Wędkowanie z dzieckiem poniżej 14 lat

/ 15 odpowiedzi
Witam , jest to mój pierwszy post na forum, więc na wstępie chcę wszystkich serdecznie przywitać. Mam zamiar łowić z synem ośmioletnim, czy obowiązują nas dwie wędki ,czy np ja mogę mieć dwie na grunt , a syn trzecią np. jakiś krótki kijek ze spławikiem?

9
Artur z Ketrzyna

Masz Kartę wędzarską i RAPR?
6. Młodzież nie zrzeszona w PZW w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:
a) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień, stanowiska i dziennego limitu połowu
ryb osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą gruntowo-spławikową
maja prawo wędkować dwie osoby, każda na jedną wędkę. Udostępnienie
stanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną
wędkę.

Tam pisze jak wół że udostępniasz mu swoje łowisko limit i wędki. Czyli nie więcej niż 2 wędki po jednej na głowę lub ty 2 a syn se przygląda.
(2015/09/01 21:52)

zbynio5o

http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,nowy-rapr-zmieniony-przepis-prorodzinny-wobec-dzieci,85012 (2015/09/01 21:56)

Artur z Ketrzyna

http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,nowy-rapr-zmieniony-przepis-prorodzinny-wobec-dzieci,85012

Faktycznie mają pozbawić opiekuna możliwości wędkowania z nimi na jedną wędkę.
Jak i pozbawić możliwości wędkowania z nami małżonki....

Co jest sprzeczne ze statutem PZW bo "mamy PROMOWAĆ zachęcać do wedkowania, a nie zniechęcać.

Pamiętajmy o tym że Okręgi mogą to co nam zabiera ZG PZW, pzywrucić, jak też i wiele więcej umożliwić. Z tym że w tej gestii muszą działać nasi przedstawicielstwie na których głosujemy lub pozwalamy wybrać. Zarząd i delegaci koła PZW reprezentują nasze interesy przed zarządem Okręgu. Zreszta z delegatów których wybieramy jest tworzony zarząd okrętu, a z "wybrańców" delegatów okręgu zjazd krajowy delegatów i ZG PZW.
Tak więc macie na to wpływ. Bo jakich wybieracie tak jesteście reprezentowani i tak są dbane interesy.
(2015/09/02 07:44)

mulak1

Może coś przedstawiciele zadziałają, ale to co widać, idzie to w  złym kierunku (2015/09/02 09:46)

Artur z Ketrzyna

Może coś przedstawiciele zadziałają, ale to co widać, idzie to w  złym kierunku

Jak na walnym taki złożycie wniosek i go przegłosujecie. To oni powinni w tej kwestii udać się do ZO.
(2015/09/02 10:30)

kuba 82

Więc w takim razie ,co zrobić aby dzieciaki poniżej 14-tego roku życia mogły łowić  pod opieką rodzica , gdy ten ma swoje dwie wędki rozłożone?  (2015/09/02 17:44)

zbynio5o

Każdy łowi na jedną i po problemie. Ewentualnie łowiska komercyjne, tam możesz na 6 kijów. (2015/09/02 18:14)

marek1963

moje wnuki 6 i 4 letnie mają swoje legitymacje czlonka pzw -- koszt to 50 zł --- nazywa się to chyba członek uczestnik -- każdy z nich ma prawo łowić na 2 wędki na swoim stanowisku --- ubaw po pachy jak księgowa w kole dziwiła się jak nie umią pisać to jak sie podpiszą na legitymacii -- aaaa członek uczestnik nie posiada karty wedkarskiej ---  (2015/09/03 12:23)

Artur z Ketrzyna

Więc w takim razie ,co zrobić aby dzieciaki poniżej 14-tego roku życia mogły łowić  pod opieką rodzica , gdy ten ma swoje dwie wędki rozłożone? 

jeśli to woda PZW, to porostu zapisujesz go jako członka uczestnika, i ma swoje zezwolenie :-) opłata coś ok 35-40 zł za rok.

Na innych wodach porostu kupujesz im zezwolenie, zwyczaj 50%.

(2015/09/03 21:22)

toki81

a co z połowem na spinning?ja 1 wędka i syn 1 wędka?syn wiek 12lat czyli młodzież.nie umie nic znaleźć na ten temat . (2015/09/06 14:27)

toki81

) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu, osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą spinningową i muchową. Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedna wędkę.jedynie to.ale nie określa to dokładnie czy obaj możemy spinningować. (2015/09/06 14:32)

Artur z Ketrzyna

a co z połowem na spinning?ja 1 wędka i syn 1 wędka?syn wiek 12lat czyli młodzież.nie umie nic znaleźć na ten temat .

b) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu, osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą spinningową i muchową.Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania na jedna wędkę

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/3/wiadomosci/39226/pliki/rapr_2016_tekst_jednolity_.pdf

Wygląda że jest na spina będziesz zmógł.
Tak samo na spławik czy grunt, jak udostępnisz tylko jedną wędkę jednemu dziecku, na drugą będziesz mógł sam łowić. Jak 2 dzieciakom po jednej wędce, to już siedzisz i się przyglądasz.

(2015/09/06 23:34)

rufix83

Weź 30 zł i zdjęcie dziecka. Idź np. na ul.Piekarską (oczywiście w Tomaszowie) do sklepu wędkarskiego i wyrób dziecku legitymację członkowską. Będziecie mogli łowić każdy na dwie wędki grunt-spławik w ramach własnego łowiska albo iść pomachać kijaszkiem za szczupaczkiem czy okonkiem każdy na swoją wędkę. Osobiście ja tak zrobiłem i problem z głowy. (2015/09/15 11:16)

rawa19

Na spinning zarówno ty jak i dziecko do 14 roku życia możecie łowić równocześnie w ramach twojego limitu, każdy na swoją wędkę... Pozdro (2016/01/01 17:01)