Zaloguj się do konta

Wędkujemy bez opłacania spinningu od września

utworzono: 2012/09/03 21:58

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Dosiex

Mam pytanie zwiazane z obowiazkiem zaplaty spinningowania przynetami mniejszymi niz 6 cm od 1 wrzesnia. Co jesli nie zaplace i bede lowil na przynety mniejsze od 6cm, jesli ktos mnie skontroluje to dostane kare? jesli tak to jak wysoką


Prosze nie pisac "to idz a sie przekonasz" [2012-09-03 21:58]

jarekk

Mam pytanie zwiazane z obowiazkiem zaplaty spinningowania przynetami mniejszymi niz 6 cm od 1 wrzesnia. Co jesli nie zaplace i bede lowil na przynety mniejsze od 6cm, jesli ktos mnie skontroluje to dostane kare? jesli tak to jak wysoką


Prosze nie pisac "to idz a sie przekonasz"


Gdzie jest taki obowiązek ? [2012-09-03 23:21]

Reject

O jejku gdzie to tak jest??? Za chwilę może jeszcze za łowienie woblerami osobno będzie trzeba płacić.
[2012-09-04 00:23]

89krzysztof

Jestem doświadczonym wędkarzem, lubie łowic na spining. Moja najwieksza ryba to kleń mierzący 57 cm i ważący 2,4kg którego złapałem na Dunajcu

Jeśli jesteś doświadczonym wędkarzem, jak to sam o sobie mówisz, to nie wiem skąd to pytanie ? :) [2012-09-04 06:55]

lenel

Napisz kolego w jakim okręgu wędkujesz. Zasadniczo jest tak że każdy okręg ustala na swoim terenie opłaty za wędkowanie.
[2012-09-04 06:59]

skalpel

To jest okręg Nowosądecki, awięc tak kolego:

2. Dodatkowa składka na połów metodą spinningoą w wyszczególnionych niżej łowiskach w okresie ochrony pstrąga potokowego
(01.01 – 31.01 i 01.09 – 31.12):
a. rzeka Dunajec od mostu w Knurowie do mostu drogowego ”Pod Hubą”,
b. rzeka Dunajec od zapory w Sromowcach Wyżnych do ujścia Macelowego Potoku,
c. rzeka Dunajec od ujścia potoku Grajcarek do ujścia potoku Krośniczanka,
d. rzeka Dunajec od ujścia potoku Ochotnica do progu w Świniarsku,
e. rzeka Poprad od granicy Państwa do ujścia do Dunajca.
3. W wodach wyszczególnionych w pkt 2 w okresie 01.01 – 31.01 i 01.09 – 31.12, podczas połowu metoda spinningową zabrania się
używania przynęt o długościach mniejszych niż 6 cm dla skrzydła błystki wirowej oraz 10 cm dla korpusu woblera, twistera, błystki
wahadłowej i innych przynęt sztucznych.

Złamanie w/w postanowień będzie cię kosztowało od 200zł kolego.

 

[2012-09-04 08:28]

skalpel

MUSUSZ ZAPŁACIĆ CHCĄC ŁOWIĆ NA POWYŻSZYCH RZEKACH [2012-09-04 08:30]

jurek

Niestety Okręgi mogą stosować takie zapisy .
[2012-09-04 09:11]

pawelz

W tym przypadku jest to wg mnie bardzo stosowny zapis.
Pamietam swoj pierwszy raz z muchowka na Dunajcu w Sromowcach. Bylem zagubiony, zero kolek na wodzie, nic sie nie dzialo. Wziolem spinning (bylo to w pazdzierniku) i zaczolem jak sie okazalo - klusowac, bo lowilem na malego woblerka. W pierwszych paru rzutach, wyjolem kilka pstragow. Zreflektowalem sie szybko i zwinalem wedke.
Dzis sie zastanawiam, co ja chcialem na ta przynete tam zlowic. Po prostu moja glupota, za ktora na szczescie nie zaplacilem frycowego. Lowilem moze z 5 min, ale jednak.
Dzis uwazam ze w tamtych rejonach jak spinning, to tylko na duze woblery i solidny sprzet na glowki.
[2012-09-04 09:19]

Pitbul

Niestety Okręgi mogą stosować takie zapisy .

Są takie Okręgi, gdzie w pewnych okresach selektywnie dopuszczając przynęty pozwala się łowić Głowatki, więc dlaczego "niestety"???? Mądrości podwórkowe tyleż szkód czynią (zwłaszcza Opiekunom wód)....Georg nie siej zamętu ;)T. [2012-09-04 10:09]

jurek

Napisałem niestety ( w tym przypadku bardzo stosowne  zapisy ) , ale znam przepisy lub ograniczenia dotyczące tylko danej społeczności Koła i nie jest to wcale takim ewenementem , co świadczy tylko o " wszechmocnej władzy " niektórych notabli .

P.S.Nie pytaj gdzie , bo łatwo można znaleźć .
[2012-09-04 10:17]

Pitbul

Georg ! Jesteś zbyt długo na tym portalu by nie wiedzieć, że pytania mają charakter lokalny - tożsamy dla danego Okręgu. Twój post uznaję za zwykle (no eufemistycznie nazwę) - nietrafiony ;)Jak zwykle :)T.P.S. Possssssdrowienia dla przyjaciela i wyrazy wsparcia dla kolejnej nieudolnej intrygi związanej z pseudobanowaniem Miraska  - jakoś wszyscy olali i odpuściliście.....(teraz możesz skasować tego posta lub dać mi BANA :)))) [2012-09-04 12:33]

wulkanek

witaj kundelku kolego ty nasz najlepszy,długo cie nie było już tęskniliśmy za tobą myśleliśmy że zginąłeś gdzieś biedaczku:) [2012-09-04 16:49]

marcinpiaski

Ha ha ja takiego problemu niemam  czy spining trzeba opłacac .Łowie pod woda wedki odstawiłem juz kupe czasu temu..Zajełem sie łowiectwem podwodnym czyli kusza.Oczywiście  wszystko legal. pozdrawiam . [2012-09-04 18:43]

grisza-78

To jakas paranoja!!!Żywczarze,czy jak ich nazwać nigdy nie doplacali za swoją metodę,a bardziej "humanitarnych" spinningistów zawsze kasowano podwójnie.Masakra!!!!
[2012-09-05 22:35]

pawelz

To jakas paranoja!!!Żywczarze,czy jak ich nazwać nigdy nie doplacali za swoją metodę,a bardziej "humanitarnych" spinningistów zawsze kasowano podwójnie.Masakra!!!!

Tu konkretnie chodzi o wody pstraga i lipienia, gdzie na zywca i tak nie wolno lowic.
A zakaz wprowadzono po to zeby niepotrzebnie nie kluc pstragow w okresie ochronnym.
Wg mnie bardzo sluszny przepis.
[2012-09-06 08:11]

grisza-78

Aaaa to co innego.Jesli chodzi o ochronę pstrąga,to jestem za!!!
[2012-09-08 08:15]