Wędkowanie obcokrajowca, zasady wędkowania w Polsc

/ 15 odpowiedzi

Witam kolegów wedkarzy,mam pytanie na stałe mieszkam w Danii i także posiadam tutejszą legitymacje-licencje na wszystkie akweny w DK ,wiadomo że na akweny prywatne wykupuje pozwolenie na łowienie ryb na rok,tydzień lub dzien.

 Moje pytanie dotyczy Polskich łowisk gdy jade do Polski np. na urlop i wykupie pozwolenie w sklepie na łowienie ryb z brzegu (jezioro w dzierżawie) czy także powinienem posiadac legitymacje PZW??? 

Za odpowiedzi bardzo dziękuje i pozdrawiam.

u?ytkownik57785


Jeśli posiadasz już obywatelstwo duńskie, to nie potrzebujesz żadnych dokumentów wędkarskich. A jeżeli jesteś wciąż z naszym obywatelstwem, to musisz posiadać Kartę Wędkarską, chyba, że będziesz wędkował na łowiskach prywatnych/komercyjnych, to dokumenty wędkarskie nie są Ci potrzebne. (2011/09/06 20:38)

viking11111


Dziekuje za odpowiedz i Pozdrawiam. (2011/09/07 17:56)

zomand


zeby posiadac karte wedkardka polska trzeba byc zameldowanym na stale w Polsce, co ma zrobic osoba,ktora nie chce stracic poskiego obywatelstwa ,ale mieszka na stale ponad 30 lat zagranica i posiada zagraniczna karte wedkarska,moze na to pytanie odpowie wszystko wiedzacy mastiff. (2011/09/13 14:44)

u?ytkownik57785


zeby posiadac karte wedkardka polska trzeba byc zameldowanym na stale w Polsce, co ma zrobic osoba,ktora nie chce stracic poskiego obywatelstwa ,ale mieszka na stale ponad 30 lat zagranica i posiada zagraniczna karte wedkarska,moze na to pytanie odpowie wszystko wiedzacy mastiff.






Pozostają łowiska komercyjne, lub wyrobienie Karty (adres to nie problem). Zagraniczna Karta Wędkarska/Licencja, jest u nas tyle warta, co bilet na metro z Nowego Jorku w PKS-ie do Korbielowic przez Maniuty Wielkie i nazad, tak jak nasza Karta za granicą. Tak radzi "małowiedzący" Mastiff. (2011/09/13 22:30)

koko88


Brawo Panie Maćku, znowu jesteśmy górą!!!!! Ja chcę być strażnikiem (2011/09/14 09:37)

koko88


Jesteśmy górą !!!!!!!!!!!!!111 (2011/09/14 10:19)

u?ytkownik87604


Jesteśmy górą !!!!!!!!!!!!!111


 

Góra z górą się nie zejdzie, a człowiek z człowiekiem – zawsze :D

pozdrawiam

(2011/09/14 10:23)

koko88


Jak nie znasz przepisów to nie odzywaj się (2011/09/14 10:45)

zomand


Adres nie jest problem(odpowiedz Masiffa) ale tu nie rozchodzi sie o jakis fikcyjny adres ta osoba powinna byc zameldowana na stale w Polsce,pozatym z tego co wiem istnieja porozumienia na terenie Uni Europejskiej na podstawie ,ktorych sa uznawane wazniejsze dokumenty np.prawo jazdy,moze nalezaloby karte wedkarska tez uznawac,albo nie mozna bo lepiej komplikowa turystom z polskim obywatelstwem zycie ,to jest troche malomiasteczkowe,czym sie rozni Polak mieszkajacy na stale zagranica majacy dalej polskie obywatelstwo od Polaka ktory przyjal obywatelstwo innego kraju,chyba tylko tym ,ze ten pierwszy czuje sie dalej Polakiem i moze ze wzgledow patriotycznych tego niezrobil.Ale lepiej zostawmy to bo wyjdzie,ze nie przepadamy za rodakami ,ktorzy mieszkaja poza granicam. (2011/09/14 11:13)

zomand


Adres nie jest problem(odpowiedz Masiffa) ale tu nie rozchodzi sie o jakis fikcyjny adres ta osoba powinna byc zameldowana na stale w Polsce,pozatym z tego co wiem, istnieja porozumienia na terenie Uni Europejskiej na podstawie ,ktorych sa uznawane wazniejsze dokumenty np.prawo jazdy,moze nalezaloby karte wedkarska tez uznawac,albo nie mozna, bo lepiej komplikowa turystom z polskim obywatelstwem zycie ,to jest troche malomiasteczkowe,czym sie rozni Polak mieszkajacy na stale zagranica majacy dalej polskie obywatelstwo od Polaka ktory przyjal obywatelstwo innego kraju,chyba tylko tym ,ze ten pierwszy czuje sie dalej Polakiem i moze ze wzgledow patriotycznych tego niezrobil.Ale lepiej zostawmy to bo wyjdzie,ze nie przepadamy za rodakami ,ktorzy mieszkaja poza granicami.Istnieje tez porozumenie pomiedzy Polska i Niemcami napostawie ,ktorego karty sa uznawane.Jezeli PZW ma byc nowoczesna organizacja,reprezentujaca Polske powinno wystapic z wnioskiem o uznawanie kart z terenu Uni
(2011/09/14 11:21)

