Wędkowanie w Holandii-łowiska w Hadze

/ 7 odpowiedzi
Od niedawna wędkuję w Hadze,prawie w kazdej wodzie są tu ryby,a wody jest naprawdę b.dużo.Spinnigistów niezawiele ,co mnie bardzo cieszy ale nawet to i tak 99,99%ryb wraca do wody .Dlatego one są,W parku do którego mam 3 km złowiłem kilka ładnych szczupóww granicy 90cm a szwgier którego przekonałem do spinningu iłowi tą metodą od 2 lat trafił105 cm.Są tam i większe o czym mogłem sie przekonać osobiście(poprostu je widziałem jak szły za blachą).Tutaj sezon na szczupa kończy sie ostatniego lutego do końca czerwca nie wolno łowić zębaczy.Myślę że w lipcu znów połowię i wreszcie moja metróka zostanie sfotografowana.
papsik


Witam kolege po kiju ja tez wedkuje w holandii ale przewaznie na rzece Mass na odcinku od Mastricht az po Venlo no i musze przyznac ze jest wielka frajda ryb jest naprawde bardzo duzo jak juz nie bierze nic konkretnego to zawsze mozesz liczyc na naprawde duze leszcze ja juz nie moge sie doczekac lipca bo wtenczas konczy sie ochrona sandacza i mozna tez juz lowic noca a tutejsze sandaczetez niezle sztuki 8- 10 kg to nic szczegolnego. tylko jest tez jeden mankamen lowia tez tutaj wedkarze tzw niemieccy ruscy ktorzzy sa z etyko wedkarska na bakier ale poza tym to naprawde swietne lowiska (2009/05/11 12:51)

szczupak


jak nowy sezon ?napisz jak sandacze będą brały.U mnie super  zaliczyłem szczupa 114cm kilka 90 tek i 80 tek pozdrawiam (2010/07/01 09:27)

Norbert Stolarczyk


Niemcy, Rosjanie to takie same spostrzeżenia  jak Polak na wyspach w oczach Anglika, czy Szkota choć znam wielu Polaków którzy próbują swoim postępowaniem zmienić ten stereotyp.
Wracając do tematu zębaczy w Holandii to chciałbym tam po przebywać :)
  (2010/07/01 10:24)

krachu


Nie mieszkam w Holandii, ani tam nie łowiłem, ale gdzieś czytałem (chyba w WW z 2008 r.), że szczupak jest pod całkowitą ochroną i nie wolno go zabierać - jak cię przyłapią z pierwszym zabranym, płacisz 60 euro, za drugim razem 600 a za trzecim już tylko 6000. Czy coś się zmieniło? Czy moje informacje ścisłe? (2010/07/01 12:17)

amadi99


Akurat za 2 tyg jadę do Holandii . Byłem tam już rok temu i złapałem parę leszczy 2-4kg . (2010/07/01 12:18)

fazim


Przepisy w Holandii są podobne jak w Polsce? Się znaczy karta wędkarska itd. (2010/07/01 12:30)

Karlos Mass


Witam kolege, nadal przebywasz w Holandii? Przebywałem tam przez 2 lata, ale wracam za miesiąc. Tez tam łowie. Mam do Ciebie pytanie. Jak w tym roku z wykupieniem karty. Słyszałem ze w tym roku jesli wykupisz karte za 40 euro to mozna łowic wszedzie. Juz nie ma regionów tak jak było w latach poprzednich. Czy to prawda?  (2014/05/09 21:33)