Zaloguj się do konta

Wędkowanie a pełnia księżyca

utworzono: 2013/04/25 10:10
bream

Witam,w piątek zamierzam wybrać się na pierwszą nockę nad nasz mały staw z gruntu,ale dzisiaj mamy pełnię i chciałbym się zapytać doświadczonych wędkarzy czy pełnia ma jakiś wpływ na wędkowanie nocą i jaka jest najlepsza przynęta na nocnego,kwietniowego karpia albo lina z gruntu?
[2013-04-25 10:10]

Pełnia ma sporo do naszego hobby.Często bywa tak że rybki nie biorą w pełnie sam tego doświadczyłem ale i są takie dni że możem coś złowić nawet w pełnie lecz ogólnie nie polecam łowić w pełnie [2013-04-25 21:03]

berthold

białoryb w pełni raczej mizernie bierze ale drapieżniki jak najbardziej zwłaszcza okonie
[2013-04-25 21:36]

yba

białoryb w pełni raczej mizernie bierze ale drapieżniki jak najbardziej zwłaszcza okonie


Kolego  ryby biorą tak w pełnie jak i kiedy nie ma pełni taka jest ich mentalność i dlatego nie słuchajcie bredni że w pełnie ryby nie biorą bo to nie prawda sam się o tym wiele razy przekonałem [2013-04-25 21:53]

białoryb w pełni raczej mizernie bierze ale drapieżniki jak najbardziej zwłaszcza okonie


Kolego ryby biorą tak w pełnie jak i kiedy nie ma pełni taka jest ich mentalność i dlatego nie słuchajcie bredni że w pełnie ryby nie biorą bo to nie prawda sam się o tym wiele razy przekonałem


A ja się przekonałem, że jak jest pełnia to właśnie rybki nie chcą współpracować, i to wiele razy :p i niewiem czy to takie brednie. [2013-04-26 18:32]

wojtal

Z moich doświadczeń wynika, że w pełnię lepiej biorą drapieżniki, gorzej biała ryba. Czasami ryby nie biorą i najłatwiej "zwalić" na pełnię, ale wiele czynników ma na to wpływ. Czasami czynniki negatywne się nałożą i jest lipa ;)
[2013-04-26 18:45]

yba

białoryb w pełni raczej mizernie bierze ale drapieżniki jak najbardziej zwłaszcza okonie


Kolego ryby biorą tak w pełnie jak i kiedy nie ma pełni taka jest ich mentalność i dlatego nie słuchajcie bredni że w pełnie ryby nie biorą bo to nie prawda sam się o tym wiele razy przekonałem


A ja się przekonałem, że jak jest pełnia to właśnie rybki nie chcą współpracować, i to wiele razy :p i niewiem czy to takie brednie.


Tobie nie biorą w pełnie a mi biorą , proste kolego . [2013-04-26 19:34]

yba

białoryb w pełni raczej mizernie bierze ale drapieżniki jak najbardziej zwłaszcza okonie


Kolego ryby biorą tak w pełnie jak i kiedy nie ma pełni taka jest ich mentalność i dlatego nie słuchajcie bredni że w pełnie ryby nie biorą bo to nie prawda sam się o tym wiele razy przekonałem


A ja się przekonałem, że jak jest pełnia to właśnie rybki nie chcą współpracować, i to wiele razy :p i niewiem czy to takie brednie.


a może za dużo kawy im sypiesz i latają naprądowane ? :-) [2013-04-26 19:41]

Dandol

yba brednie piszesz, biorą Ci a potem się budzisz, w pełnię ogolnie słabo białoryb żeruje.
[2013-04-26 20:02]

białoryb w pełni raczej mizernie bierze ale drapieżniki jak najbardziej zwłaszcza okonie


Kolego ryby biorą tak w pełnie jak i kiedy nie ma pełni taka jest ich mentalność i dlatego nie słuchajcie bredni że w pełnie ryby nie biorą bo to nie prawda sam się o tym wiele razy przekonałem


A ja się przekonałem, że jak jest pełnia to właśnie rybki nie chcą współpracować, i to wiele razy :p i niewiem czy to takie brednie.


a może za dużo kawy im sypiesz i latają naprądowane ? :-)


Taa... jasne i jeszcze do tego 100ml wódeczki :))) [2013-04-26 20:06]

yba

białoryb w pełni raczej mizernie bierze ale drapieżniki jak najbardziej zwłaszcza okonie


Kolego ryby biorą tak w pełnie jak i kiedy nie ma pełni taka jest ich mentalność i dlatego nie słuchajcie bredni że w pełnie ryby nie biorą bo to nie prawda sam się o tym wiele razy przekonałem


A ja się przekonałem, że jak jest pełnia to właśnie rybki nie chcą współpracować, i to wiele razy :p i niewiem czy to takie brednie.


a może za dużo kawy im sypiesz i latają naprądowane ? :-)


Taa... jasne i jeszcze do tego 100ml wódeczki :)))


kolego to są żarty , pozdrawiam [2013-04-26 20:11]

białoryb w pełni raczej mizernie bierze ale drapieżniki jak najbardziej zwłaszcza okonie