u?ytkownik57785


Adres nie jest problem(odpowiedz Masiffa) ale tu nie rozchodzi sie o jakis fikcyjny adres ta osoba powinna byc zameldowana na stale w Polsce,pozatym z tego co wiem, istnieja porozumienia na terenie Uni Europejskiej na podstawie ,ktorych sa uznawane wazniejsze dokumenty np.prawo jazdy,moze nalezaloby karte wedkarska tez uznawac,albo nie mozna, bo lepiej komplikowa turystom z polskim obywatelstwem zycie ,to jest troche malomiasteczkowe,czym sie rozni Polak mieszkajacy na stale zagranica majacy dalej polskie obywatelstwo od Polaka ktory przyjal obywatelstwo innego kraju,chyba tylko tym ,ze ten pierwszy czuje sie dalej Polakiem i moze ze wzgledow patriotycznych tego niezrobil.Ale lepiej zostawmy to bo wyjdzie,ze nie przepadamy za rodakami ,ktorzy mieszkaja poza granicami.Istnieje tez porozumenie pomiedzy Polska i Niemcami napostawie ,ktorego karty sa uznawane.Jezeli PZW ma byc nowoczesna organizacja,reprezentujaca Polske powinno wystapic z wnioskiem o uznawanie kart z terenu Uni








Na to to ja już nic nie jestem w stanie poradzić. I pierwsze słyszę, żeby uznawano rangę dokumentów świadczących o przynależności do stowarzyszenia obcych krajów :) Pozdrawiam, życząc powodzenia na komercjach w takim razie. (2011/09/14 12:01)

zomand


Z Twojego tonu w opowiedzi wynika ,ze poczules sie urazony okresleniem wszystko wiedzacy,jezeli tak to pragne sprostowac,nie bylo to okreslenie zlosliwe.na forum odpowiadasz bardzo rzeczowo na wiele pytan,dlatego tak sformuowalem to pytanie.Mam jednak nastepne,czy jadac na polowanie do Polski potrzebna jest Polska Karta Lowiecka (chyba nie)Placi sie za odstrzelona zwierzyne i na tym sie konczy ,wiec czy nie przesadzamy z ta karta wedkarska? Pozatym jak Polacy lowia ryby np.w Chorwacji,nie maja karty wedkarskiej kupuja licencje(nie zawsze)i lowia .Im bardziej bedziemy sprawe komplikowac tym wiecej ludzi bedzie klusowac,nie tedy droga.pozdrawiam (2011/09/14 12:16)

pawelz


Chorwat jadacy do Polski tez nie potrzebuje karty wedkarskiej.
Problemem jest kiedy Polak proboje lowic w Polsce.
Najlepiej miec podwojne obywatelstwo i w Polsce nie przyznawac sie do posiadania polskiego paszportu. Taki chory kraj :(. (2011/09/14 12:24)

u?ytkownik57785


Z Twojego tonu w opowiedzi wynika ,ze poczules sie urazony okresleniem wszystko wiedzacy,jezeli tak to pragne sprostowac,nie bylo to okreslenie zlosliwe.na forum odpowiadasz bardzo rzeczowo na wiele pytan,dlatego tak sformuowalem to pytanie.Mam jednak nastepne,czy jadac na polowanie do Polski potrzebna jest Polska Karta Lowiecka (chyba nie)Placi sie za odstrzelona zwierzyne i na tym sie konczy ,wiec czy nie przesadzamy z ta karta wedkarska? Pozatym jak Polacy lowia ryby np.w Chorwacji,nie maja karty wedkarskiej kupuja licencje(nie zawsze)i lowia .Im bardziej bedziemy sprawe komplikowac tym wiecej ludzi bedzie klusowac,nie tedy droga.pozdrawiam






Nie, nie uraziło mnie to, po prostu dziwnie zabrzmiało, ale ok. Tak, myśliwi dewizowi mają porozumienia międzynarodowe na odstrzały dewizowe, wystarczy być myśliwym z licencją i pozwoleniem na broń i wykupić odstrzał u siebie w kraju na Polskę. PZW takich porozumień nie ma w tej kwestii z innymi państawami. Inne kraje (tak jak wspomniana Chorwacja, mają te kwestie sprecyzowane i prawnie unormowane. Ale tu już się kłania polityka danego kraju, ale to inna, mniej przyjemna bajka. (2011/09/14 12:25)