Wędkowanie do 14 roku życia

/ 14 odpowiedzi
Witam!
Mam do was pytanko, jak to jest z tym łowieniem przez dziecko do 14 roku życia. Chodzi mi o to że jeśli zabieram taką osobę to czy ja mogę na łowić na swoje 2 wędki i on osobno na 1 czy to jest tak że ja mu użyczam jedną ze swoich wędek i łowię ja na 1 i ta osoba również na 1?
Pozdrawiam!
MadmaxM4


www.google.pl

wpisujesz RAPR

wyskakuje ci to :

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/1/cms/szablony/73/pliki/rapr.pdf (2014/06/19 21:45)

MadmaxM4


odpowiedz na pytanie masz w pierwszym punkcie pliku pdf,

szybciej byś to w "googlu" znalazł niż założył ten wątek (2014/06/19 21:47)

bluehornet


II. PRAWA WĘDKUJĄCEGO W WODACH PZW

6. Młodzież niezrzeszona w PZW w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:
a) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień, stanowiska i dziennego limitu połowu
ryb osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą gruntowo-spławikową
maja prawo wędkować dwie osoby, każda na jedną wędkę. Udostępnienie
stanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną
wędkę.
b) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu, osoby
pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą spinningową i muchową.
Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedna wędkę.

Chyba że jest zrzeszony w PZW, tzw.Członek Uczestnik to wtedy

5. Członek PZW do lat 14 ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w
ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod
opieką osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską.

W skrócie - niezrzeszony - łowi na jedną wędkę z twojego limitu i ty też na jedną wędkę.
Jeżeli posiada leg. wędkarską patrz pkt.5 (2014/06/20 07:54)

Artur z Ketrzyna


Te pytanie wałkujemy co chwila, tak więc na forum są już dziesiątki odpowiedzi...

Jeśli zabierasz młodego wędkarza poniżej 14 roku życia, to możesz z nim wędkować w ramach swego limitu i stanowiska.
Czyli w metodzie spławikowo-gruntowej możesz mieć pod pieką 2 młodzików i każdy z was może łowić na jedną wędkę. Czy masz jednego czy 2 dzieciaków, to i tak łowisz tylko na jedną wędkę, i w amach jednego stanowiska i limitu.
W metodzie spiningowej możesz mieć tylko jednego młodzika, i każdy z was na jedną wędkę w ramach twego stanowiska i limitu.

Zabierając małoletniego nad wodę, stajesz się jego opiekunem i odpowiadasz za jego zachowanie se na łowisku. Tak więc i za jego wykroczenia też, dlatego ważne co mu przekazujesz i czego uczysz. (2014/06/20 08:52)

darek-salamon


Kto te karty wydaje???? Toż az wstyd nie znać podstawowych zasad regulaminu amatorskiego połowu ryb.Moze nie piszcie odpowiedzi.Niech gosć sam poczyta jeszcze raz regulamin to mu do glowy cos wejdzie.To tak jak kierowca zatrzymuje sie na drodze i pyta wszystkich kierowcow co oznacza znak drogowy zakaz wjazdu wszelkich pojazdow.A co najgorsze coraz więcej takich pytań na forum.Strach pomysleć czy tacy ludzie znają wogole wymiary ochronne ryb i jak postępują nad wodą. (2014/06/20 11:39)

Jack14


Jak już coś napisał (bo nie wiedział) to lepiej już odpisać podać prawidłową odpowiedz niż zaraz ostro karcić. (2014/06/20 15:32)

okonek1235


Witam. A może to młody wędkarz ma 15 lat i dopiero się uczy i zabiera młodszego kolegę który ma 13 lat. A co do pytania Ty możesz łowić na 1 wędkę i twój kolega na 1 wędkę. A na spinning tylko 1 wędką albo Ty albo kolega.Pozdrawiam. (2014/06/20 21:12)

Artur z Ketrzyna


Witam. A może to młody wędkarz ma 15 lat i dopiero się uczy i zabiera młodszego kolegę który ma 13 lat. A co do pytania Ty możesz łowić na 1 wędkę i twój kolega na 1 wędkę. A na spinning tylko 1 wędką albo Ty albo kolega.Pozdrawiam.

