Zaloguj się do konta

Wędkowanie członka uczestnika

utworzono: 2012/09/15 22:21
stuart

Kolega zrobił mi mętlik w głowie. Czy to prawda że jak sie jest członkiem uczestnikiem (14-16lat) to można wędkować w całym kraju bez opłat? [2012-09-15 22:21]

domin77

bez dopłat [2012-09-15 23:06]

wisniak165

Z tego co się orientuje to musisz mieć wykupione pozwolenie na jeden okręg. Wtedy możesz łowić w całym kraju : >
[2012-09-15 23:54]

artur-adamiec

No właśnie, jak to wkońcu jest??? Jak chce łowić i w KIelcach i w Krakowie to gdzie i ile musze zaplacic?
[2012-09-16 00:12]

Z tego co się orientuje to musisz mieć wykupione pozwolenie na jeden okręg. Wtedy możesz łowić w całym kraju : >


Oczywiście , że mogę dokonując dopłat w poszczególnych województwach 

[2012-09-16 00:21]

gajson

Ale czy sa to jakies mniejsze oplaty, z racji tego ze juz mam oplacony swoj okreg? Czy sa to takie same stawki jak bym chciał normalnie placic nalezac do danego okregu?
[2012-09-16 07:40]

withanight88

Nie wiem ile autor ma lat ale jeżeli poniżej 16 to jest członkiem uczestnikiem, który według ustawy bodajże z 2008r może wędkować na wodach ogólnodostępnych całego PZW bez dodatkowych opłat. 


[2012-09-16 09:42]

domin77

musisz poprostu mieć opłatę w swoim okręgu [2012-09-16 13:13]

withanight88

musisz poprostu mieć opłatę w swoim okręgu




Tak, zgadza się. [2012-09-16 15:20]

Artur z Ketrzyna

Jesteś członkiem uczestnikiem?
 To znaczy że masz legitymacje członkowską, opłaconą składkę członkowską i należysz do jakiegoś koła.
Każde koło ma swoje władze, które muszą wam udzielić takich informacji. Tak więc myślę że tam dostaniecie najrzetelniejszą odpowiedź, i najprawdziwszą. (każdy okręg ma swoje zasady, gdyż jego członkowie o to postulowali na walnych zebraniach)
Takie koła często zakładają jakiś klubik. I jako ich członkowie możecie jeździć na zawody, dokształcać się/trenować pod okiem kolegów już z doświadczeniem i zapleczem wiedzy....
[2012-09-17 08:57]

Roxola

@stuart
Żeby łowić w innym Okręgu potrzebujesz zezwolenie z wykazem wód i obowiązującymi przepisami na łowiskach, które otrzymasz bezpłatnie, ale musisz się po nie pofatygować.
klubik ? wyjazd ? dokształcanie ?   ...co ma piernik do wiatraka ?   ...To nie ten temat. [2012-09-17 16:48]

withanight88

@stuart
Żeby łowić w innym Okręgu potrzebujesz zezwolenie z wykazem wód i obowiązującymi przepisami na łowiskach, które otrzymasz bezpłatnie, ale musisz się po nie pofatygować.
klubik ? wyjazd ? dokształcanie ?   ...co ma piernik do wiatraka ?   ...To nie ten temat.



To pewne informacje ? sprawdzone? [2012-09-17 20:05]

Roxola

Tak, załatwiałam dla członka uczestnika w bielskim...............      a jak, czy sprawdzone ? inaczej bym nie pisała   :))) [2012-09-17 20:31]

withanight88

Tak, załatwiałam dla członka uczestnika w bielskim...............      a jak, czy sprawdzone ? inaczej bym nie pisała   :)))



Tak tylko zapytałem , bo myślałem że chociaż młodzieży nie męczą załatwianiem pozwoleń i wystarczy metoda dedukcji po spojrzeniu w legitymacje przez służby uprawnione do kontroli. [2012-09-17 21:09]

Romuald55

Niestety,są okręgi w których członkowie uczestnicy płacą składki okręgowe ze zniżką,np Okręg jeleniogórski.Składka ta wynosi 25 zł.Wynika z tego,że łowiąc na terenie tego Okręgu trzeba wnieść taką opłatę,jeżeli Twój Okręg macierzysty nie ma podpisanego porozumienia.Oczywiście w takim wypadku obowiązuje też zezwolenie. [2012-09-17 21:14]

Roxola

Łukasz, to dlatego, że wiele łowisk ma odmienne regulaminy i nawet członek uczestnik musi się z nimi zapoznać.Ma możliwość łowienia bez dodatkowych opłat, ale zezwolenie musi mieć przy sobie (zwykle jest razem z rejestrem) [2012-09-17 21:17]

gregorio666

witam,
odpowiem tak: jeśli jest się członkiem uczestnikiem i ma się w macierzystym okręgu opłaconą "okręgówkę", to można łowić w innym okręgu, spełniając warunek, że odbierze się pozwolenie w obcym okręgu - takie pozwolenie wydają za darmo na podstawie wspomnianej wcześniej składki okręgowej.
Tak przynajmniej w sierpniu łowiłem z synem ("uczestnikiem") nad Soliną (okręg PZW Krosno) - ma opłacone składki w Krakowie - i na tej podstawie otrzymał za darmo pozwolenie.
[2012-09-19 17:15]