black Savage mimo że bliżej temu kijowi do sandaczówki niż do kija o głównym przeznaczeniu, czyli do łowienia esoxów. (2019/11/29 00:27)

mazu89


Miałem BLACK SAVAGE 231cm 9-32g. Jak dla mnie ten kij jest tak delikatny że na szczupaka się po prostu nie nadaje  kanibala 12,5 cm da się poprowadzić ale się mocno wygina  przy podbijaniu brakuje mu całkowicie mocy chyba że ktoś lubi finezyjne łowienie. (2019/11/29 16:13)