Zaloguj się do konta

Wędkowanie w okolicach Łęczycy

utworzono: 2013/07/23 20:54
Blue

Posiadam kartę wędkarską i legitymację należę do koło PZW Łęczyca okręg sieradzki i mam opłacone wpisowe 12zł i składę członkowską 16zł i jeszcze taki złoty hologram pod tymi znaczkami a jak się zapisywałem to coś mówili że mam okręgówkę. Gdzie moge lowić czy na zalewie moge czy nie? W oklicach Łęczycy Bzura, Ner, w Leśmierzu na stawach???
[2013-07-23 20:54]

wujoarek

Na zalew w łeczycy jest oddzielna opłata. Jezeli posiadasz okregówke sieradzka mozesz łowic na tych wodach:

WYKAZ WÓD PZW OKRĘGU SIERADZ
(z podziałem na obwody rybackie)

 

OBWÓD RYBACKI RZEKI WARTY NR 3
* Długość odcinka Warty – około 130 km
* Powierzchnia obwodu – 835 ha

OBEJMUJE:

1.Rzekę Wartę od mostu kolejowego na szlaku Zduńska Wola – Herby Nowy w miejscowości Lelity do mostu drogowego na trasie Warta – Łódź w miejscowości Warta,

2.Rzekę Oleśnicę wraz z rzeką Pyszną od źródeł do ujścia,

3.Zbiornik retencyjny ,,Próba’’ (1.799 m x 130 m. pow. 21 ha),

4.Inne, lewo i prawobrzeżne dopływy rzeki Warty na tym odcinku,

5.Wody starorzeczy o stałym lub okresowym dopływie lub odpływie do rzeki Warty tj. ,,Bukowce’’ w miejscowości Bukowce, ,,Wały’’ w miejscowości Działoszyn, ,,Walków’’ w miejscowości Walków, ,,Strumień’’ i ,,Szeroka Woda’’ w miejscowości Chojne, ,,Rękaw’’ w miejscowości Dzierlin, , ,,Lasek’’ w miejscowości Kowale, , ,,Pstrokonie’’ w miejscowości Pstrokonie

OBWÓD RYBACKI RZEKI WARTY NR 4 – ZBIORNIK JEZIORSKO
16,3 kmx2-3,5 km, powierzchnia obwodu – 2.723 ha

OBEJMUJE:

1.Wody zbiornika od mostu drogowego na trasie Warta – Łódź

2. Odcinek rzeki Warty długości 1.500 m od zapory czołowej w dół rzeki

3. Dopływy Warty: rzeka Pichna i rzeka Niniwka (pow. 31 ha)

OBWÓD RYBACKI RZEKI WIDAWKI NR 2

Długość odcinka Widawki około 36 km. Powierzchnia 105 ha

OBEJMUJE: 
1.Odcinek Widawki od mostu drogowego na drodze Widawa – Szczerców w miejscowości Zagrodniki  do ujścia do Warty w Pstrokoniach

2.Wody starorzeczy o stałym lub okresowym dopływie lub odpływie do rzeki Widawki  tj.: starorzecze ,,Restarzew-Klęcz’’, w miejscowości Restarzew Cmentarny,

3. Rzeka Nieciecz od źródeł do ujścia do Widawki w Widawie (około 40 km, pow. 24 ha),

4. Rzeka Krasowa od źródeł do ujścia do Widawki w Korablewie (38 km, pow. 35 ha),

5.Rzeka Chrząstawka od źródeł do ujścia do Widawki w pobliżu mostu kolejowego na szlaku Zduńska Wola-Herby Nowe

OBWÓD  RYBACKI  RZEKI  NER NR 2
Długość odcinka Neru około 110 km, powierzchnia obwodu – 107 ha

OBEJMUJE:

1.Rzekę Ner od mostu drogowego w Lutomiersku na trasie Łódź- Szadek do ujścia w Dąbiu

2.Prawobrzeżne dopływy Neru: Pisię i Bełdówkę,

3. Kanały Królewski i Zbylczycki na całej ich długości

OBWÓD RYBACKI RZEKI GRABIA NR 2

Długość odcinka rzeki Grabi około 48 km, powierzchnia obwodu – 163 ha

OBEJMUJE :

1.Rzekę Grabię od miejscowości Jamborek do ujścia do Widawki,

2.Zbiornik ,,Barycz’’ w miejscowości Barycz (pow. około 3 ha),

3.Wody starorzeczy rzeki Grabi o ciągłym lub okresowym dopływie lub odpływie  tj.: starorzecza ,,Kustrzyce-Lichawa’’ , ,,Brzeski’’, ,,Łętków’’,

4.Lewo i prawobrzeżne dopływy rzeki Grabi: Końską, Pałusznicę, Strugę Borszewicką i Tymiankę



[2013-07-25 18:09]

Blue

to wiem mam to w zezwoleniu ale chodzi mi o konkretne miejsca okolice Łęczycy Ner, i cz na bzurze też mogę? Podaj mi konretne
[2013-07-25 18:59]

wujoarek

Na nerze mozesz. Bzura to juz inny okreg łódź / skierniewice [2013-07-26 07:48]

Blue

a podasz mi jakieś konretne miejsca na nerze? tak do 25 km od łęczycy?
[2013-07-26 08:28]

wujoarek

Np. Gostków, Prusinowice, popatrz na google map gdzie idzie droga to bedziesz wiedzial jak dojechac.  [2013-07-27 09:35]