Zaloguj się do konta

Wędkowanie, a jednakowe opłaty w całym kraju.

utworzono: 2011/08/12 17:55
ayem

Nie rozumiem , przecież porozumienia dalej mogą być a i to jest bez sensu bo dlaczego porozumienia nie są np. z ościennymi woj. w ogóle nie rozumiem tych porozumień bo dla kogo one są , co to za porozumienie np. szczecina z jelenią górą ?
[2011-08-14 18:24]

Do zarządów okręgu idą grosze w porównaniu do tej kasy która idzie do zarządu głównego tam przejadają waszą kase . [2011-08-14 18:26]

ayem

Ogólnie to jest bez sensu , że w jednym województwie jest kilku właścicieli wód i są przypadki , że jeziora są blisko siebie a należą do innych kół .
[2011-08-14 18:27]

ayem

to jak będzie mniej zarzadów to więcej do nich wpłynie kasy bo mniej ich będzie do podziału
[2011-08-14 18:29]

ayem

Rachunek jest prosty skoro było 49 województw i tyle samo kół a co za tym idzie każdy mógł łowić w całym województwie to i teraz trzeba tak zrobić .
[2011-08-14 18:31]

xxx1974

Należę do okręgu PZW Zielona Góra(lubuskie).Czasami jeżdżę do rodziny do Międzychodu (wielkopolska).Niestety nie mogę tam wędkować na Warcie bez dodatkowej opłaty w okręgu PZW Gorzów Wlk.bo ten odcinek Warty nalezy do Gorzowa,ale na jeziorze obok już mogę bo należy pod Poznań (Zielona Góra ma porozumienie z Poznaniem a z Gorzowem nie ma).Muszę jezdzić jakieś 10 km za Międzychód bo tam jest już PZW Poznań mając Wartę pod nosem.Koledzy czy to nie jest chore !? [2011-08-14 20:35]

ryukon1975

Bo jeśli okręgów jest 49 to na każde z 16 województw przypadło by średnio 3 okręgi .więc w okręgu było by 3 x więcej wód do zarybienia i upilnowania.to opłata musiała by wynosić 600 zł!!! już słysze te płacze i lamenty.

Słabo policzone.
Ilość wędkarzy się nie zmienia ,wnoszą te same opłaty,czyli suma kasy jest ta sama.Więc dlaczego 600 zł.
Nie szukajmy problemu tam gdzie go nie ma,Polska nie jest gigantem jeśli chodzi o powierzchnię ani ilość mieszkańców (wędkarzy) ,czy wód.Wszystko można zrobić jeśli tylko się chce.
[2011-08-14 21:53]

jedrzej53

Kolego,naoglądałeś się starych filmów propagandowych i ględzisz bzdury,wyglądasz na dorosłego ale wygląd o niczym nie świadczy-niestety,poczytaj zainteresuj się jak jest w innych krajach europy może coś zkumasz. [2011-08-15 09:43]

ryukon1975

Kolego,naoglądałeś się starych filmów propagandowych i ględzisz bzdury,wyglądasz na dorosłego ale wygląd o niczym nie świadczy-niestety,poczytaj zainteresuj się jak jest w innych krajach europy może coś zkumasz.



To zróbmy po światowemu.Rozwiązać PZW i każdy sobie.Mi to nie przeszkadza.
[2011-08-15 10:02]

towarex

Do zarządów okręgu idą grosze w porównaniu do tej kasy która idzie do zarządu głównego tam przejadają waszą kase .

A Twojej NIE ??? A może należysz do grona tzw. "działaczy" zwolnionych z opłacania składki, których w zarządach PZW jest pełno. Tak samo jak opłaty ulgowe 50% dla tzw. "zasłużonych" dla danego koła przyznawanych często na zasadzie kolesiostwa.

P.S Kolego Jarek11, czytam Twoje posty i jako jedyny jesteś oponentem do stworzenia 16 okręgów PZW. Kasa zostanie w danym okręgu i teoretycznie powinna być większa bo odpadną koszty utrzymania tych zbędnych a nie tak jak jest teraz ,że w jednym województwie mamy średnio 3 okręgi PZW. Wędkarze mieliby większy obszar do wędkowania w ramach wojewówdztwa.


Napisałeś:

"ale chwila ,chwilunia to wy w tej chwili jesteście za powrotem PRLu ,komuny ;żeby za parę złotych módz wędkować wszędzie.