Może pan przytoczyć zapis który to mówi?
Bo nie wiem gdzie młodociany w wieku 15 lat może być opiekunem... (2014/06/20 22:32)

darek-salamon


Witam. A może to młody wędkarz ma 15 lat i dopiero się uczy i zabiera młodszego kolegę który ma 13 lat. A co do pytania Ty możesz łowić na 1 wędkę i twój kolega na 1 wędkę. A na spinning tylko 1 wędką albo Ty albo kolega.Pozdrawiam.

Może pan przytoczyć zapis który to mówi?
Bo nie wiem gdzie młodociany w wieku 15 lat może być opiekunem...

Jeszcze nie moze sam w nocy wedkować tylko z opiekunem .Chyba ze ma skonczone 16 lat moze samodzielnie. (2014/06/20 22:56)

okonek1235


Witam Artur Kętrzyna strzeliłem babola masz rację osoba musi być pełnoletnia. (2014/06/23 12:46)

Artur z Ketrzyna


E tam ja też strzele nie raz babola.

Widzisz, ale młodzi chcą młodymi się opiekować... Czy jest to złe, na pewno nie. Ale lepiej jak dorosły nad nimi czuwa.
Tylko ilu młodych początkujących wędkarzy nie ma rodziców wędkarzy, i uczą się od kolegów... (2014/06/23 20:24)

okonek1235


Witaj Artur i tu się z tobą zgadzam i tak właśnie jest że młody wędkarz który ukończył 14 lat i ma już kartę chce wciągnąć młodszego kolegę w nasze szeregi musi czekać do pełnoletności. I moim zdaniem dlatego jest co raz mniej chętnych w wieku od 14 do 16 lat amatorów wędkarstwa. Przykład zawody startuje góra od trzech do sześciu. Na festynie przeprowadzaliśmy egzaminy na kartę na 11 osób sześcioro to młodzi wędkarze nie mający 14 lat za których po namowach synów  zdawali ojcowie.Pozdrawiam. (2014/06/24 12:12)

jakubpor


E takie to nasze prawo chce się iść na ryby a tu 14-nastka dopiero za rok, tata nie lubi mówi że nie ma cierpliwości a mama ma fobie do ryb (coś jak do pajaków).

I co bawimy się w kłusola? (2014/06/24 14:07)

Artur z Ketrzyna


E takie to nasze prawo chce się iść na ryby a tu 14-nastka dopiero za rok, tata nie lubi mówi że nie ma cierpliwości a mama ma fobie do ryb (coś jak do pajaków).

I co bawimy się w kłusola?

Nie, nie musisz iść i się bawić w kłusola.
Szukasz w swojej okolicy koła PZW czy innego zrzeszenia wędkarskiego.
Tam często są kluby lub szkółki wędkarskie. Z tego będziesz miał 2 pożyteczne doświadczenia.
Jakie? nauczysz się wędkować i poznasz kolegów po kiju. Ale też nauczysz się że współpraca z innymi popłaca.

Owszem nie wszystkie koła takowe kluby czy szkółki prowadzą. Obecnie i moje nie ma takiej oficjalnej (zasługa obecnego prezesa koła i jego poczynań...)
Ale w kołach gdzie zarząd jest z powołania, praca z młodzieżą jest na porządku dziennym.

Na wodach PZW nie mając jeszcze 14 lat możesz wędkować jako członek uczestnik. Nie będziesz miał jeszcze karty wędkarskiej, ale legitymacje członkowską, i zezwolenie jako członek uczestnik. Będziesz miał prawo do startowania w zawodach organizowanych przez PZW. (2014/06/24 14:44)