Zaloguj się do konta

Wędkowanie na cudzą kartę

utworzono: 2014/06/04 16:39
michalina3451

Witam. Mam 16 lat i czasami chodzę z ojcem na ryby, dlatego nie opłaca mi się kupować karty. I tu mam pytanie. Czy z kartą ojca (gdy on ze mną nie idzie) mogę normalnie łowić? Z góry dziękuję za odpowiedź :) [2014-06-04 16:39]

SZUWARdragon2

Nie.

[2014-06-04 16:47]

darek-salamon

Witam. Mam 16 lat i czasami chodzę z ojcem na ryby, dlatego nie opłaca mi się kupować karty. I tu mam pytanie. Czy z kartą ojca (gdy on ze mną nie idzie) mogę normalnie łowić? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Kolego wogóle nie mozesz wedkować jak nie masz karty wedkarskiej ,zwolnione sa dzieci do lat 14 masz 16 lat wiec musisz posiadać osobna karte wedkarską wydana przez Starostwo .Kazdy kto ukonczyl 14 lat w Polsce taka karte musi posiadać.Wtedy tato placi w kole PZW skladki i mozesz z nim łapać ale tylko tato na jedna i Ty tez na jedna wedke.Jezeli też nalezysz do koła wedkarskiego i nie płacisz w kole skladek a zostales czlonkiem przed 14 rokiem zycia to po ukonczeniu 14 lat koło powinno wydać Ci papierek o wydanie karty wedkarskiej przez Starostwo.Co jeszcze mozesz ? Wedkowac bez opieki osoby doroslej w nocy bo masz 16 lat.Znizki w kole do lat 16 jesli sie uczysz i po 16 roku jesli kontynuujesz nauke.Objasniłem Ci to bo nie piszesz czy masz legitymacje czlonka PZW.Ale na zadne cudze dokumenty nie wolno łapac. [2014-06-04 18:41]

Jędrula

Witam. Mam 16 lat i czasami chodzę z ojcem na ryby, dlatego nie opłaca mi się kupować karty. I tu mam pytanie. Czy z kartą ojca (gdy on ze mną nie idzie) mogę normalnie łowić? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Tak możesz , tak samo jak z jego prawo jazdy czy dowodu osobistego . Młody , pomyśl...

[2014-06-04 19:09]

Bernard51

Wtedy tato placi w kole PZW skladki i mozesz z nim łapać ale tylko tato na jedna i Ty tez na jedna wedke.

6. Młodzież nie zrzeszona w PZW w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:
a) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień, stanowiska i dziennego limitu połowu
ryb osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą gruntowo-spławikową
maja prawo wędkować dwie osoby, każda na jedną wędkę. Udostępnienie
stanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną
wędkę.
Darek pomyliłeś wiek do 14 lat może z ojcem wędkowac!
[2014-06-04 19:20]

Artur z Ketrzyna

Nie, nie możesz.
Tak jak nie możesz prowadzić samochodu na prawo jazdy Taty. I nie przedłożysz jego świadectwa by zdobyć jakąś pracę.

Pomijam fakt że karty wędkarskiej się nie opłaca. Na nią zdaje się egzamin i wyrabia w starostwie. Ona poświadcza że znasz zasady uprawiania amatorskiego połowu ryb.
By mus wędkować na wodach uprawnionego musisz posiadać zezwolenie przez niego wydane. W PZW jeśli jesteś członkiem, to je otrzymujesz po opłaceniu składek członkowskich. I jako osoba ucząca się i mająca 16 lat masz zniżki.
Po ukończeniu 14 lat jesteś prawnie zobowiązana do posiadania karty wędkarskiej i zezwolenia.
Kara za brak tych dokumentów wrazie kontroli to jakieś 200 zł, i utrata sprzętu. A opłata składek ze zniżkami od 35 do 120 zł - zależne od okręgu i przysługujących zniżek.
Tak więc nie mów że się nie opłaca.

[2014-06-04 21:49]

darek-salamon

Zlapany dodatkowo z rybami PSR lub SSR moze skierowac sprawe do sądu koszty wzrastają.Tak jak Artur napisał +konfiskata sprzętu bezwzględna.Bez ryb mandat zabranie sprzętu i przewaznie sprawa sie kończy zależy na jakich strazników sie trafi.Za dwie rybki gra się nie opłaca.Miano i piętno klusownika też nie.Młodzi wędkarze bądzcie nimi naprawdę i łapcie ryby zgodnie z Polskim prawem. [2014-06-05 09:45]