Wychodzi na to że w was tkwi "beton"System jaki jest teraz jest sprawiedliwy;chcesz dwa dni połowić w innym okręgu? to se zapłać te 2-3 dychy niech twoja kasa pójdzie na zarybianie jeziora gdzie chcesz łowić .Chcesz jechać na tydzień na Soline? prosze tylko se zapłać w tamtym kole.Niema łowienia "za darmoche" Tamte czasy na szczęście sie skończyły.Opłaty na cały kraj nie miały by żadnego sensu.Wy to byście za darmo chcieli wędkować , opłata 60 zł na cały kraj albo jakieś porozumienia jak za komuny i co jeszcze?wszystkie baby wspólne??"  BREDZISZ!!!! [2011-08-15 10:45]

bolongo2211

Kolego towarex niestety ty jesteś jednym z nielicznych co chcą aby było tak jak jest teraz widocznie jesteś działaczem zwolnionym z opłat ale kożystasz z inych przywileji niestety 90 % ludzi jest za tym aby opłata była jedna na cały Kraj , i rozwalić te psełdo koła i psełdo działaczy gdzie tylko patrzy się żeby posiedzieć i poimprezować sobie w siedzibie koła za nasze pieniądze , a szeregowych wędkarzy mieć głębowko w du.. niestety taka jest nasza rzeczywistość Pozdrawiam kolegów ! [2011-08-15 13:36]

towarex

Kolego towarex niestety ty jesteś jednym z nielicznych co chcą aby było tak jak jest teraz widocznie jesteś działaczem zwolnionym z opłat ale kożystasz z inych przywileji niestety 90 % ludzi jest za tym aby opłata była jedna na cały Kraj , i rozwalić te psełdo koła i psełdo działaczy gdzie tylko patrzy się żeby posiedzieć i poimprezować sobie w siedzibie koła za nasze pieniądze , a szeregowych wędkarzy mieć głębowko w du.. niestety taka jest nasza rzeczywistość Pozdrawiam kolegów !


Nie, nie jestem działaczem zwolnionym z opłat. Składkę opłacam co roku w wysokości 230 zł + 30zł za to żebym mógł łowić z własnej łodzi. Kolego bolongo2211 proszę czytać ze zrozumieniem, jestem za stworzeniem 16 okręgów tyle ile jest obecnie województw. Składka napewno byłaby nieco droższa ale i obszar potencjalnych łowisk też by się zwiększył. Co do składki na cały kraj to oczywiście może taka być i dziwie się że obecnie jej niema  dla osób , które intensywnie wędkują w całym kraju. Może poprostu jest ich garstka a kwota, którą musiel by zapłacić za taka opcję napewno zniechęciła by wielu wędkarzy.

 

[2011-08-15 20:18]

wojtek75

on chyba Twoje cytaty wzial za Twoje posty........zal [2011-08-15 22:19]

xxx1974

on chyba Twoje cytaty wzial za Twoje posty........zal

Pewnie tak .Kolega mógł to źle zrozumieć.Nic w tym złego.Dla mnie ważne że jest po naszej stronie [2011-08-15 22:46]

towarex

No chyba tak. Nie wiem jak użyć dwóch różnych cytatów w jednym poście aby były podświetlone dlatego dałem cudzysłów w tym drugim, widocznie kolega nie zauważył ale i tak go pozdrawiam! [2011-08-15 22:50]

mielec

Nadal się będę powtarzał do bólu.

Jak ktoś che krajówkę to choć jej niby nie ma może śmiało taką mieć już teraz. Jak? No tak:

Wybieramy dwa dobre Okręgi z dobrymi porozumieniami opłacamy obydwa, czyli wychodzi około 500zł i łowimy praktycznie na 80% wód w całym kraju z dwóch Okręgów z dobrymi porozumieniami.

Jeżeli macie coś przeciwko to za ile chcecie łowić na całym kraju bo 500zł to jest taka średnio optymalna kwota. 
[2011-08-15 23:31]

bolongo2211

Koledzy była propozycja aby skladka na cały kraj była około 190zł. + opłaty członkowskie + jakieś jeszcze wsumie nie więcej niż 300zł. ale częś okręgów się nie zgodziła podobno trwaja nad tym rozmowy ale kiedy się skończą i czy dojdą do porozumienia niewiadomo, a wiem o tym od gościa z Warszawy . Koła z Stolicy są za opłatą za cały kraj Pozdrawiam Kolegów . [2011-08-16 00:24]

Jack14

No to teraz może kolega ayem (lub ja) napiszę gdzie to w okolicach Choszczna można sobie połowić na wodach PZW?

(wnikliwi sprawdzą osobiście ile jeszcze tego pozostało)

Bo teraz z tymi propozycjami stawianymi przez kolegów o opłatach 500zł to aż mnie mrozi.

Czyli co mieszkam i pracuję w Szczecinie i codziennie jestem na rybach np. na mazurach? lub ktoś specjalnie przyjechał na cały rok nad jakieś tam jezioro?

Zastanowcie się trochę przecież tak czy siak mogę wędkować tylko na dwie lub jedną wędkę (spining) czyli tam gdzie obecnie jestem, mieszkam, pracuję itp. reszta to wypoczynek i nie zawsze nad wodą. Czyli gdzie jest problem? I czego się obawiacie?

