Wędkowanie członka uczestnika

/ 17 odpowiedzi
Kolega zrobił mi mętlik w głowie. Czy to prawda że jak sie jest członkiem uczestnikiem (14-16lat) to można wędkować w całym kraju bez opłat?
domin77


bez dopłat (2012/09/15 23:06)

wisniak165


Z tego co się orientuje to musisz mieć wykupione pozwolenie na jeden okręg. Wtedy możesz łowić w całym kraju : > (2012/09/15 23:54)

artur-adamiec


No właśnie, jak to wkońcu jest??? Jak chce łowić i w KIelcach i w Krakowie to gdzie i ile musze zaplacic? (2012/09/16 00:12)

u?ytkownik134846


Z tego co się orientuje to musisz mieć wykupione pozwolenie na jeden okręg. Wtedy możesz łowić w całym kraju : >


Oczywiście , że mogę dokonując dopłat w poszczególnych województwach  (2012/09/16 00:21)

gajson


Ale czy sa to jakies mniejsze oplaty, z racji tego ze juz mam oplacony swoj okreg? Czy sa to takie same stawki jak bym chciał normalnie placic nalezac do danego okregu? (2012/09/16 07:40)

withanight88


Nie wiem ile autor ma lat ale jeżeli poniżej 16 to jest członkiem uczestnikiem, który według ustawy bodajże z 2008r może wędkować na wodach ogólnodostępnych całego PZW bez dodatkowych opłat.  (2012/09/16 09:42)

domin77


musisz poprostu mieć opłatę w swoim okręgu (2012/09/16 13:13)

withanight88


musisz poprostu mieć opłatę w swoim okręgu




Tak, zgadza się. (2012/09/16 15:20)

Artur z Ketrzyna


Jesteś członkiem uczestnikiem?
 To znaczy że masz legitymacje członkowską, opłaconą składkę członkowską i należysz do jakiegoś koła.
Każde koło ma swoje władze, które muszą wam udzielić takich informacji. Tak więc myślę że tam dostaniecie najrzetelniejszą odpowiedź, i najprawdziwszą. (każdy okręg ma swoje zasady, gdyż jego członkowie o to postulowali na walnych zebraniach)
Takie koła często zakładają jakiś klubik. I jako ich członkowie możecie jeździć na zawody, dokształcać się/trenować pod okiem kolegów już z doświadczeniem i zapleczem wiedzy.... (2012/09/17 08:57)

Roxola


@stuart
Żeby łowić w innym Okręgu potrzebujesz zezwolenie z wykazem wód i obowiązującymi przepisami na łowiskach, które otrzymasz bezpłatnie, ale musisz się po nie pofatygować.
klubik ? wyjazd ? dokształcanie ?   ...co ma piernik do wiatraka ?   ...To nie ten temat. (2012/09/17 16:48)

withanight88


@stuart
Żeby łowić w innym Okręgu potrzebujesz zezwolenie z wykazem wód i obowiązującymi przepisami na łowiskach, które otrzymasz bezpłatnie, ale musisz się po nie pofatygować.

klubik ? wyjazd ? dokształcanie ?   ...co ma piernik do wiatraka ?   ...To nie ten temat.



To pewne informacje ? sprawdzone? (2012/09/17 20:05)

Roxola


Tak, załatwiałam dla członka uczestnika w bielskim...............      a jak, czy sprawdzone ? inaczej bym nie pisała   :))) (2012/09/17 20:31)

withanight88


Tak, załatwiałam dla członka uczestnika w bielskim...............      a jak, czy sprawdzone ? inaczej bym nie pisała   :)))



Tak tylko zapytałem , bo myślałem że chociaż młodzieży nie męczą załatwianiem pozwoleń i wystarczy metoda dedukcji po spojrzeniu w legitymacje przez służby uprawnione do kontroli. (2012/09/17 21:09)

Romuald55


Niestety,są okręgi w których członkowie uczestnicy płacą składki okręgowe ze zniżką,np Okręg jeleniogórski.Składka ta wynosi 25 zł.Wynika z tego,że łowiąc na terenie tego Okręgu trzeba wnieść taką opłatę,jeżeli Twój Okręg macierzysty nie ma podpisanego porozumienia.Oczywiście w takim wypadku obowiązuje też zezwolenie. (2012/09/17 21:14)

Roxola


Łukasz, to dlatego, że wiele łowisk ma odmienne regulaminy i nawet członek uczestnik musi się z nimi zapoznać.Ma możliwość łowienia bez dodatkowych opłat, ale zezwolenie musi mieć przy sobie (zwykle jest razem z rejestrem) (2012/09/17 21:17)

gregorio666


witam,
odpowiem tak: jeśli jest się członkiem uczestnikiem i ma się w macierzystym okręgu opłaconą "okręgówkę", to można łowić w innym okręgu, spełniając warunek, że odbierze się pozwolenie w obcym okręgu - takie pozwolenie wydają za darmo na podstawie wspomnianej wcześniej składki okręgowej.
Tak przynajmniej w sierpniu łowiłem z synem ("uczestnikiem") nad Soliną (okręg PZW Krosno) - ma opłacone składki w Krakowie - i na tej podstawie otrzymał za darmo pozwolenie. (2012/09/19 17:15)