Zaloguj się do konta

Wędkowanie z dzieckiem do 14 lat

utworzono: 2010/04/04 14:59
BEMBEN

witam

    mam pytanie do szanownych kolegów wędkarzy.

Jestem wędkarzem mam kartę wędkarską i opłacone składki na rok 2010 .Chcę wybrać się z dzieckiem (8 lat) na ryby (dziecko nie ma karty)   i w związku z tym moje pytanie
jeżeli dzieciak wędkuje na jedną wędkę na spławik w obrębie mojego stanowiska i mojego limitu połowu czy w tym czasie ja mogę łowić na dwie czy na jedną wędkę (np. z gruntu)??
[2010-04-04 14:59]

baldhead

Udostępniając jedną wędkę dziecku, możesz łowić tylko na jedną wędkę. [2010-04-04 15:36]

kolego BEMBEN , bez urazy , piszesz że masz kartę wędkarską, pytam sie jakim cudem ty posiadasz tę kartę?

podstawą otrzymania karty wędkarskiej jest;  znajomość regulaminu amatorskiego połowu ryb, statutu,

w regulaminie pisze wszystko ................

[2010-04-04 15:42]

BEMBEN

właśnie w regulaminie nie jest to jasno określone piszą tak;
punkt.6
młodzież niezrzeszona w wieku do 14 lat ma prawo wędkować ;
a) w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu ryb swojego opiekuna metodą spiningową lub muchową .przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę.
b)w ramach uprawnień stanowiska i dziennego limitu  połowu ryb swojego opiekuna mają prawo
 wędkować dwie osoby ,każda na jedną wędkę.
Udostępnienie stanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę.

co do części a
spiningować można na jedną wędkę
to z kąd ta druga wędka
 co do części b
dopuszczalne jest wędkowanie na dwie wędki jednocześnie
to z kąd ta trzecia wędka


dlatego też zadałem takie pytanie 
[2010-04-04 16:17]

kolego BEMBEN sam odpowiedziałeś sobie na te pytania, a mianowicie : młodzież niezrzeszona, łowi przy tobie tylko na jedną wędkę,

jeśli taki kadet posiada kartę wędkarską i opłacone składki , łowi sobie na dwie wędki , ale przy tobie lub z opiekunem


 

[2010-04-04 16:25]

baldhead

Młodzież do lat 14 może wędkować każdą metodą, ale pod opieką osoby która ma kartę wędkarską. Jeśli będziesz np. spinnigował, to Twoje dziecko też może spinngować. To samo dotyczy połowu na sztuczną muchę. Jeśli chodzi o te trzy wędki to wyjaśniam, że pod opieką osoby dorosłej mogą wędkować dwie osoby do lat 14. Każda na jedną wędkę w ramach jej limitu i stanowiska. I wcale nie muszą być to Twoje dzieci. Np. może to być Twoje dziecko i Twój siostrzeniec lub bratanek albo dziecko siąsiada. Ten przypadek dotyczy połowu gdzie dopuszczone jest łowienie na dwie wędki.  [2010-04-04 16:39]

BEMBEN

dzięki wszystkim za informacje
[2010-04-04 16:48]

Kerron

tonie niema znaczenia gdyby doczepili się do pana to trzeba powiedzieć ,że dało mu się potrzymać i tyle nic więcej ale on musi być koło pana :}
[2010-04-14 19:08]

Prawda jest taka że gdy ja byłem mały to było to samo mój tata nie wiedział czy moge czy nie ale wszyscy mówili tak samo jak w/w że można więc nie było problemu . Łowiłem na spining i nikt się nie czepiał bo jasno w regulaminie pisze i tyle nie ma co więcej mówić. Karte w tej chwili posiadam od 2004 roku i nie ma większego problemu..
[2010-04-14 20:08]

Witam !

Moj osmioletni chlopak juz drugi sezon bedzie jezdzil ze mna na nocki, uzyczam mu jedna wedke i po sprawie. nigdy nie mialem z tym zadnego problemu ze strony sprawdzajacych mnie straznikow.

