Wędkowanie w Bałtyku-opłaty i przepisy

Witam. Niestety przyszło nam zabulić słono za wędkowanie w naszym morzu. Nie będę ukrywał że to boli po kieszeni tym bardziej że stosunek opłat do zarobków powala na kolana. Ceny jakie są każdy wie o tym pisać nie potrzeba. W UK gdzie byłem ostatnie kilka miesięcy tam morze/ocean należy do każdego i brak jakichkolwiek opłat. Jedyne za co płaciłem to za wędkowanie w rzekach i jeziorach oraz z Piera ale to opłata symboliczna. Nawet z kajaka,deski SUP czy innego pływadełka żeby łowić amatorsko nie pobiera się opłat a taki kajak wędkarski z jakiego korzystałem nie musiał być rejestrowany. No właśnie z w związku z nowymi przepisami i opłatami jakie obowiązują w naszym kraju mam takie pytanko. Czy w/g nowej opłaty i zapisów wykupując powiedzmy \"pozwolenie\" można łowić na całym polskim wybrzeżu czy tylko w rejonie gdzie się takie pozwolenie zakupi np. Uiściłem opłatę w Gdańsku a łowić mogę w Międzyzdrojach czy na odwrót ???Jak się ma to wszystko do pływadeł tyku ponton, kajak, deska Sup czyli płuwadła które nie są objęte koniecznością rejestrowania?? Wiem że wedłóg poniektórych zadaje głupie pytania ale ja w tych przepisach się gubie strasznie a sam ich zapis nie jest zrozumiały tym bardziej dla kogoś kto po prostu w tym nie siedzi.