Wędkowanie w innych okręgach PZW

/ 5 odpowiedzi
Czy jeżeli jestem z okręgu Gorzowskiego mogę łowić w innych okręgac? Jeśli tak to jak jest z rejestrem połowy ?
skalpel


Możesz za uiszczeniem opłaty okresowej lub rocznej. Rejestr połowów dostaniesz albo drukniesz z internetu. Gdzie chcesz łowić? (2015/06/21 08:38)

Maciek7022


Niewiem jeszcze gdzie chcem wędkować ale na wakacje pewnie gdzieś wyjade i chciałem wiedzieć czy będę mógł. (2015/06/21 08:57)

okonek1235


Maciek 7022 wejdz na stronę porozumienia między okręgami i tam sprawdzisz czy twój okręg ma porozumienia. Są porozumienia z dopłatą 50% składki członkowskiej i porozumiania w tak zwanej pierwszej strefie tak że nie musisz płacić tylko w swoim okręgu pobierasz zezwolenie na połow w innym okręgu. Ps. Rejestr połowów obowiązuje w każdym okręgu wyjątkiem jest okręg poznański gdzie rejestr nie obowiązuje. Sam łowiłem na wodach okregu poznanskiego przez pół roku i były kontrole SSR i było wszystko w pożądku. (2015/07/27 20:32)

okonek1235


Maciek 7022 wejdz na stronę porozumienia między okręgami i tam sprawdzisz czy twój okręg ma porozumienia. Są porozumienia z dopłatą 50% składki członkowskiej i porozumiania w tak zwanej pierwszej strefie tak że nie musisz płacić tylko w swoim okręgu pobierasz zezwolenie na połow w innym okręgu. Ps. Rejestr połowów obowiązuje w każdym okręgu wyjątkiem jest okręg poznański gdzie rejestr nie obowiązuje. Sam łowiłem na wodach okregu poznanskiego przez pół roku i były kontrole SSR i było wszystko w pożądku. Ps. Dam przykład jestem z okręgu koszalinskiego, pracuję w Żyrardowie i łowię na Zalewie Żyrardowskim, kosztowało mnie tylko 100 zł, nie płaciłem żadnych innych opłat.
(2015/07/27 20:56)

Artur z Ketrzyna


Maciek 7022 wejdz na stronę porozumienia między okręgami i tam sprawdzisz czy twój okręg ma porozumienia. Są porozumienia z dopłatą 50% składki członkowskiej i porozumiania w tak zwanej pierwszej strefie tak że nie musisz płacić tylko w swoim okręgu pobierasz zezwolenie na połow w innym okręgu. Ps. Rejestr połowów obowiązuje w każdym okręgu wyjątkiem jest okręg poznański gdzie rejestr nie obowiązuje. Sam łowiłem na wodach okregu poznanskiego przez pół roku i były kontrole SSR i było wszystko w pożądku.


Tak jak kolega opisuje, trzeba sprawdzić porozumienia, które umożliwiają wędkowanie na wodach innych okręgów (zgodnie z ich treścią), przy opłaconych składkach w swoim.
Jeśli nie ma porozumień to zwykły członek (pow 16 roku), musi dodatkowo opłacić składkę okręgową na inny okręg.

I jest jeszcze coś takiego. Jako członek uczestnik do 16 roku życia po opłaceniu składek, nabywasz prawo do wędkowania we wszystkich ogólnodostępnych wodach PZW.

C do rejestrów, to na inny okręg, możesz otrzymać w kole PZW danego okręgu, w swoim kole (o ile taki wcześniej zamówisz), jak i w biurach okręgów. Podczas uiszczania składek. (2015/07/28 08:43)