Wędkowanie w Szwajcarii / Włoszech .

/ 6 odpowiedzi
Witam! Wybieram się za parę dni na narty do Włoch ( Livigno ) . Jadąc tam rok i dwa wcześniej, w Szwajcarii napotkałem piękną rzekę, która dopływa do wielkiego zbiornika już na terenie Włoch do samego Livigno. Z tego co znalazłem w internecie rzeka nazywa się Sol Duc River. Wpisując nazwę rzeki w google można zobaczyć jakie piękne ryby tam pływają. Podczas pobytu chętnie spróbowałbym swoich sił nad tą przepiękną rzeką tylko nie wiem jak z pozwoleniami w Szwajcarii. Stąd moje pytanie - czy ktoś z forum wędkował na rzekach w Szwajcarii? W internecie ciężko cokolwiek znaleźć a jęsli już to napisane w niezrozumiałym dla mnie języku ;) Pozdrawiam i licze na jakies informację. 
michaltrzebnica

już wszystko wiem na temat tej rzeki. to jednak nie jest Sol Duc River tylko Spol River i położona jest na terenie Parku Narodowego, więc raczej nici z wędkowania.Mam natomiast pytanie co do wędkowania we włoszech w wodach słodkich - jakie są przepisy i jakie potrzebne do tego pozwolenia. (2012/04/02 17:58)

michaltrzebnica

już wiem wszystko na temat tej rzeki. To jednak nie jest Sol Duc River tylko Spol River, na dodatek płynie na terenie parku narodowego, więc raczej nici z wędkowania. Mam natomiast pytanie co do wędkowania w wodach słodkich we Włoszech. Jak z tamtejszymi pozwoleniami? (2012/04/02 18:00)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

robik43

Witam!                                                                                                                         Mieszkam w Szwajcarii i pracuję parę lat, swoją przygodę z wędkowaniem rozpocząłem od zdania egzaminu na kartę wędkarską. Wiem jednak że można wykupić zezwolenia czasowe dla turystów.Najważniejszą sprawą jaka trzeba zrobić to dowiedzieć się w danej Gminie kto jest właścicielem danego akwenu lub odcinka rzeki.Nie radziłbym próbować wędkować bez patentu,kary są niewiarygodnie wysokie.Akurat Ja mieszkam koło jeziora Bodeńskiego, i mocno się natrudziłem żeby wszystkie dokumenty skompletować, ale warto , piękna czysta woda, ryb mnóstwo,mała  presja wędkarska, po prostu bajka!!!!.Gorąco polecam.Pozdro!! (2012/04/11 12:44)

odys

Witam  Pracuje w Wil  nie daleko jeziora bodenskiego .Jestem zapalonym wedkarzem od dziecinstwa pochodze z Mazur ,czy ktos zyczliwy moze podpowiedzic jak uzyskac pozwolenie  na lowienie ryb w jeziorze bodenskim ,posiadam tylko polska karte , chetnie nawiaze kontakt  z  wedkarzami na wspolne wyjazdy na weekendy na ryby .Pozdrawiam  Krzysiek (2018/03/28 20:08)

ququlka

kolejny "życzliwy" dla swoich rodaków... jeśli bierzesz się za doradzanie to przynajmniej bądź precyzyjny... wedkowanie w szwajcarii jest łatwe i proste... na jedna wedkę z brzegu i ze spławikiem możesz łowić bez zezwoleń i zgłaszania komukolwiek... wykupując zezwolenie możesz wędkować na 3 wedki oraz np. z łodki itd itp... trzeba też pamiętać, aby upewnić się czy na danym akwenie wolno łowić w nocy. (2018/06/13 11:44)

ququlka

PS. oczywiście żona też może łowić na jedną wędkę (swoją) a takze dziecko a wiec możesz korzystać z wiekszej ilości wedek aniżeli w polsce i to bez żadnych opłat... ale... hmm... ryb jest dużo i dużych a zjeść możesz (ile?) jedną? dwie?... reszta i tak do wody np. po zrobieniu fotki :))) (2018/06/13 11:57)