Zaloguj się do konta

Wędkowanie w Warcie rejon Starołęki.

utworzono: 2014/06/14 06:24
Maurycy27

Witam.Mam pytanie dla kolegów i koleżanek wędkujących na Warcie Poznaniu w okolicach Starołęki a dokładnie od Mostu Kolejowego w góre rzeki na lewym brzegu.Są tam jakieś tablice informujące o strefie poboru wody.Czy dozwolone jest tam łowienie?I jeśli ktoś podzieli sie informacjami gdzie można teraz połowić leszcze zwłaszcza w nocy będzie mi miło(chodzi o Warte w Poznaniu lub okolicach).Pozdrawiam. [2014-06-14 06:24]

karwos33

Bezwzględny zakaz łowienia od mostu na hetmańskiej aż do Lubonia (lewy brzeg). Z rozporządzenia naszego ukochanego prezydenta Rysia Grobelnego. Jest tam ujęcie wody Aquanetu dla całego miasta, i szczerze powiem, że nie wiem co takiego mógłby zrobić z tą wodą wędkarz, ale najwidoczniej wg. Rysia ubrudziłby ją tak, że nie szło by jej pić. Niestety
Na leszcze polecam wybrać się w okolice Puszczykowa, a bliżej - do portu przy katedrze. Jak nie ma wiatru do widać czasem jak całe stado tam wchodzi i dłubie przy dnie.
Pozdrawiam kolegę [2014-06-14 11:43]

Maurycy27

Dzięki za info.Nie zdążyłem się przeczytać twojej odpowiedzi z potwierdzeniem zakazu łowienia na tym odcinku i wybrałem się tam 14.06 na nockę.Efekty :leszcz 50 cm, krąp 33 cm, karaś srebrzysty 22 cm i kilka jazgarzy. Na pewno skorzystam z rady i wybiorę się na port(będzie mi łatwiej dojechać,nie mam prawka a tramwajem dotrę tam w 20 min). Mieszkam w Poznaniu od 2 msc a widzę,że chętnie dzielisz się wiedzą z innymi i miałbym kilka pytań dotyczących tego portu.Orientujesz się jakie tam jest dno i średnia głębokość.Jest tam uciąg?Czy woda stoi?Można tam połowić sandacza? Pojawia się sum? Fajnie by było gdybyś podpowiedział więcej. Póki co od jutra zacznę sobie podkarmiać jakieś miejsce w tym porcie(przez 2-3 dni i ruszę na nockę na leszcze,przy okazji wyrzucę jedną na sandacza na rybkę). Podoba mi się łowienie na Warcie w Poznaniu.Uważam tą rzekę za rybne łowisko. W tym roku na kilka wyjść udało mi się trochę połowić. Złowiłem kilka leszczy powyżej 50 cm i sandacza 65 cm koło mostu Jadwigi na spining.Zamierzam w tym roku połowić trochę na Warcie i w tym porcie i każda informacja będzie dla mnie cenna. Postaram się po każdym łowieniu napisać coś jak mi poszło.Pozdrawiam.
[2014-06-16 08:46]

Karol2929

Witam.
Ja polecam Wartę od Lubonia do Puszczykowa. Lewą i prawą stronę brzegu.. jest tam dużo fajnych miejscówek. Jak również od mostu Starołęckiego w dół, aż do Biedruska-lewa i prawa strona Warty. Naramowice cieszą się sławą na suma, ale jak jest w rzeczywistości, to nie wiem ponieważ mnie jeszcze się nie udało tam nic dużego złowić. W Puszczykowie są miejsca gdzie są sumy i to nie małe ( poparte dowodami od miejscowych ) jak również moich łowów zeszłorocznych, gdzie udało się złowić suma 85cm. Może to nie rekin ale zawsze coś ;) 
Pozdrawiam kolegę i połamania życzę  [2014-06-16 10:00]

karwos33

Przepraszam Maurycy, ale w dość dużym zabieganiu jakie mi ostatnio towarzyszyło zwyczajnie zapomniałem spojrzeć na wątek.
Jak pewnie zauważyłeś w porcie uciąg wody jest praktycznie zerowy. Z doświadczenia wiem że wchodzi tam szczupak, białoryb - w tym kleń, leszcz, karp... Wieczorami pokazuje się nierzadko sum. Niemniej presja wędkarska jest ogromna, zwłaszcza w weekendy. 
Kolega powyżej podał również ciekawy odcinek. Warta już w Luboniu daje naprawdę ładne miejscówki, i łatwo tam dojechać autobusem linii 71 (kawałek trzeba podejść). Do puszczykowa nie raz jeździłem pociągiem i również szło to szybko i sprawnie. Co do rybek do wpisu kolegi powyżej dodam jeszcze brzanę, która w puszczykowie występuje dość licznie. 
Co do naramowic w stronę biedruska - świetne miejsce na sandacza i suma. Co do wąsatego to najlepiej łowić na wątrobę z gruntu, ale zaopatrz się co najmniej w kij 200-300g cw. i plecionkę na 40kg wytrzymałości, bo takie sztuki się tu trafiają, ale zajebiście trudno je wyciągnąć. Mi, mimo korzystania z ciężkiego sprzętu nie udało się to ani razu, choć okazji miałem pięć. Sztuki 5-10kg są w Biedrusku na porządku dziennym. Jeśli jakoś mogę pomóc pisz śmiało w wiadomościach prywatnych - wtedy szybciej odpiszę, pozdrawiam! 

[2014-07-05 20:01]