Zaloguj się do konta

Wędkowanie w woj. łódzkim

utworzono: 2012/02/26 21:28
gruha41

Należę do okręgu PZW Opole i czy po zapłaceniu karty mogę wędkować w województwie Łódzkim ?
[2012-02-26 21:28]

rawa19

To w łódzkim są jakies wody? Ciekawe, z tego co rok w rok udaje mi się zauważyć, to cała Łódź w kaliskim siedzi. Niedługo grunty wykupią:) [2012-02-27 09:38]

To w łódzkim są jakies wody? Ciekawe, z tego co rok w rok udaje mi się zauważyć, to cała Łódź w kaliskim siedzi. Niedługo grunty wykupią:)

Kolego najpierw popatrz na mapę i zdecyduj o co Ci chodzi . O województwo czy o okręg łódzki.Do województwa to popełniasz błąd  ,co do okręgu to najpierw się dowiedz a oceniaj potem. Jak z miasta Kalisza zrobimy okręg, to wody będzie tyle samo co w mieście Łodzi. W Twoim mniemaniu okręg Kaliski to dawne województwo kaliskie  , gdy w tym czasie województwo łódzkie było tylko miejskie ,i tak zostało. Porównując powierzchnie okręgów wynika że u nas jest mało,a u Was jest jeszcze trochę wody. Porozumienie naszych okręgów zezwala nam na używanie waszej wody a skoro u nas mało miejsca nad wodą, to wędkujemy, i u Was. Ale przyznać powinieneś że to żadna rewelacja wasz okręg, w porównaniu z okręgami województwa łódzkiego. Są bliżej i ciekawsze wody posiadają. Pozdrawiam .hoplita.
[2012-02-27 10:10]

nata

Tu masz kolego porozumienia opola http://www.pzw.org.pl/opole/wiadomosci/57689/64/pzw__okreg__opole____porozumienia_2012 jak widać aby łowić w łodzi a nawet w województwie to musisz sobie dopłacić. Na sam okręg łódzki to sobie możesz darować bo jest to pozbawione sensu jak pisze kolega "rawa19" ewentualnie jakiś okręg sąsiedni sieradz, piotrków czy skierniewice.  [2012-02-27 10:40]

1z2z3z4

To w łódzkim są jakies wody? Ciekawe, z tego co rok w rok udaje mi się zauważyć, to cała Łódź w kaliskim siedzi. Niedługo grunty wykupią:)


Nie tylko w Kaliskim :) może nas tak szybko nie wykupią :(

[2012-02-27 14:01]

rawa19

Nie chcę dolewać, ale do zbiornika Pokrzywnica mam 2 km więc jestem tam kilka razy w tygodniu, a gdy jadę tam z dzieciakiem i widzę szereg aut EL w każdy weekend to wątpię w te "bliskie i ciekawe wody" .

Kolego Hoplita, doskonale wiem na czym polega różnica między okręgiem a województwem, a moja wcześniejsza wypowiedź to czyste fakty, którym nie sposób zaprzeczyć.

[2012-02-28 22:17]

dizzy76

Kolego rawa19 masz w 100 % rację!Większość wędkarzy (około 99%) wędkuje w okręgach ościennych :)Do Ciebie przyjeżdża sporo ludzików, sam kiedyś często na Szałe jeździłem i tamte czasy wspominam dobrze.Teraz jeździmy w drugą stronę do Kolegi 1z2z3z4 :)Kolega hoplita ma trochę dziwne poglądy i wysokie mniemanie o okręgu łódzkim ale to jego sprawa jego prawo.Łódź jako okręg w którym nie ma praktycznie wody oprócz kilku sadzawek, kilku strumyków i jednego zbiorniczka zaporowego.A kasy biorą dużo i jeszcze się obrażają na sąsiadów.Wielokrotnie pisałem, że tego nie rozumiem i będę to zawsze podkreślał.Niestety tu mieszkam ale kartę od lat opłacam u innych gospodarzy :)Pozdrawiam  [2012-02-29 07:34]

