Zaloguj się do konta

Wędziska Daiwa czy Robinsona

utworzono: 2012/05/12 22:00
florentyna

witam serdecznie kolegow :)
chciałbys aby ktos mi doradzil w sprawie karpiowek a mianowicie :
ktora karpiowka bedzie leprza ??
jakosciowa itp.

ROBINSONA TRITUM:
http://allegro.pl/robinson-tritium-carp-3sec-3-90-3-5-lbs-wys-gratis-i2333787806.html

czy;

DAIWA Black window:
http://allegro.pl/daiwa-black-widow-carp-3-60-m-3-00-lb-i2330646202.html

prosze o odpowiedz
[2012-05-12 22:00]

mar83

Daiwa [2012-05-13 14:53]

ryukon1975

Na temat tej Daiwy wiele dobrego napisało na forum wielu wędkarzy.
Na temat tego Robinsona nic nie wiem.

[2012-05-13 15:01]

perez00

daiwa bez dwóch zdań [2012-05-13 15:08]

CemoEdition

Witam,
Posiadam wędzisko Robinson Tritium Carp 3,6m/3lbs i naprawdę z ręką na sercu mogę Ci polecić tego kijoszka. Zapłaciłem za niego 150zł (już z wliczonym rabatem).
Dopiero zaczynam swoją przygodę z wędkarstwem karpiowym i mam nadzieje, że nie zawiodę się na tym wędzisku oraz wytrzyma parę ładnych sezonów i uda mi się wyłowić jakąś rekordową rybkę :) Na razie byłem tylko trzy razy nad wodą i jestem zadowolony z Tritium Carp. Rzuty w granicach 70-90m. Na razie nie nawinął mi się na haczyk żaden potwór ale w granicach 1kg prowadziło się rybę pewnie i przyjemnie.
Uważam że 3,5lbs jest już mocno za sztywny (przynajmniej dla mnie robiło wrażenie szczoty), więc polecam abyś wybrała się do sklepu wędkarskiego i potrzymała kilka rodzai wędzisk oraz przekonała się na własnej skórze który leży Ci lepiej w dłoni.
Zwróć uwagę na długość transportową, bo dwu częściowa daiwa ma prawie 1,9m długości, żeby Ci wędzisko podczas wyprawy zmieściło się do samochodu :)
W 'moim' miejscowym sklepie wędkarskim nie było na stanie daiwy black window trzy składniowej, a zależało mi na tym aby wędzisko miało mniejszą długość transportową z uwagi na mój mały samochód :) dlatego ostatecznie po przymiarce paru innych wędzisk karpiowych oraz różnych  modeli skusiłem się na Robinsona Tritium Carp. Z drugiej strony to może jeszcze Robinson przykuł moją uwagę, ponieważ od 3 sezonów posiadam wędzisko spiningowe właśnie tej firmy i nie mogę powiedzieć ani złego słówka na temat wędziska firmy Robinson.
Co do firmy daiwa to nie wypowiadam się, ponieważ nie miałem styczności z wędziskami tej firmy, ale w sklepie sprzedawca również polecał mi ten model który masz w linku i chwalił ją sobie nawet klient, który aktualnie był w sklepie mówił że osobiście wybrałby daiwę gdyż ceni sobie tą firmę i ma naprawdę dobrej jakości towary. Gdyby akurat w swoim asortymencie miał 3 częściową daiwe to prawdopodobnie miałbym ją teraz zamiast Robinsona.
Więc szczerze jak masz możliwość to odwiedź sklep wędkarski i tam weź do ręki Robinsona oraz Daiwę i oceń sama która Ci lepiej leży.
Sądzę że każda jest warta ceny i nie są to jakieś przedrożone buble.
Pozdrawiam
[2012-05-13 17:31]

szczawik1984

Robinson - Daiwa to to samo co Polonez - Audi

Co do wędzisk 3 składowych to każdy stary karpiarz ci powie że to nie karpiówka
Bo karpiówka ma tylko 2 składy

Zatem że jeśli nie przeszkadza ci długość transportowa prawie 2m to nie wiem nad czym się zastanawiasz
Wybór może być tylko jeden

DAIWA!!!
[2012-05-13 19:18]

berthold

Robinson - Daiwa to to samo co Polonez - Audi

Co do wędzisk 3 składowych to każdy stary karpiarz ci powie że to nie karpiówka
Bo karpiówka ma tylko 2 składy