Jedna karta dwie wedki-jeden lub dwoch wedkarzy.

Pozdrawiam.

[2010-04-17 09:04]

pawel9018

jeśli udostępniasz wędkę dziecku do lat 14 to możesz to tylko zrobić jeśli metoda połowu zezwala na połów na dwie wędki, np jeśli ty łowisz na spining to nie możesz udostępnić dziecku drugiej wędki, ale jeśli łowisz na spławik to możesz udostępnić wędkę dziecku, z tym że twój limit ilościowy i wagowy ryb obowiązuje zarówno ciebie jak i twojego syna. proste prawda- pozdrowienia, połamania kija;p
[2010-04-17 10:51]

kormorus

Młodzież do lat 14 może wędkować każdą metodą, ale pod opieką osoby która ma kartę wędkarską. Jeśli będziesz np. spinnigował, to Twoje dziecko też może spinngować. To samo dotyczy połowu na sztuczną muchę. Jeśli chodzi o te trzy wędki to wyjaśniam, że pod opieką osoby dorosłej mogą wędkować dwie osoby do lat 14. Każda na jedną wędkę w ramach jej limitu i stanowiska. I wcale nie muszą być to Twoje dzieci. Np. może to być Twoje dziecko i Twój siostrzeniec lub bratanek albo dziecko siąsiada. Ten przypadek dotyczy połowu gdzie dopuszczone jest łowienie na dwie wędki. 

A co mam zrobic jeśli mam 3 dzieci ? Wystąić o zezwolenie na impreze masową czy jak?
[2013-07-26 13:35]

bluehornet

RAPR
II. PRAWA WĘDKUJĄCEGO W WODACH PZW
7. Dopuszcza się wędkowanie kilkuosobowych grup młodzieży nie posiadających
kart wędkarskich, pod nadzorem opiekuna posiadającego stosowne uprawnienia
oraz zezwolenie wydane przez zarząd okręgu PZW. Każda osoba z grupy ma prawo
łowić wyłącznie na jedną wędkę, z zachowaniem uprawnień do własnego stanowiska
i dziennego limitu połowu przysługującego członkowi PZW.

[2013-07-26 14:52]

zenfr

kol bluehornet i inni.Wszyscy wypisujecie bzdury.Nikt z was nie przeczytał ustawy o rybactwie śródlądowym, a ona reguluja zasady wędkowania .Jeżeli wędkuje się na wodach państwowych(poza obwodami rybackimi ) to wystarcza tylko karta wedkarska ,a młodzież do lat 14 jest zwolniona z posiadania karty i może wędkować w towarzystwie osoby dorosłej posiadającej kartę .
[2013-07-27 21:34]

Artur z Ketrzyna

kol bluehornet i inni.Wszyscy wypisujecie bzdury.Nikt z was nie przeczytał ustawy o rybactwie śródlądowym, a ona reguluja zasady wędkowania .Jeżeli wędkuje się na wodach państwowych(poza obwodami rybackimi ) to wystarcza tylko karta wedkarska ,a młodzież do lat 14 jest zwolniona z posiadania karty i może wędkować w towarzystwie osoby dorosłej posiadającej kartę .

A czego kolega innych obraża...
Jeśli ktoś się pyta o zasady wędkowania na wodzie PZW, to obowiązuje go RAPR.
Jeśli na państwowych to ustawa wraz z rozporządzeniami.
Jeśli na komercyjnych, to właściciel lub dzierżawca ustala zasady i regulamin łowiska.
I o tym mówi Ustawa i rozporządzenie.
Z tym że RAPR jest oparty na tej że ustawie i rozporządzeniach. Co fakt jest tam troszkę obostrzeń. Np. szczupak ma wymiar 50 w RAPR, a w rozp. nadal 45 cm, itd.

A tak na marginesie według RAPR czy Ustawy (i rozporządzenia) dzieci do lat 14, mają takie samo prawo do wędkowania.
[2013-07-29 15:12]