Wędkowanie a pełnia księżyca

/ 31 odpowiedzi
kedzio

Witam,w piątek zamierzam wybrać się na pierwszą nockę nad nasz mały staw z gruntu,ale dzisiaj mamy pełnię i chciałbym się zapytać doświadczonych wędkarzy czy pełnia ma jakiś wpływ na wędkowanie nocą i jaka jest najlepsza przynęta na nocnego,kwietniowego karpia albo lina z gruntu?

Trele morele. Pełnia to bajeczna pora zarówno jeśli chodzi o wrażenia z nocnej zasiadki jak i skuteczność wędkarską. Jak każdego dnia, czasem biorą, a czasem nie. Każdy kto wędkuje nocą, potwierdzi chyba, że pamięta się tylko noce kiedy podczas pełni ryby nie skubały, a jeśli skubały, to si e tego nie pamięta. Największego sandacza i największego węgorza wytargałem w czasie pełni. Zdarzyło się też, że duży leszcz wieszał się masowo. Były i karpie i piękny amur. A że w weekend pełni zdarza się kilka razy w roku, i z tych kilku razy 2, albo 3 razy jesteśmy nad wodą, to bywa, że akurat ryby nie współpracują. Tak więc rośnie w nas przekonanie, że w czasie pełni ryby nie biorą, co jest oczywistą bzdurą nie posiadającą żadnego logicznego potwierdzenia. Ileż nocy spędziłem nad wodą w czasie trwania jednej czy innej kwadry księżyca?! I co? Efekt był taki sam, czyli raz na wozie, raz pod wozem. (2013/04/28 10:44)

użytkownik16322

Ponieważ pogodę mamy dzisiaj pod psem a moja Narew niemiłosiernie wylała muszę jakoś odreagować.Stąd moja aktywność. W czasie moich wieloletnich nocnych zasiadek stwierdziłem że pełnia korzystniej wpływa na wędkarza ( nie trzeba włączać latarki w czasie degustacji tkzw. środków dopingowych ) czy na ryby nie stwierdziłem gdyż zarówno tak samo brały przy pełni jak i
przy nowiu.
Julian (2013/04/28 16:04)

użytkownik145121

Te teorie księżycowe chyba jedynie zostały stworzone dla magików od wprowadzania w błąd tworzących te niezastąpione kalendarze brań ! (2013/04/28 16:20)

ryukon1975

Księżyc zły.
Woda zła.
Ciśnienie złe.
Kac.:)

Gdybym patrzył na takie i podobne dyrdymały to by wyszło że w ciągu roku jest tylko 5-7 dni z warunkami korzystnymi do łowienia.:) (2013/04/28 16:45)

Romuald55

Niewątpliwie Księżyc ma duży wpływ na organizmy żywe na Ziemi.Ma też wpływ na wiele zjawisk.Ma też na żerowanie ryb.Mają tu istotne znaczenie fazy Księżyca,odległość od Ziemi,czy to wschód czy jego zachód.Jeżeli weżmiemy pod uwagę te czynniki,na dodatek ciśnienie,temperaturę wody,powietrza,kierunki wiatrów to wtedy z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy określić aktywność ryb a więc i żerowanie.Można to określić na kilka czy może nawet kilkanaście dni.Te wszystkie natomiast kalendarze na cały rok to chwyty reklamowe mające zwiększyć sprzedaż nakładów je publikujących. (2013/04/28 17:04)

kedzio

Dla mnie, te kalendarze brań to jedna ściema i bujda w sprayu. Jest tylko jeden jak myślę warunek mający wpływ na intensywność brań. Kiedy czuję się dobrze, to i ryby czują się dobrze. Biomet jest jeden dla żywych organizmów. Tylko tym się kieruję. (2013/04/29 07:44)