Zaloguj się do konta

Wędkowanie na pięknej rzece Wieprz

utworzono: 2012/10/21 18:49
fabregasik9

witam, Panowie mam pytanie. Od tego roku zacząłem feederować na Wieprzu w okolicach Kocka, gdzie rzeka nie jest zbyt szeroka lecz nurt gna niemiłosiernie. Z tąd moje pytanie gdzie szukać ryb na takiej rzece. Czy łowić na prostych odcinkach rzeki czy na zakretach wewnetrznych gdzie jest płycej i jest piach czy moze w rynnie po zewnetrznej stronie zakretu ? szukac ryb w głównym nurcie a może tam gdzie woda sie " gotuje" czyli na powierzchni jest wiele zawirowac zwar itp. a moze Wy mi jeszcze inne miejsca doradzicie. bardzo prosze o pomoc. A i jeszcze jedno. czasem splywa mi nawet koszyk 120 g ! czy zlepic zanete bardziej dac zestawowi splynac i tam zostawic zestaw a on sam znajdzie dobre miejsce ? i czy prad na powierzchni jest tak samo szybki jak na dnie ? [2012-10-21 18:49]

fabregasik9

Panowie pomożecie ?
[2012-10-22 15:57]

mirek788w

Osobiście wędkuje sam na Wieprzu w okolicach Kocka , nie ma sęsu stwiać zestawów w nurcie bo i czasami 150g nie ustoji. Osobiście wybieram zakręty gdzie nurt zwalnia i tworzą się prądy wsteczne.Jak chcesz więcej info to pisz, podzielę się , choć wielkich wyników w tym roku nie miałem na Wieprzu. [2012-10-22 18:47]

Waldi Fish

Wieprz jest na pewno piękną rzeką, choć nazwa trochę mniej piękna. Mam niedaleko do Wieprza i mam zamiar tam powędkować, więc też byłbym wdzięczny za wskazanie dobrych miejsc do wędkowania.
[2012-10-22 20:19]

mirek788w

Polecam miejscowość Jeziorzany .Wieprz jest w tych miejscach dosyć kręty więc każdy znajdzie odpowiednią dla siebie miejscówkę. [2012-10-24 17:54]

turu

w okolicach Jawidza i Rokitna jest fajnie wedkarzy mało ale za to kłusownictwa mnóstwo i kontroli nie widziałem przez cały sezon to jest najgorsze....
[2013-01-16 05:23]

przemek1221

Polecam miejscowość Jeziorzany .Wieprz jest w tych miejscach dosyć kręty więc każdy znajdzie odpowiednią dla siebie miejscówkę.

Ja też ją polecam szczegulnie mmiejsce w którym tworzą sie duże rozlewiska [2013-01-17 18:51]

cinek123

od kijan do baranowa sa dobre miejsca. wszystkim nie napisze ale jak chcesz jechac to napisz to damy rade we dwoch. pozdro

[2013-01-17 22:44]

turu

w Jawidzu złapałem na jesien pare ładnych mietusów i kluski jeśli chodzi o sumy leszczyki łapie sasiad i nie zle mu to idzie on lubi spławik a ja przepadam za gruntem w tym roku zwiedze wiecej Wieprza w strone Lubartowa i zobacze co sie dzieje dalej...
[2013-01-25 23:51]

termoss1986

A czy wędkuje ktoś na wieprzu za wsią Bożniewice? Jeśli tak to na co można sie tam zastawić?
[2013-02-09 16:30]

drapierzca

witam nie radzę tam jechać mnóstwo kłusoli,zero kontroli a najgorsze są gwoździe,śruby porozrzucane na drogach ,żeby zniechęcić wędkarzy ale ryba tam jest i to ładna można łowić na wszystkie metody spławik,grunt spinning itp polecam zakalew ryba też jest a kłusoli mniej pozdrawiam Bartek
[2013-02-09 18:30]

molwa

Dla mnie Wieprz to przede wszystkim piękny kleń i jaź . Trafia się brzana i małe sumki . Na jesień zaczynam trochę biegać ze spinningiem za szczupakiem i obowiązkowo miętus ( zeszłej jesieni słabo ) Wg. mnie ryby szukaj dosłownie pod brzegiem na spowolnieniach nurtu .
[2013-02-11 15:13]

drapierzca

Witam.Wie ktoś może jak stoi sytuacja z rzeką Wieprz w okolicach Kocka,Zakalewa ?Pozdrawiam.
[2013-02-24 16:29]

tajoj

Jeśli chodzi o tą wieś to proponuję zastawić się tak mniej więcej na pograniczu Boźniewić i Zakalewa. Można tam zasiąść się na spławik i grunt. W ubiegłym roku na oba sposoby było całkiem nieźle. Ciekawostką może być to (jeśli ktoś nie wie), że za Zakalewem jest takie dojście wieprza i woda tam stoi i gdy woda opadnie to tam jest fajne miejsce gdzie można sobie spokojnie połowić a i dojście do łowiska jest super oraz nie jest stromy brzeg.  [2013-03-19 11:20]

seboa

witam ja na wieprzu wędkuję w lecie i późną jesienią w okolicach Dorochuczy w lecie na białoryb i sumy  a jesien to zasiadki na miętuski.Moje rekordy nie są duże ale wyprawy nocą szczególnie na miętusa są niezapomniane .W lecie leszcze,krąpie , niektóre przyzwoite , sumy ale jak wiadomo drobniutkie , trafiają się ładne sumiki karłowate (koiluchy) takie 30-35 cm , jesień to miętusy jest ich dużo mój rekord również nie powalający 39 cm ale taki w miarę a takich 30 jest sporo kłusownicy też są ale w nocy przyświecic latarką żeby zobaczyli i ich nie ma :)
połamania
[2013-09-03 18:27]