Zaloguj się do konta

Wędkowanie na starym zezwoleniu (2013) w 2014 roku

utworzono: 2014/01/19 22:36
patryk4a4

Otóż moje pytanie dotyczy takiej sprawy iz dziś na zebraniu było mówione ze teraz dopóki nie zostaną wydrukowane nowe wkładki łowimy na starym zezwoleniu...
czy to faktycznie możliwe czy poprostu źle zrozumiałem ?
otóż w zezwoleniu z 2013 roku wyraźnie jest napisane ze jest ono ważne do 31 grudnia 2013.r [2014-01-19 22:36]

Zielan

Czy to uchwała zarządu okręgowego czy wymysł mądrali z koła? [2014-01-19 22:45]

Elefant

Ściema koła. P.S.R czy innych kontrolujących nie interesują zeszłoroczne zezwolenia.Mamy 2014r.  Możesz wykupić opłatę jednodniową u skarbnika lub mandat za niedozwolony połów ryb,t.j bez zezwolenia. Wybór należy do ciebie. Pozdro.
[2014-01-19 23:54]

Iras1975

Pozwolę sobie wkleić  kawałek tekstu ze wpisu kol ramzes 1660.

"Łowiącemu ryby strażnik sprawdza kartę wędkarską:
- Pana karta jest już nieważna. Jak pan może łowić ryby na zeszłoroczną kartę wędkarską?!
- Bo ja łowię tylko te ryby, których nie złowiłem w zeszłym roku."

:)

[2014-01-20 07:48]

ryukon1975

Otóż moje pytanie dotyczy takiej sprawy iz dziś na zebraniu było mówione ze teraz dopóki nie zostaną wydrukowane nowe wkładki łowimy na starym zezwoleniu...
otóż w zezwoleniu z 2013 roku wyraźnie jest napisane ze jest ono ważne do 31 grudnia 2013.r

Skoro nieudacznicy z ZO nie zdążyli zrobić jedynej podstawowej rzeczy jaką maja zrobić w ciągu roku to dlaczego nie ? W końcu płacisz za cały rok a nie przykładowo od 25- go stycznia dlatego że akurat wtedy rozpoczęto rozprowadzanie zezwoleń na rok 2014.

Ja też walnąłem głową w mur próbując kupić zezwolenie na rok 2014. Nie znaczy to jednak że nie byłem na rybach. :)

[2014-01-20 07:55]

adamo0

Panie władzo a to mamy już 2014r.? Patrz pan jak ten czas szybko leci,dopiero nogi myłem a już rok minął!
[2014-01-20 09:54]

szymek84

Witam

z tym to jest ściema niema raczej takiej opcji są dniówki pozdrawiam

[2014-01-23 19:30]

Artur z Ketrzyna

otóż w zezwoleniu z 2013 roku wyraźnie jest napisane ze jest ono ważne do 31 grudnia 2013.r

Ja na twoim miejscu udał bym się do biura koła, i spróbował bym opłacić zezwolenie. Nawet jak nie maja jakiejś wkładki, to mogą wydać zaświadczenie że opłaciłeś składki i możesz wędkować, do czasu wydania zaświadczenia.Nawet zwykła karteczka z pieczątka i podpisem prezesa koła.Po drugie, władze PZW, mogą skontaktować się z PSR i SSR, i powiadomić ich o komplikacji i że do czasu osunięcia braków, wędkarze będą mieli tylko karteczkę z pieczęcią i podpisem prezesa koła. Która to będzie zaświadczać że są mogą wędkować tylko na razie nie można było im wydać zezwoleń z przyczyn wyższej siły.Ustalone składki mają, tak więc już się nie zmienią. Mogą pobrać opłaty składek i je zaksięgować. A jak dostaną te "Wkładki" to je wydadzą.
W wyjątkowych sytuacjach, trzeba coś przedsięwziąć, by za czyjeś błędy nie odpowiadali inni.
No i jeszcze jedno. Za wprowadzenie kogoś w błąd, odpowiadasz prawnie i jesteś zobowiązany do pokrycia strat jakie tym wyrządziłeś.Tak więc jeśli jesteś pewny że tak powiedział zarząd. To znaczy że do czasu wyrobienia wkładek, możecie wędkować na starym zezwoleniu. I masz świadków. To możesz łowić, a potem z mandatem (jak nie dopełnili formalności z PSR i SSR), idziesz do nich i musza Ci go pokryć na własny koszt.Ale przezorny jest zawsze ubezpieczony. Tak więc taki świstek od zarządu koła by się przydał. Pismo ze słowem mówionym wygrywa! [2014-01-24 17:59]

