Wędkowanie na Klimkówce - Jezioro

/ 2 odpowiedzi
Czy ktoś ma jakieś informacje na temat wędkowania na jeziorze "klimkówce"?
Głównie chodzi mi o łowienie na grunt i spławik.
Z góry dziękuję.
zdzislaw


Zarówno połowy metoda spławikowa jak i gruntowa sa powszechnie stosowane na zbiorniku "Klimkówka", zarówno przy połowach ryb drapieżnych, jak również ryb "spokojnego żeru". Gruntowcy preferują łowienie z wszelkimi rodzajami sygnalizatorów brań: od wiszących bombek, "sygnalizatorów dźwiękowych" po "drgająca szczytówkę". Metoda ta daje możliwość połowu praktycznie w każdym miejscu zbiornika. Spławikowcy natomiast wybierają z reguły głębsze osłonięte od wiatru zatoczki, łowiąc w większości przypadków metoda odległościową. W zbiorniku najczęsciej poławianymi gatunkami ryb są: z drapieżników - sandacz, szczupak i okoń, a z ryb "spokojnego żeru - płoć, ukleja, karaś, a ostatnio również leszczi świnka. Bardzo częstym "łupem" wędkarzy jest prawie wszystkożerny kleń. Sporadycznie można złowić toć jeziorowa i sieje. Do połowu ryb "spokojnego żeru" najczęsciej stosowane przynęty to: białe i czerwone robaki, makarony, ciasta, kukurydza, czyli to co praktycznie wszędzie, natomiast drapieżniki - żywiec i martwa rybka. Na klenie wędkarze stosują też wiśnie, czereśnie (również mrożone), a wieczorem także bardzo skuteczne pijawki. Mam nadzieję, że udzieliłem Ci w miarę wyczerpujących informacji, pozdrawiam i życzę "połamania kija" (na okazach oczywiście). (2009/07/28 11:42)

Misiek22


Ma ktoś więcej informacji o tym zalewie , bardzo jestem go ciekaw bo mam okazje dosłownie za grosze kopić nad nim domek.I nie wiem czy warto .Zawsze chciałem nad Czorsztynem ale ceny zdecydowanie wyższe. (2012/10/06 11:36)