Wędkowanie na żywca

/ 36 odpowiedzi
89krzysztof


Poprawne przeprowadzenie egzaminu na kartę wędkarską obecnie odbywa się tak, że przychodzisz do skarbnika i mówisz, że chcesz kartę. Dostajesz blankiet pocztowy, idziesz zapłacić za egzamin i za chwilę masz wszystkie papiery, z którymi lecisz do starostwa. Ale ok, myśl sobie że dzięki Tobie egzaminy wyglądają inaczej. (2014/04/30 12:31)

osa12


To też jawne łamanie prawa, ja jestem za zniesieniem obowiązku posiadania Kart Wędkarskich,ta sprawa też się toczy. (2014/04/30 12:44)

u?ytkownik102837


Poprawne przeprowadzenie egzaminu na kartę wędkarską obecnie odbywa się tak, że przychodzisz do skarbnika i mówisz, że chcesz kartę. Dostajesz blankiet pocztowy, idziesz zapłacić za egzamin i za chwilę masz wszystkie papiery, z którymi lecisz do starostwa. Ale ok, myśl sobie że dzięki Tobie egzaminy wyglądają inaczej.


No niestety w niektórych kołach tak jest ale ja pamiętam jak wyrabiałem karte to musiałem pisać mini test i odpowiedzieć na jakieś pytania, chociaż pomimo to że odpowiedziałem dobrze to i tak nawet jakbym zrobił to źle to kartę bym pewnie wyrobił, dzieje się tak ponieważ każdy nowy członek przynosi jakiś tam zysk :) (2014/04/30 13:22)

Bernard51


"dzieje się tak ponieważ każdy nowy członek przynosi jakiś tam zysk :)"

Tak ten zysk jest decydujący, "Osa" to wie bo też łowi w okręgu Krosno, nie ma bajorka do którego nie trzeba dopłacić licencję aby łowić( nie mówię o rzekach).
Okręg zarządzany przez "dinozaurów" jak sejmowi Żelichowski, Niesiołowski, zatracili już sens swojej misji, przyświeca im tylko trwanie na stanowiskach. W ubiegłym roku zarybianie odbyło się
o 1,00 (pażdziernik) w nocy aby nikt nie zobaczył czy jest ilość zgodna z fakturami.
Tłumaczono że hodowca tak sobie zażyczył - jawne robienie z członków durniów mało rozgarniętych. Podejrzewam jedyny okręg w Polsce który nie ma porozumień z sąsiednimi oprócz dwóch odcinków rzek, Wisłoka i Wisłoki z okręgiem Rzeszów. (2014/05/04 07:16)

u?ytkownik102837


"dzieje się tak ponieważ każdy nowy członek przynosi jakiś tam zysk :)"

Tak ten zysk jest decydujący, "Osa" to wie bo też łowi w okręgu Krosno, nie ma bajorka do którego nie trzeba dopłacić licencję aby łowić( nie mówię o rzekach).
Okręg zarządzany przez "dinozaurów" jak sejmowi Żelichowski, Niesiołowski, zatracili już sens swojej misji, przyświeca im tylko trwanie na stanowiskach. W ubiegłym roku zarybianie odbyło się
o 1,00 (pażdziernik) w nocy aby nikt nie zobaczył czy jest ilość zgodna z fakturami.
Tłumaczono że hodowca tak sobie zażyczył - jawne robienie z członków durniów mało rozgarniętych. Podejrzewam jedyny okręg w Polsce który nie ma porozumień z sąsiednimi oprócz dwóch odcinków rzek, Wisłoka i Wisłoki z okręgiem Rzeszów.


Z tego co mówił mi kiedyś znajomy to zarybienia są robione w nocy (on w nich uczestniczy)  tylko tych większych ryb które są terytorialne i po wpuszczeniu zostaną na tym miejscu gdzie je wpuszczono. Tak np. robią na zalewie Zegrzyńskim, ponieważ gdy zarybiali szczupakiem w dzień, zdarzały się przypadki że ludzie patrzyli gdzie to robią i zapisywali współrzędne dosłownie (tylko że w tedy chodziło o duże szczupaki a nie jakiś narybek). Takie inf. przekazał mi mój znajomy kolega wędkarz, ale czy to w stu procentach prawda to nie powiem.


Pozdrawiam Boczny Trok (2014/05/04 10:11)

marci107


Kolego osa12 z tą dyskryminacją młodych obywateli to ty tak na poważnie ,czy sobie jaja robisz ,a może chcesz się przyczepić o byle g .A może ja jako rodzic chcę żeby takie ograniczenie było .To jest przeciwdziałanie patologicznym zachowaniom rodziców, ktorzy gdzieś mają swoje dzieci .Ma zakaz łapania bez opieki bo jest smarkiem jeszcze i tyle i jestem 2 rękoma za.A ty czepiasz się pierdołek i piszesz o jakieś dyskryminacji.Może napiszesz że dzieci są dyskryminowane w naszum kraju bo arkohol mogą pić dopiero od 18 roku życia , albo fajczyć.A ja trawe bym zapalił i co jestem dyskryminowany bo nie moge . (2014/05/05 10:20)

marci107


A kolega Tomas81 z tym zakazem wędkowania na żywca to rozciągnoł mi sutki do maxymalnych rozmiarów .Kolego idź do swojego koła i poproś aktualny Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb bo zniesiono zakaz wędkowania parę lat temu a ty dalej chodzisz z blaszką bo myślisz że jest zakaz ,nie mówiąc o wymiarach ochronnych ryb .Ja w regulaminie i przepisach asem nie jestem ale podstawy trzeba znać .Może to  kolega osa załatwił możliwość łapania na żywca bo było to jawne dyskryminowanie pewnej grupy obywateli RP łapiących na żywca .Co byście nie napisali to wszystko wina Tuska. (2014/05/05 10:38)

osa12


Koledzy, każdy przejaw dyskryminacji powinien być karany. Natomiast "konstytucyjna" wolność obywatela RP może być ograniczana w imię innych wyższych celów. I tak jest, ustawami Państwo Polskie ogranicza prawa obywatela RP. 
Natomiast jeśli takie ograniczenie wprowadza regulaminem jakieś tam stowarzyszenie z "Psiej Wólki" i to ograniczeni dotyczy praw powszechnych nadanych obywatelom RP ustawami Państwa Polskiego to jest to dyskryminacja i łamanie prawa.
Jeśli faktycznie takie ograniczenie jest potrzebne (pewnie jest) to powinno być wpisane w ustawę państwa polskiego np. w ustawę "O rybactwie śródlądowym". (2014/05/05 14:21)

osa12


W sprawie alkoholu i papierosów nie jestem specjalistą, ale wydaje się iż picie i palenie alkoholu przez nieletnich nie jest karalne, karalna jest sprzedaż, podawanie lub namawianie.
Mogę się mylić. (2014/05/05 14:31)