Wędkowanie16 latka bez karty

/ 11 odpowiedzi
Witam. Czy istnieje coś takiego jak możliwość wędkowania bez karty do 16 roku życia? Jeżeli tak to czy obowiązuje to na wybrane łowiska? Z góry dzięki. Pozdr.

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

grzesiu92


Pod opieką opiekuna ktory ma kartę, i odstąpi ci on jedną wędkę. CHyba jakos tak to dziala. (2013/05/07 11:30)

osa12


Nie ma takiej mozliwości. Według prawa polskiego od 14 lat każdy chcący uprawiać amatorski połów ryb musi posiadać kartę wędkarską. (2013/05/07 13:08)

Taxus


Podłącze się do tematu.
Przed majówką odebrałem swoją nowiutką kartę. Okazało się że urzędnik wypełniający dokument popełnił literówkę w moim nazwisku(zjadł dwie litery). Pan z koła który zajmował się wyrabianiem kart tego nie zauważył a jak ja mu zwróciłem uwagę to powiedział żeby się tym nie przejmować i łowić bo wszystkie inne dokumenty (zezwolenie i legitymacja członkowska) są w porządku, zdjęcia są takie same. Czy mam jednak drążyć temat żeby poprawili ten błąd czy rzeczywiście się nie przejmować? (2013/05/07 14:46)

Jack14


Kartę wędkarską otrzymujesz na "całe życie" dlatego proponuję jednak temat "drążyć" do końca.   (2013/05/07 14:54)

w-marcin-59


Do rybak09090909a. Wypis z R.A.P.R. - II/3 do 14 lat nie musisz mieć karty wędkarskiej ale wędkować możesz nie sam a pod opieką kogoś z kartą. Czyli z tego już masz odpowiedź. Dalej II/4 powyżej 14 lat a nie mając 16 musisz mieć kartę i łowisz sam, jednak bez prawa połowu w nocy. Musisz znowu mieć opiekuna.

Do grzesiu92 Do 14 bez karty pod opieką opiekuna. Jednak kiedyś to było napisane w regulaminie jasno i tak jak napisałeś. Wędkarz na jedną a młody na drugą. Teraz ta sprawa jest niezbyt jasna, bo sam jej nie rozumiem. R.A.P.R pisze II/6a. Będąc dorosłym z kartą mogę mieć nawet dwóch młodych do 14 lat i sam łowić na jedną, czyli łowię na trzy wędki oczywiście limit wiadomo, że na mój koszt. Nie pisze nic w tym naszym zagmatwanym regulaminie o tym, że mogę łowić na dwie wędki a młody na jedną bo to też daje trzy wędki. Paranoja, albo nie umiem czytać :(

Do Taxus - Ten co Ci powiedział, że literówka w nazwisku nic nie przeszkadza powinien spaść ze stołka i walić głową o ziemię może by zmądrzał. Koniecznie żadaj zmiany dokumentu i nie pozwól na ponowną opłatę. Niech ją uiści urzędnik który popełnił ten błąd.

Do zenfr. Nawet nie chce mi się sprawdzać o co Ci chodzi czepiając się osa12. Może gdzieś przeczytałeś jakieś bzdury. Nas obowiązuje regulamin R.A.P.R. i na wodach PZW tak musi być jak pisze osa12. Więc nie pisz Ty bzdur bo mamy już dość głupot które narzuca nam i Rząd i PZW a do tego jeszcze zwykły wędkarz udaje znawcę. Bez karty to może łowić i dziecko jednoroczne i starusze stu letni na łowiskach specjalnych i stawach prywatnych a nie na wodach PZW (2013/05/08 21:51)

Ghostsenior


Regulamin PZW

"5. Członek PZW do lat 14 ma prawo wędkować
z następującymi ograniczeniami: w ramach
własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym
i wagowym, wyłącznie pod opieką osoby
pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską.
6. Młodzież niezrzeszona w PZW w wieku
do 14 lat ma prawo wędkować:
a) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień,
stanowiska i dziennego limitu połowu
ryb osoby pełnoletniej, posiadającej kartę
wędkarską, metodą gruntowo-spławikową
mają prawo wędkować dwie osoby, każda
na jedną wędkę. Udostępnienie stanowiska
i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania
opiekuna na jedną wędkę;
(2013/05/10 10:15)

u?ytkownik86032


I ja mam pytanie do tematu dużo słyszałem że spinning od 14 lat ale i od 16 lat to ja już nie wiem sam (2013/05/11 13:10)

MASTINO


I ja mam pytanie do tematu dużo słyszałem że spinning od 14 lat ale i od 16 lat to ja już nie wiem sam



ŻADNE 16 LAT! Proszę dzieci, nie słuchajcie bzdur opowiadanych przez źle poinformowanych kolegów, znajomych, w sklepie czy gdziekolwiek. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych co do jakiejkolwiek metody wędkarskiej!!!!!!!!!!!!!!!!! 

http://forum.wedkuje.pl/f,spinning-od-14-lat,625516,0.html#644895

(2013/05/11 13:20)

Boolek


REGULAMIN PZW omg. (2013/05/11 13:53)