Zatem że jeśli nie przeszkadza ci długość transportowa prawie 2m to nie wiem nad czym się zastanawiasz
Wybór może być tylko jeden

DAIWA!!!


tia potem tylko do tej wędki dokupić auto i będzie gitarra ,,,,nie przeginajcie z tymi wędkami tak znowu
[2012-05-13 19:42]

JOPEK1971

Daiwa. [2012-05-13 19:43]

CemoEdition

Porównujesz chyba robinsona za 150zł a daiwe za 600zł pisząc polonez(robinson) - audi (daiwa).
Przy akurat tych dwóch wędziskach zaproponowanych przez florentyne nie wyolbrzymiaj aż tak przesadnie, że daiwa jest klasą audi a robinson polonezem bo troszkę jest to śmieszne.
Ogólnie daiwa ma większą renomę niż robinson, więc ma produkty o wiele lepsze, bardziej prestiżowe. ale jeśli chcesz wędzisko do 200zł to nie róbmy scen z audi i polonezem :p

[2012-05-13 19:44]

JOPEK1971

Daiwa ma "mięsiste" blanki"kiedyś kupiłem za grosze wędkę tej firmy,kompozyt,ale nie "peniał"stosunkowo był lekkim kijem,miał na blanku napis że jest zbudowany z grafitu,ale dobry kijek,wytrzymał karpia holowanego na głównym nurcie zaczepionego za "kapotę" karp ponad "dychę" [2012-05-13 19:56]

tomek815

Ja od niedawna używam wędkę Daiwa Black Widow 3 składy 3lbs (2 składowa nie zmieściłaby mi się do auta) i powiem szczerze że jestem bardzo z niej zadowolony. Podczas holu misiaczka 8kg bardzo dobrze się sprawowała. Jest miękka i super czuje się rybke.
Daiwę zdecydowanie ci polecam, natomiast co do robinsona się nie wypowiem bo nie użytkowałem.
Pozdrawiam
[2012-05-13 20:30]

szczawik1984

Może i trochę przesadziłem ale ni o cenę wędki mi tu chodziło tylko o klasę i prestiż marki.



Porównujesz chyba robinsona za 150zł a daiwe za 600zł pisząc polonez(robinson) - audi (daiwa).
Przy akurat tych dwóch wędziskach zaproponowanych przez florentyne nie wyolbrzymiaj aż tak przesadnie, że daiwa jest klasą audi a robinson polonezem bo troszkę jest to śmieszne.
Ogólnie daiwa ma większą renomę niż robinson, więc ma produkty o wiele lepsze, bardziej prestiżowe. ale jeśli chcesz wędzisko do 200zł to nie róbmy scen z audi i polonezem :p



[2012-05-13 22:25]

Również mam zamiar zakupić Black Widow. Dopiero zbieram swój sprzęt ale jeśli chodzi o kije to wybieram tylko Daiwe, jeszcze mnie nie zawiodły.
[2012-05-14 10:18]

CemoEdition

I oby nie zawiodły już nigdy nas-kupujących wybrane przez nas wędziska :)
Ja zakupiłem akurat Robinsona Tritium Carp (byłem nad wodą 4 razy i na razie na prawdę jestem bardzo zadowolony, a zwłaszcza, że jest to moja pierwsza karpiówka i dopiero zaczynam przygodę z tą metodą :))
Gdyby w sklepie wędkarskim w którym się zaopatruje była daiwa black widow 3 częściowa to na 99% też bym ją teraz posiadał w pokrowcu :) A nie był mi wstanie właściciel sprowadzić jej w najbliższym tygodniu/dwóch więc po głębszych rozmowach z nim oraz przypadkowym klientem wybrałem Robinsona :) Kupiłem Tritium Carp 3.6m/3lbs oraz żyłkę Trabucco T-Force Pro Carp.
Wiadomo, że firma daiwa ma bardzo wielu zwolenników i wielki prestiż na rynku dlatego nie może sobie pozwolić na wypuszczenie na rynek wadliwego towaru, bądź jakiegoś bubla. Dokłada wszelkich starań do każdego swojego produktu. Ale Robinson również nie odstaje za daleko (przynajmniej te bardziej droższe produkty tego producenta i cena idzie równo z jakością).
Wiadomo, że firma Robinson jest mniej prestiżowa, ale również stara się zgarnąć jak największą rzesze zwolenników i dokłada wielkich starań do swoich produktów.
Pozdrawiam i życzę samych sukcesów:)
[2012-05-14 17:13]