rawa19

Kolego rawa19 masz w 100 % rację!Większość wędkarzy (około 99%) wędkuje w okręgach ościennych :)Do Ciebie przyjeżdża sporo ludzików, sam kiedyś często na Szałe jeździłem i tamte czasy wspominam dobrze.Teraz jeździmy w drugą stronę do Kolegi 1z2z3z4 :)Kolega hoplita ma trochę dziwne poglądy i wysokie mniemanie o okręgu łódzkim ale to jego sprawa jego prawo.Łódź jako okręg w którym nie ma praktycznie wody oprócz kilku sadzawek, kilku strumyków i jednego zbiorniczka zaporowego.A kasy biorą dużo i jeszcze się obrażają na sąsiadów.Wielokrotnie pisałem, że tego nie rozumiem i będę to zawsze podkreślał.Niestety tu mieszkam ale kartę od lat opłacam u innych gospodarzy :)Pozdrawiam 

Czysta prawda. Tylko po co się tego wypierać.
[2012-02-29 09:11]

gruha41

A jeśli bym chciał łowić w okolicach Bełchatowa to muszę coś dopłacać ?
[2012-02-29 18:45]

gral

Jeśli wykupisz kartę w okręgu łódzkim to aby wędkować w okolicach Bełchatowa, musisz uiścić opłate okręgową na Piotrków Trybunalski [2012-02-29 18:53]

domin77

Ogólnie to chyba będzie ostatni rok okręgu łódzkiego,wiem że prezes i skarbnik pewnego dużego bardzo długo działającego koła z łódzi zrobili sobię opłaty w innym okregu.To raczej dobrze nie będzie

[2012-02-29 19:16]

dizzy76

Ogólnie to chyba będzie ostatni rok okręgu łódzkiego,wiem że prezes i skarbnik pewnego dużego bardzo długo działającego koła z łódzi zrobili sobię opłaty w innym okregu.To raczej dobrze nie będzie


No to dobre jest :)
[2012-02-29 21:15]

nata

Z braku składek (opłacających w łodzi) to pewnie raport zarybiania będzie wyglądać następująco:karp - 1kgszczupak - 1kgitd... bo na więcej kasy brak.A tak swoją drogą to kiedyś byłem na kotlinach, wędkarzy sporo a ryb właściwie brak, no może nie licząc drobnego leszczyka, małej płoteczki i mikro okonków. Zresztą większość wędkarzy i tak miało puste siatki. Co ciekawe kotliny to ponoć jedno z lepszych łowisk w łodzi. [2012-02-29 23:21]

dizzy76

Z braku składek (opłacających w łodzi) to pewnie raport zarybiania będzie wyglądać następująco:karp - 1kgszczupak - 1kgitd... bo na więcej kasy brak.A tak swoją drogą to kiedyś byłem na kotlinach, wędkarzy sporo a ryb właściwie brak, no może nie licząc drobnego leszczyka, małej płoteczki i mikro okonków. Zresztą większość wędkarzy i tak miało puste siatki. Co ciekawe kotliny to ponoć jedno z lepszych łowisk w łodzi.

Oj nie wiem Kolego czy wystarczy kasy na zarybienia przecież Zarząd musi sobie premię wypłacić...A na Kotlinach jest na pewno więcej wędkarzy niż ryb, jedynie na wiosnę można było tam połowić płotek trochę...Kotliny to chyba jedyne łowisko w łódzkim :)nie licząc kilku kałuż ... lub stawów parkowych.Oby ten okręg się skończył jak najszybciej... [2012-03-01 11:06]

endriut

Witam!

Z tego co ja wiem to Kotliny byly pod nadzorem okregu piotrkowskiego (widniały w ich rejestrze), a ryba była dopóki nie wyczesali w zeszłym roku siatami... Zobacz u mnie na blogu co pływało na kotlinach.

Pozdrawiam.

