Wędkowanie w stawie.

/ 6 odpowiedzi
Jutro wybieram sie na maly staw. Ok 2 m. glebokosci, pare trzcin po rogach. Sa tam liny , karpie i karasie, chcialbym sie dobrze przygotowac. Bede lowil na spławik. Do dyspozycji jest zaneta trapera karp , mady i kuku. poradzcie jaka zanete, na co łowi, blizej dna czy powierzchni i w otwartej toni czy raczej blizej trzcin ? Dodam tylko ze chce sobie połowic dla relaksu, nie nastawiam sie na jakas konkretna rybe. chce tylko by cos wzielo. a i mam pytanie czy warto isc wgl bo pogoda kiepska, ten tydzien bardzo chlodny byl :/ . Bedee wdzieczny za podpowiedzi. ; )
Drabik321

Rzucaj przy trzcinach i zanec karpiem .Grunt to tak wymierz z 30 cm od dna :) Uzbrój się w cierpliwosc a efekty powinny byc ;] . POŁAMANIA !
  (2012/03/31 21:06)

Drabik321

no i do zanety dodaj kuku ! tak z dwie garsci  i troszke białych . (2012/03/31 21:08)

przemek1221

jeżeli chcesz pobawić się z drobnicą to wystarczy jakaś zaneta (producent nie ma znaczenia) na karasia ,nad gruntem to sam popracujesz ;D  no a na karpia to kup zanęte (najlepiej trapera) na karpia dodaj troche kukurydzzy no i na dużym gruncie. pozdrawiam :) (2012/04/01 11:23)

Arsenal

Witam,ja ostatnio łowiłem na bardzo podobnym stawie.Musisz spróbować wcześniejsze propozycje ale gdy nic nie będzie Ci brać zrób tak jak ja zrobiłem i dopiero wtedy zaczęły się ryby.A więc ustaw większy grunt aby spławik leżał i na haczyk nabij dużą dżdżownice.
Ja tak łowiłem jak tu wcześniej panowie podpowiadali i brała tylko drobnica ale gdy zrobiłem tak jak opisałem zaczęły brać mi piękne karasie i karpie pełnołuskie..
Pozdrawiam i powodzenie życzę;D (2012/04/01 11:34)

okonek2000

Jeśli było zimno lub jest nadal to karasie mogą słabo brać ale spróbować możesz polecam kukurydze  (2012/04/05 11:26)

matis1994

Jak jest już cieplej to ryby bendą raczej an płytkiej wodzie tam gdzie woda ma więcej stopni ciepła więc tam radze szukac ryb.Koledzy dobrze doradzają.Jak nie bendziesz miał bran to spróbuj na większej głebokosci bo może byc tak ze woda sie jeszcze nie ogrzała i ryby jeszcze tam są.Połamania (2012/04/05 12:01)