Zaloguj się do konta

Wędkowanie w Turcji w Morzu Egejskim.

utworzono: 2013/03/24 08:06
tomeqbrzez

Witam Was serdecznie.
Na początku maja lecę do Turcji na urlop (m. Turgutreis k. Bodrum) i chciałem w tym czasie również powędkować w Morzu Egejskim. Otóż ma pytanie czy ktoś z Was już tam był i wędkował? Jakieś wskazówki, porady? Z tego, co wyczytałem to przewóz sprzętu sportowego (w tym wędek!) podlega dodatkowej opłacie w kwocie ok. 30 euro. I zastanawiam się czy nie wziąć swoich kręciołów, żyłek i innych akcesoriów, a wędkę kupić na miejscu od 'ruskich' na targu (bo podobno jest tam tego sporo i są stosunkowo tanie). Czy ktoś tak robił?

Kolejna kwestia to na co się na stawić? Wędkowałbym z brzegu, z molo, z morza. Spinning czy może grunt? Takie wędkowanie nie wymaga wykupowania żadnych licencji czy pozwoleń, a wyprawy statkiem w morze są kosztowne - wyczytałem, że wypad na 7-8h kosztuje w przeliczeniu ok. 350 PLN??! Chyba, że się mylę - proszę o informacje.

No i pytanie: czy opłaca się w ogóle 'bawić' w to? W sensie wozić sprzęt, kupować wędki itd. Słyszałem opinie, że wody przybrzeżne są przełowione i złowienie czegokolwiek jest przypadkiem? Prawda? Może lepiej poleżeć, popić dryneczków, poopalać się i nie zajmować się naszym ukochanym hobby...nie, no żart;)

Dodam na koniec, że czytałem tematy dotyczące wędkowania w Turcji na naszym portalu i na innych również.

Z góry dzięki za każdą informację:)



[2013-03-24 08:06]