Zaloguj się do konta

Wędkowanie .

utworzono: 2012/04/15 17:20
adamszut

Witam nie długo zamierzam wyrobić kartę wędkarską i wędkować na wodach pzw. Dodam że jestem z łodzi i zastanawiam się gdzie wykupić pozwolenie w łodzi czy po za łodzią myślałem o sieradzu bo puki co to w łodzi nie ma gdzie wędkować nie wiem co by było dla mnie lepszym rozwiązaniem,może orientuje się ktoś ile wyniosą mnie wszystkie składki razem z kartą
[2012-04-15 17:20]

Pitbul

Wykupić, wybrać....A może zanim łowić to poznać realia, regulaminy i prawo ?Przy wyborze auta też decydowałeś skąd (od sprzedawcy - wyjedziesz)Jeśli ma Ci to sprawiać satysfakcję i dawać relax to zaprawdę powiadam Ci - od dupy strony zaczynasz ! [2012-04-15 20:33]

mikijan

Jeśli masz do 16 lat to opłacając składki nieważne gdzie możesz łowić na wodach PZW całej Polski.(przynajmniej tak mi powiedziano)
[2012-04-15 20:47]

mikijan

Tabela składek na PZW Łódź jest tu, musisz ją tylko pobrać.
Składki w do PZW Sieradz są tu.
*Należy kliknąć słowo:" tu "
[2012-04-15 20:58]

rafall

Łódź sobie daruj wykup w Sieradzu i "wyucz sie prawa bo Cie zjedzą ;))"!!!pozdro
[2012-04-15 21:04]

adamszut

Pitbul jeśli pytasz min. o to czy trzymałem już kiedyś wędkę w ręce to powiem ci że tak wędkuję z teściem na jedną wędkę ja i drugą on, wędkujemy na stawie w czarnocinie gdzie są inne przepisy ale jest dodatkowa opłata. Dla tego chciałbym kontynuować swoje zainteresowanie tym hobby i nie liczyć tylko na kogoś z rodziny i czekać aż ktoś zabierze mnie na ryby :]
Mam pytanko jeszcze a pro po tych tabel składek wędkarskich bo nie bardzo wiem które kwoty mam ze soba zliczyć nie mam żadnych ulg bo się nie uczę, jak patrze na te wszystkie składki członkowskie, okręgowe, dla zrzeszonych czy też nie to mam mętlik w głowie. W łodzi wyszło mi 254 zł jeśli wszystko dobrze policzyłem?
[2012-04-16 17:04]

Artur z Ketrzyna

Witam nie długo zamierzam wyrobić kartę wędkarską i wędkować na wodach pzw. Dodam że jestem z łodzi i zastanawiam się gdzie wykupić pozwolenie w łodzi czy po za łodzią myślałem o sieradzu bo puki co to w łodzi nie ma gdzie wędkować nie wiem co by było dla mnie lepszym rozwiązaniem,może orientuje się ktoś ile wyniosą mnie wszystkie składki razem z kartą

Ja poradzę ci inaczej.
Wybierz się do kół wędkarskich które znasz i tam zaczerpnij informacji, na temat; opłat i dostępnych łowisk (porozumień), jak też jak działają, czym się zajmują w kole (zebrania, zawody, szkolenia itd). Dzięki takiemu rozeznani wybieżesz sobie najlepsze koło, do członkostwa w nim. A uwierz mi że one pod względem organizacyjnym rużnia się do bólu, jedne są aktywne wędkarsko, a inne tylko służą do pozyskania opłat i wydania zezwoleń, i rola ich się na tym kończy.

Z drugiej strony, zrób rozeznanie wśród łowisk. Które cię interesują i kto jest ich gospodarzem (okręg, zarząd).

Nad wodą możesz też porozmawiać z wędkarzami. Oni należą do różnych kół, tak więc ich opinie na temat tych kół i tego co tam się dzieje, naświetlą ci gdzie się zapisać i jakie będziesz miał z tego korzyści.

Pamiętaj, że zawsze będziesz mógł zmienić koło do którego przynależysz (nawet jak by był to inny okręg), tak więc jeśli będziesz uważał że w innym będzie Ci lepiej to nawet chwili się nie zastanawiaj, a przenoś tam swoje członkostwo.
[2012-04-17 08:29]

domin77

jeśli bywasz w czarnocinie to masz blisko do będkowa tam jest koło wędk.to jest okręg piotrkowski to sieradz też będziesz miał opłata 156zł +wpisowe [2012-04-17 18:48]

panpucek

okręg łódzki należy omijać szerokim łukiem,wszędzie jest lepiej :D
[2012-04-18 14:03]