Wędkowanie z żaglówki

/ 65 odpowiedzi / 7 zdjęć
Romuald55


Ustawa wszystkie środki pływające dopuszcza do wędkowania jeśli są zarejestrowane do amatorskiego połowu ryb.Nie ma znaczenia jaki to jest środek pływający i jakiej wielkości.
Może to być rower wodny,kajak,ponton,motorówka,żaglówka czy inny środek pływający.Musi być zarejestrowany do celów wędkarskich. (2013/03/15 19:27)

Zander51


Mam gdzieś przepisy, ustawy itp... (2013/03/15 20:08)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

osa12


(2013/03/15 20:44)

Jimmy


Nigdy nie widziałem żaglówki z dwoma numerami. (2013/03/15 21:05)

Romuald55


Nikt nie zmusi Cię do respektowania prawa.Jakiekolwiek by nie było.Jednak za jego łamanie ponosi się konsekwencje.Ten portal nie jest do tego by podważać przepisy prawne.Zwróć się do kancelarii Sejmu ze skargą,że uchwalone prawo Ci nie odpowiada.Może zmienią. (2013/03/15 23:03)

Zander51


A do czego jest ten portal ? Do "poprawnego" pisania i zachwalania rządzącej ekipy i leśnych dziadków ? (2013/03/15 23:27)

Romuald55


Więc niech Kolega namawia do łamania prawa. (2013/03/16 00:23)

Romuald55


Prawo uchwala Sejm,Kolego.mógł Kolega startować w wyborach do parlamentu.Przekonać wyborców do swoich poglądów i odnieść sukces wyborczy.Następnie przekonać parlament do zmiany prawa.Jeżeli Kolega tego nie zrobił ta prawem kaduka chyba głos Kolega zabiera. (2013/03/16 00:35)

zbynio5o


Zander, na wodzie PZW ze służbami wodnymi też taki "batman" jesteś ?

A jeśli nawet, to nie wypada, młodzież czyta :)

(2013/03/16 00:43)

u?ytkownik96474


www.zeglarstwo.sail-ho.pl/faqw/rejwedka/lodkawed.html (2013/03/16 08:00)

Banita


Panowie, sprawa jest bardzo prosta, wiemy nie od dziś, że nasze przepisy (prawo) są często sprzeczne i jeśli wędkujesz z jachtu i zauważysz np. straż, lub policję schowaj wędkę pod pokład, jeśli nie zdążysz odmów przyjęcia mandatu. Jeśli stać Cie na jacht to stać cię i na prawnika.

Ja osobiście wędkuję już bardzo długo i tylko raz mi się zdarzyło, że ktoś na łódce chciał mnie skontrolować a że stał na lądzie to poprosiłem go żeby podszedł, lub poczekał aż skąpcze łowić.

(2013/03/16 08:03)

u?ytkownik96474


Panowie, sprawa jest bardzo prosta, wiemy nie od dziś, że nasze przepisy (prawo) są często sprzeczne i jeśli wędkujesz z jachtu i zauważysz np. straż, lub policję schowaj wędkę pod pokład, jeśli nie zdążysz odmów przyjęcia mandatu. Jeśli stać Cie na jacht to stać cię i na prawnika.

Ja osobiście wędkuję już bardzo długo i tylko raz mi się zdarzyło, że ktoś na łódce chciał mnie skontrolować a że stał na lądzie to poprosiłem go żeby podszedł, lub poczekał aż skąpcze łowić.


Do czego namawiasz ? Do kłusowania. No idealny przykład dla młodzierzy. I jeszcze pochwal się patentem JKŻW. Kolego, ani Ty żeglarz ani wędkarz jesteś.  (2013/03/16 08:20)

towarex


No ale jaki problem zarejestrować jacht za te 17 zł. w straostwie. Dostajesz dowód rejestracyjny i trzymasz go przy dupie albo wsadzasz do bakisty czy innego schowka w jachcie i łowisz. W razie kontroli jest już inna gadka a czy kwestia estetyki jachtu przekona kotrolujących to już indywidualna sprawa.

Jak ktoś nie chce oklejać jachtu za zylion dodatkowymi numerami to niech zrobi sobie szablon i podwiesi na burtach  na czas wędkowania.

Bez sęsó.....hehe

(2013/03/16 08:47)

Jimmy


Aha, czyli jak jadę na urlop, czarteruję żaglówkę, opłacam składki za wędkowanie z łodzi np. na Mazurach i owa żaglówka ma tylko numer PZŻ, to jestem kłusolem?

Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co chodzi :) (2013/03/16 22:26)

osa12


Aha, czyli jak jadę na urlop, czarteruję żaglówkę, opłacam składki za wędkowanie z łodzi np. na Mazurach i owa żaglówka ma tylko numer PZŻ, to jestem kłusolem?



Jesteś ! (2013/03/17 09:52)

Jimmy


Aha, czyli jak jadę na urlop, czarteruję żaglówkę, opłacam składki za wędkowanie z łodzi np. na Mazurach i owa żaglówka ma tylko numer PZŻ, to jestem kłusolem?



Jesteś !

To jak już jesteśmy przy Mazurach, to chyba traci sens opłacanie składek przez żeglarzy.
Przede wszystkim jest to bardzo kłopotliwe, ze względu na to, że nie ma możliwości zrobinia jednej opłaty na cały główny szlak. A ja nie wiem, z resztą jak każdy żeglarz na urlopie, czy popłynę na północ czy na południe, czy jak już na południe to czy później na wschód czy może z powrotem. Ale ok, powiedzmy że ułożymy sobie trasę pod opłaty, wywalimy na to sporo kasy, zapłacimy sporo pieniędzy za czarter, za łódź, która jest 100 razy bezpieczniejsza, wiele lepiej przystosowana do poruszania się po wodzie, to i tak nadal jesteśmy kłusolami.
Zaiste żyjemy w dziwnym kraju. (2013/03/17 11:28)

adler


Witam. 

Koledzy proszę o spokój, wyrozumiałość względem siebie oraz o czytanie ze zrozumieniem wpisu poprzednika. Krytyczne uwagi proszę kierować sobie na pv. 

Dosyć już znieważania i obrażania się nawzajem, piszmy teraz dalej na temat.

Pozdrawiam Krzysztof.

(2013/03/17 17:14)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

zbynio5o


Aha, czyli jak jadę na urlop, czarteruję żaglówkę, opłacam składki za wędkowanie z łodzi np. na Mazurach i owa żaglówka ma tylko numer PZŻ, to jestem kłusolem?



Jesteś !


A jak jade konno kłusem to też jestem kłusolem ?

@Osa, opanuj sie troche i nie wrzucaj wszystkich do jednego wora. 

(2013/03/17 22:06)

Romuald55


Nie rozumiem w czym problem.Prawo jest prawo.Możemy dyskutować nad jego sensem.Ale podważać je mogą jedynie przestępcy. (2013/03/17 22:19)