 

[2011-08-16 17:20]

bolongo2211

Niestety Kolego mniejsze koła by padły bo nie było by tyle kasy co teraz , a zainteresowani wiedzą że mają zniknąć wszystkie ulgi i wszystcy płaczą jednakowo czy jest Działaczem czy nie . [2011-08-16 21:58]

ayem

Dyskusja bez sensu , będziemy wymieniać się argumentami i każdy zostanie przy swoim . Prawda jest taka , że ktoś kiedyś wymyślił tyle okręgów ile województw i według mnie jeśli zmieniono granice i liczebność tych województw to dlaczego pozostały okręgi . Kiedyś było jasne PZW Szczecin i wody w woj. szczecińskim były dostępne a teraz wiem że jestem nad wodą w zachodniopomorskim a nie koniecznie mogę tam łowić ( tak wiem że wystarczy sprawdzić do kogo woda należy ) , wygodniej byłoby wędkować swobodnie w rejonie swojego województwa .
[2011-08-16 23:03]

Tuszek

Wszedzie jest takie samo gó... z roku na rok wyższe opłaty a zero zmian, ale od poczatku należe do PZW Piotrków Tryb. jeszcze kilka lat temu można było spokojnie pojechac czy na Pilice czy nad Zalew Sulejowski a teraz albo sinica albo klusole, to po co wg oplacac jezeli bardziej oplaca sie jezdzic bez z tego co widze. Oplaty na cale województwa to moze by sie cos zmienilo, a nie tylko sie nachapac i w d...!!!
[2011-08-16 23:30]

jurek

Panowie , Okręgów mamy 46 , i w Kołach Wędkarskich tylko Skarbnik dostaje pensję ( i to też wynika z ilości członków tego Koła , zazwyczaj dorabiają sobie do renty , emerytury , bo pieniądze z odpisu od opłaty członkowskiej i wpisowego , a więc niewielkie kwoty pieniędzy) ............................ Dopiero pieniądze są w Okręgach i najwięcej w Zarządzie Głównym PZW , gdzie Prezesem jest Generał Milicji Obywatelskiej --Eugeniusz Grabowski , nieprzerwalnie wybierany od 1989 r , i co tu dużo pisać , najpierw trzeba zmienić " górę " , żeby robić jakieś reformy , ale obawiam się , że nigdy już nie będzie jednolitej opłaty w całym kraju , mamy przecież demokrację ( której tak bardzo chcieliśmy ) , a demokracja to pieniądze i pogoń za nimi .


Jeśli chcemy coś zmieniać , to przynajmniej musimy posiadać szeroka wiedzę na temat Naszego stowarzyszenia i przede wszystkim co roku uczęszczać na Walne Zebrania Sprawozdawcze swojego Koła  ( potem wędkarze narzekają ) , że u nich nie zarybiają .......... a skąd o tym wiedzą ??????
[2011-08-17 11:43]

ayem

Nie mam wpływu na to na co idą pieniądze i gdzie , ja chciałbym łowić w miejscu gdzie mieszkam i gdzie jestem zameldowany a to dwie różne miejscowości ale to samo województwo , bo obecnie aby tak łowić potrzebne są mi dwa pozwolenia z PZW szczecin i gorzów
[2011-08-17 11:50]

jurek

Nie tylko Ty masz z tym problem , jest Nas wielu takich wędkarzy
[2011-08-17 11:52]

mielec

Panowie , Okręgów mamy 46 , i w Kołach Wędkarskich tylko Skarbnik dostaje pensję ( i to też wynika z ilości członków tego Koła , zazwyczaj dorabiają sobie do renty , emerytury , bo pieniądze z odpisu od opłaty członkowskiej i wpisowego , a więc niewielkie kwoty pieniędzy) ............................ Dopiero pieniądze są w Okręgach i najwięcej w Zarządzie Głównym PZW , gdzie Prezesem jest Generał Milicji Obywatelskiej --Eugeniusz Grabowski , nieprzerwalnie wybierany od 1989 r , i co tu dużo pisać , najpierw trzeba zmienić " górę " , żeby robić jakieś reformy , ale obawiam się , że nigdy już nie będzie jednolitej opłaty w całym kraju , mamy przecież demokrację ( której tak bardzo chcieliśmy ) , a demokracja to pieniądze i pogoń za nimi .


Jeśli chcemy coś zmieniać , to przynajmniej musimy posiadać szeroka wiedzę na temat Naszego stowarzyszenia i przede wszystkim co roku uczęszczać na Walne Zebrania Sprawozdawcze swojego Koła  ( potem wędkarze narzekają ) , że u nich nie zarybiają .......... a skąd o tym wiedzą ??????



To jest traf w samo sedno, co i ja już nie raz to powtarzałem, ale.. na tym się kończy i biadolimy nadal.


[2011-08-17 11:53]