[2012-03-01 12:31]

nata

Faktycznie z kotlinami masz rację były pod piotrkowem.Natomiast w łodzi było w 2011-Stawy krzywie- Staw montoprzem-Stawy talar- Cegielnia wymysłów-Zbiornik skoszewy nowe- Ner oraz stawy sefańskiego- Rzeka dobrzynka staw przędzalniana- Bzura nr1- Stawy arturuwek- Staw w zgierzu- Rzeka moszczenica- Rzeka malinaJedyne miejsce godne uwagi to bzura, niestety tylko do czasu kiedy zarośnie podwodną roślinnością. [2012-03-01 14:00]

nata

Bo później bzura wygląda tak [2012-03-01 14:21]

nata

[2012-03-01 14:35]

dizzy76

Bzura jest godna uwagi ... ale w skierniewickim :)reszta to stawy, nie poleciłbym żadnego z nich... byłem nad wszystkimi, na Krzywiu nawet złapałem największą swoją rybę, ale tak jest ludzi od... i tłumy spacerowiczów. [2012-03-01 20:02]

str

Bzura.

Przepiękna, rybna rzeka już od Orłowa, czym bliżej ujścia do Wisły, tym różnorodność gatunków i rozmiary ryb się zmieniają. Polecam zapaleńcom spinnigu i zasiadek na" miętowego ".

Pare lat temu koło Orłowa ściek, teraz ostoja ptactwa i ryb. Za kilka lat jak nic nie "poprawią", to będzie "El Dorado". Oczywiście rzekę trzeba trochę poznać.

 

[2012-03-01 20:15]

nata

No fakt bzura w skierniewickim jest ciekawsza niż w łodzi jednak nawet na odcinku łódzkim wyciągałem piękne ryby głównie szczupaki. [2012-03-02 16:16]

domin77

tylko niedługo to już nie będzię odcinek łódzki,a jeśli chodzi o kotliny to poszedł w porozumienie na zasadach kolezeńskich [2012-03-03 01:21]

Donaldus

a ja jestem z lodzi i wody woj.łódzkiego mi wystarczają ( warta, zbirnik sulejów i jeziorsko i , pilica, luciąża, drzewiczka, ner, grabia, widawka i wiele pomniejszych zbiorników naturalnych przepływowych jak i zaporowych) Chyba jesty gdzie u nas łowić, ale prawda łowienie na rzece to nie jakieś gruntowanie na jeziorku trzeba więcej się postarać wiec niektórzy idą na łatwiznę! [2012-04-01 12:28]

domin77

twój wpis to raczej pima aprilisowy chyba [2012-04-01 13:58]

Faktycznie z kotlinami masz rację były pod piotrkowem.Natomiast w łodzi było w 2011-Stawy krzywie- Staw montoprzem-Stawy talar- Cegielnia wymysłów-Zbiornik skoszewy nowe- Ner oraz stawy sefańskiego- Rzeka dobrzynka staw przędzalniana- Bzura nr1- Stawy arturuwek- Staw w zgierzu- Rzeka moszczenica- Rzeka malinaJedyne miejsce godne uwagi to bzura, niestety tylko do czasu kiedy zarośnie podwodną roślinnością.


Ja natomiast uważam, że godne polecenia są tylko 2 akweny: Cegielnia Wymysłów i Stawy Talar (lewa i prawa strona). Po za tym brak słów. Może jak kolega mówi ta Bzura, ale tam nigdy nie łowiłem i chyba na ten temat lista zamknięta. I mógłbym powiedzieć, że to są jedne z niewielu łowisk co przyciągają wędkarzy do Okręgu Łódzkiego i dają jeszcze powód jego istnienia.

Pozdrawiam

[2012-04-01 19:43]

dizzy76

a ja jestem z lodzi i wody woj.łódzkiego mi wystarczają ( warta, zbirnik sulejów i jeziorsko i , pilica, luciąża, drzewiczka, ner, grabia, widawka i wiele pomniejszych zbiorników naturalnych przepływowych jak i zaporowych) Chyba jesty gdzie u nas łowić, ale prawda łowienie na rzece to nie jakieś gruntowanie na jeziorku trzeba więcej się postarać wiec niektórzy idą na łatwiznę!



To nie prima aprilis to prawda wszystkie te wody a przynajmniej większość jest w woj. łódzkim, tylko że to nie są wody Okręgu Łódź. :)Opłacają w Łodzi to tylko Ner pozostaje :) [2012-04-01 20:05]