Zaloguj się do konta

Wędkowanie w innych okręgach PZW

utworzono: 2015/06/20 18:35
Maciek7022

Czy jeżeli jestem z okręgu Gorzowskiego mogę łowić w innych okręgac? Jeśli tak to jak jest z rejestrem połowy ? [2015-06-20 18:35]

skalpel

Możesz za uiszczeniem opłaty okresowej lub rocznej. Rejestr połowów dostaniesz albo drukniesz z internetu. Gdzie chcesz łowić? [2015-06-21 08:38]

Maciek7022

Niewiem jeszcze gdzie chcem wędkować ale na wakacje pewnie gdzieś wyjade i chciałem wiedzieć czy będę mógł. [2015-06-21 08:57]

okonek1235

Maciek 7022 wejdz na stronę porozumienia między okręgami i tam sprawdzisz czy twój okręg ma porozumienia. Są porozumienia z dopłatą 50% składki członkowskiej i porozumiania w tak zwanej pierwszej strefie tak że nie musisz płacić tylko w swoim okręgu pobierasz zezwolenie na połow w innym okręgu. Ps. Rejestr połowów obowiązuje w każdym okręgu wyjątkiem jest okręg poznański gdzie rejestr nie obowiązuje. Sam łowiłem na wodach okregu poznanskiego przez pół roku i były kontrole SSR i było wszystko w pożądku. [2015-07-27 20:32]

okonek1235

Maciek 7022 wejdz na stronę porozumienia między okręgami i tam sprawdzisz czy twój okręg ma porozumienia. Są porozumienia z dopłatą 50% składki członkowskiej i porozumiania w tak zwanej pierwszej strefie tak że nie musisz płacić tylko w swoim okręgu pobierasz zezwolenie na połow w innym okręgu. Ps. Rejestr połowów obowiązuje w każdym okręgu wyjątkiem jest okręg poznański gdzie rejestr nie obowiązuje. Sam łowiłem na wodach okregu poznanskiego przez pół roku i były kontrole SSR i było wszystko w pożądku. Ps. Dam przykład jestem z okręgu koszalinskiego, pracuję w Żyrardowie i łowię na Zalewie Żyrardowskim, kosztowało mnie tylko 100 zł, nie płaciłem żadnych innych opłat.


[2015-07-27 20:56]

Artur z Ketrzyna

Maciek 7022 wejdz na stronę porozumienia między okręgami i tam sprawdzisz czy twój okręg ma porozumienia. Są porozumienia z dopłatą 50% składki członkowskiej i porozumiania w tak zwanej pierwszej strefie tak że nie musisz płacić tylko w swoim okręgu pobierasz zezwolenie na połow w innym okręgu. Ps. Rejestr połowów obowiązuje w każdym okręgu wyjątkiem jest okręg poznański gdzie rejestr nie obowiązuje. Sam łowiłem na wodach okregu poznanskiego przez pół roku i były kontrole SSR i było wszystko w pożądku.


Tak jak kolega opisuje, trzeba sprawdzić porozumienia, które umożliwiają wędkowanie na wodach innych okręgów (zgodnie z ich treścią), przy opłaconych składkach w swoim.
Jeśli nie ma porozumień to zwykły członek (pow 16 roku), musi dodatkowo opłacić składkę okręgową na inny okręg.

I jest jeszcze coś takiego. Jako członek uczestnik do 16 roku życia po opłaceniu składek, nabywasz prawo do wędkowania we wszystkich ogólnodostępnych wodach PZW.

C do rejestrów, to na inny okręg, możesz otrzymać w kole PZW danego okręgu, w swoim kole (o ile taki wcześniej zamówisz), jak i w biurach okręgów. Podczas uiszczania składek.
[2015-07-28 08:43]