Kolego ryby biorą tak w pełnie jak i kiedy nie ma pełni taka jest ich mentalność i dlatego nie słuchajcie bredni że w pełnie ryby nie biorą bo to nie prawda sam się o tym wiele razy przekonałem


A ja się przekonałem, że jak jest pełnia to właśnie rybki nie chcą współpracować, i to wiele razy :p i niewiem czy to takie brednie.


a może za dużo kawy im sypiesz i latają naprądowane ? :-)


Taa... jasne i jeszcze do tego 100ml wódeczki :)))


kolego to są żarty , pozdrawiam


No przecież wiem :) być może źle mnie odebrałeś :) pozdro [2013-04-26 20:24]

yba

yba brednie piszesz, biorą Ci a potem się budzisz, w pełnię ogolnie słabo białoryb żeruje.


bo widzisz kolego ! trzeba tak robic żeby i w pełnie brały a nie z góry się skazywać na porażkę . grunt to kombinować i starac sie a efekty przychodzą . jak to u nas mowią . machaj wendo ryby będą.:-) [2013-04-26 20:34]

Dandol

Skoro wendo to powinno być bedo żeby to miało ręce i nogi a nie będą, pomijając już język polski, a kolegami nie jesteśmy i nie będziemy.
[2013-04-26 20:39]

yba

Skoro wendo to powinno być bedo żeby to miało ręce i nogi a nie będą, pomijając już język polski, a kolegami nie jesteśmy i nie będziemy.


chciałem być grzeczny ale jak tak prostaku sobie pogrywasz to zapraszam do płońska . [2013-04-26 20:45]

yba

Skoro wendo to powinno być bedo żeby to miało ręce i nogi a nie będą, pomijając już język polski, a kolegami nie jesteśmy i nie będziemy.


 Z kolegami masz rację, nie będziemy bo za szczaw jesteś . A na tym portalu w ten sposób się do siebie zwracamy pajacu. [2013-04-26 20:57]

Thomas67

Przypomni mi może ktoś od czego się wzięła nazwa brać wędkarska ? a może to już mit i tylko są bracia kurkowi...
za parę godz. jadę nad zalew i nie obchodzi mnie czy pełnia czy nie, ma być ciepło coś może skubnę :) pozdr.
[2013-04-26 22:32]

arekbait

białoryb w pełni raczej mizernie bierze ale drapieżniki jak najbardziej zwłaszcza okonie


Kolego ryby biorą tak w pełnie jak i kiedy nie ma pełni taka jest ich mentalność i dlatego nie słuchajcie bredni że w pełnie ryby nie biorą bo to nie prawda sam się o tym wiele razy przekonałem


A ja się przekonałem, że jak jest pełnia to właśnie rybki nie chcą współpracować, i to wiele razy :p i niewiem czy to takie brednie.

 


wujek1306 nie zawsze biorą, ale były pełnie co i połowiłem piękne sztuki:)
jeszcze do tego się musi zgrać ciśnienie odpowiednie :)
pozdrawiam
[2013-04-27 07:06]

kamil11269

Witam,w piątek zamierzam wybrać się na pierwszą nockę nad nasz mały staw z gruntu,ale dzisiaj mamy pełnię i chciałbym się zapytać doświadczonych wędkarzy czy pełnia ma jakiś wpływ na wędkowanie nocą i jaka jest najlepsza przynęta na nocnego,kwietniowego karpia albo lina z gruntu?


Ja przed wypadem na ryby nie patrzę czy jest pełnia czy nie. Po prostu są gorsze i lepsze dni również dla ryb :)
[2013-04-27 08:40]

yba

Właśnie o to mi panowie chodziło że nie ważna pełnia , nów czy kwadra ryby jak mają brać to będą brały . [2013-04-27 09:04]

piotrtr3

Ja przedwczoraj  złapałem na federa 7 garbusów z czego największy miał 31cm i płoć 30 cm a brań zepsutych ze 20 .Łysy świecił całą gębą .Łowiłem od 17 do 20.30 .  [2013-04-27 09:12]

yba

Ja przedwczoraj  złapałem na federa 7 garbusów z czego największy miał 31cm i płoć 30 cm a brań zepsutych ze 20 .Łysy świecił całą gębą .Łowiłem od 17 do 20.30 . 


gratuluję wyniku.! można łowić w pełnie? , MOŻNA ! [2013-04-27 09:18]

darek300

W pełnie miałem doskonałe wyniki w łowieniu linów. I to dużych, wrześniowych na nocce.
[2013-04-27 10:52]

adrianek19921

ja jeżeli jest pełnia mam świetne wyniki w połowie leszcza:)to nie przypadek,wieloletnie zjawisko:)Ojciec upierał się że węgorz nie bierzę w pełnię,w tym roku jak byliśmy na nocce trafił mu się "pytonik" 1.60 kg:)Jego mina=bezcenna.Pozdrawiam. [2013-04-27 12:01]

sebaskin14

zalezy od jeziora,na jednym w czasie pełni jest studnia na innym biorą lepiej jak w normalny dzień.nie ma reguły na to... [2013-04-27 21:08]

Romuald55

Zapraszam zainteresowanych na mojego bloga.Jest tam księżycowy kalendarz brań. [2013-04-27 22:31]