JKarp

Artur jeszcze powinien zachować Twój post i zwrócić się do Ciebie jak złapie mandat !!
" Ja na twoim miejscu udał bym się do biura koła, i spróbował bym opłacić zezwolenie. Nawet jak nie maja jakiejś wkładki, to mogą wydać zaświadczenie że opłaciłeś składki i możesz wędkować, do czasu wydania zaświadczenia. Nawet zwykła karteczka z pieczątka i podpisem prezesa koła. Po drugie, władze PZW, mogą skontaktować się z PSR i SSR, i powiadomić ich o komplikacji i że do czasu osunięcia braków, wędkarze będą mieli tylko karteczkę z pieczęcią i podpisem prezesa koła. Która to będzie zaświadczać że są mogą wędkować tylko na razie nie można było im wydać zezwoleń z przyczyn wyższej siły. Ustalone składki mają, tak więc już się nie zmienią. Mogą pobrać opłaty składek i je zaksięgować. A jak dostaną te "Wkładki" to je wydadzą.
W wyjątkowych sytuacjach, trzeba coś przedsięwziąć, by za czyjeś błędy nie odpowiadali inni.
No i jeszcze jedno. Za wprowadzenie kogoś w błąd, odpowiadasz prawnie i jesteś zobowiązany do pokrycia strat jakie tym wyrządziłeś. Tak więc jeśli jesteś pewny że tak powiedział zarząd. To znaczy że do czasu wyrobienia wkładek, możecie wędkować na starym zezwoleniu. I masz świadków. To możesz łowić, a potem z mandatem (jak nie dopełnili formalności z PSR i SSR), idziesz do nich i musza Ci go pokryć na własny koszt. Ale przezorny jest zawsze ubezpieczony. Tak więc taki świstek od zarządu koła by się przydał. Pismo ze słowem mówionym wygrywa!"
JK
[2014-01-24 18:16]

marciin 2424

Sory ,ale czy do nas należą takie obowiązki ? Ja chce iść na ryby! Przychodzę do punktu opłat , a tu Pani mówi ,że nie ma znaczków ,Ale proszę się nie martwić i iść na ryby do póki znaczków nie ma może Pan wędkować na zeszłorocznej karcie. I wszystko w temacie .
[2014-01-24 18:24]

ryukon1975

Śmiać się mogę z Waszych problemów bo dziś kupiłem zezwolenie na rok 2014. :)

Jeszcze z ciekawostek jest tam napisane w instrukcji wypełniania rejestru ( na jaki temat też toczyła się ostatnio bitwa) że nie wszędzie się wypełnia rejestr i nie wszędzie przy rozpoczęciu łowienia należy wpisywać datę.

Co i jak ? Wiem ale nie powiem :)

[2014-01-24 18:25]

Romuald55

Kolego patryk 4a4,Okręg jako upoważniony do rybactwa ustala jakie dokumenty i opłaty obowiązują w danym roku.
W przypadku o którym piszesz Okręg ma prawo wydać zezwolenia czy inne druki w terminie póżniejszym.Każdy wędkarz wnosząc opłaty od tego momentu ma prawo wędkować stosując sie do przepisów RAPR.Mówimy o wodach PZW.
Okręg na pewno powiadomił PSR i inne organy kontrolne,że do czasu wydrukowana nowych zezwoleń obowiązuje tylko opłata potwierdzona znaczkami w legitymacji,czy nawet przesunięcie terminu opłat na póżniejszy i możliwość łowienia na podstawie ubiegłorocznych zezwoleń.
Okręg ma prawo tak zdecydować.
[2014-01-24 22:59]

Romuald55

Zapomniałem dodać,że Koła nie mają takich uprawnień.
[2014-01-24 23:01]

Artur z Ketrzyna

Kolego patryk 4a4,Okręg jako upoważniony do rybactwa ustala jakie dokumenty i opłaty obowiązują w danym roku.
W przypadku o którym piszesz Okręg ma prawo wydać zezwolenia czy inne druki w terminie póżniejszym.Każdy wędkarz wnosząc opłaty od tego momentu ma prawo wędkować stosując sie do przepisów RAPR.Mówimy o wodach PZW.
Okręg na pewno powiadomił PSR i inne organy kontrolne,że do czasu wydrukowana nowych zezwoleń obowiązuje tylko opłata potwierdzona znaczkami w legitymacji,czy nawet przesunięcie terminu opłat na póżniejszy i możliwość łowienia na podstawie ubiegłorocznych zezwoleń.
Okręg ma prawo tak zdecydować.

I warto mądrego posłuchać. I myślę że jeśli taka sytuacja miała miejsce. To zarząd koła by o tym napomkną. Bo zarząd koła w tym przypadku, przekazuje wiadomości z okręgu. Uchwały co do składek i opłat itd. [2014-01-24 23:32]

Roxola

@Artur z Ketrzyna  napisał; "Ja na twoim miejscu udał bym się do biura koła, i spróbował bym opłacić zezwolenie. Nawet jak nie maja jakiejś wkładki, to mogą wydać zaświadczenie że opłaciłeś składki i możesz wędkować, do czasu wydania zaświadczenia. Nawet zwykła karteczka z pieczątka i podpisem prezesa koła."
Nie ma takiej opcji.
Czy cały Okręg małopolski nie ma zezwoleń ? Jakie zaświadczenie ? ! ...że skarbnik nie pobrał zezwoleń ? 
Takie odpowiedzi w tematach mnie przerażają.  [2014-01-25 00:05]

bluehornet

Chciałem nadmienić , że autor wątku zapomniał podać ważnej informacji iż sprawa dotyczy zezwolenia na łowisko Koła ...
[2014-01-26 11:21]

patryk4a4

Czy chodzi ci o to ze użyłem słowa "wkładki" zamiast zezwolenia ? [2014-01-31 23:18]

bluehornet

Tak. [2014-02-01 13:15]