Zaloguj się do konta

Wędkowanie 13 latek

utworzono: 2011/08/01 09:45
szirako123

Jeśli ktoś ma 13 lat i musi wędkować z osobą dorosłą to czy ta osoba musi pasiadać kartę?

[2011-08-01 09:45]

jaskul

Tak;)
[2011-08-01 09:49]

Cześć ja też mam 13 lat. Tak musisz łowić z osobą dorosłą. Jeśli ty masz kartę wędkarską to mosisz być pod opieką kogoś dorosłego. Jeśli ty nie masz karty wędkarskiej, a twój opiekun ma to możecie łowić po jednej wędce na głowe. Poczytaj sobie w Regulaminie. Pozdrawiam ;)

[2011-08-01 09:50]

FLO92

dokladnie misiek wszystko dobrze powiedzial [2011-08-01 10:34]

marcinWWY

Witam ja mam 13 lat i mam legitymację członkowską coś podobnego jak karta wedkarska idz zapytaj do kola lub starostwa i wyrobia ci , ja mam tą legitymację i wędkuje tylko z osoba ktora niby mnie tylko pilnuje nikt nie musi miec karty zebym lowil z nim itp ja mam legitymacje i lowie kiedy i ile chce.. [2011-08-01 10:56]

sliwka15

No to nie przyznawaj się bo mając tylko ten dokument nie masz uprawnień do wędkowania.

[2011-08-01 15:09]

Łowiłem od 10 roku życia nad Biebrzą i takich kajtków jak ja nigdy nie pytano się o kartę wędkarską. Po prostu uznawano, że i tak bardziej się bawię niż łowię i wg mnie to jest zdrowe podejście. Z opiekunem też bywało różnie bo rzeka była co jakiś kawałek wypchana plażowiczami i zagrożenie raczej żadne.
Nie wiem natomiast jak jest teraz. [2011-08-01 15:19]

Jaro21

Witaj :)

Ja również mam 13lat i mogę łowić gdzie chce ale muszę być pod opieką osoby dorosłej:)

Osoba pilnująca cię nie musi posiadać karty wędkarskiej:)

Jeżeli zaś ty nie masz karty wędkarskiej a twój opiekun ma to możesz z nim łowić:)

Połamania:)

PS:Na przyszłość polecam RAPR :)
[2011-08-01 15:22]

mielec

Panowie panowie nie rozpędzajcie się tak z przepisami. Przepisy się zmineiją z dnia na dzień.

Od tegoż roku przepisy RAPR się zmieniły pod względem opieki młodzieży.

I tak Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb 01.01.2011r. Mówi wyraźnie, że:

PRAWA WĘDKUJĄCEGO NA WODACH PZW

5. Członek PZW do lat 14 ma prawo wędkować... itd itd i na końcu jest nowy zapis "WYŁĄCZNIE POD OPIEKĄ OSOBY PEŁNOLETNIEJ, POSIADAJĄCĄ KARTĘ WĘDKARSKĄ."

Dla niezrzeszonych przepis jest bez zmian.

I również polecam na przyszłość RAPR wszystkim. :):):):)
[2011-08-01 16:00]

jamesbond

kiedys było że mając legitymację PZW możesz łowić pod adzorem osoby dorosłej która nie musiała na oczy ryb widzieć. Ale teraz jest upgrade regulaminu i (moim zdaniem kiepska nakładka graficzna nie aktualizacja) i nie możesz... osoba dorosł musi mieć dokumenty czyli kartę wędkarską i legitymację członkowską. [2011-08-01 17:53]

mielec

kiedys było że mając legitymację PZW możesz łowić pod adzorem osoby dorosłej która nie musiała na oczy ryb widzieć. Ale teraz jest upgrade regulaminu i (moim zdaniem kiepska nakładka graficzna nie aktualizacja) i nie możesz... osoba dorosł musi mieć dokumenty czyli kartę wędkarską i legitymację członkowską.

jamesbond myślałem że Ty tego błędu nie popełnisz nie musi mieć żadnej legitymacji tylko KARTĘ WĘDKARSKĄ, a to wielka różnica. Kartę wędkarską wydaje starosta.

To tak jak współmałżonek prawie nie musi mieć legitymacji łowiąc na mój limit, ale musi posiadać KARTĘ WĘDKARSKĄ. To samo jest z opiekunem.
[2011-08-01 18:03]

jamesbond

kiedys było że mając legitymację PZW możesz łowić pod adzorem osoby dorosłej która nie musiała na oczy ryb widzieć. Ale teraz jest upgrade regulaminu i (moim zdaniem kiepska nakładka graficzna nie aktualizacja) i nie możesz... osoba dorosł musi mieć dokumenty czyli kartę wędkarską i legitymację członkowską.

jamesbond myślałem że Ty tego błędu nie popełnisz nie musi mieć żadnej legitymacji tylko KARTĘ WĘDKARSKĄ, a to wielka różnica. Kartę wędkarską wydaje starosta.

To tak jak współmałżonek prawie nie musi mieć legitymacji łowiąc na mój limit, ale musi posiadać KARTĘ WĘDKARSKĄ. To samo jest z opiekunem.

tak mój błąd przepraszam zgadza się @mielec [2011-08-01 18:14]

darekgliwice

No to nie przyznawaj się bo mając tylko ten dokument nie masz uprawnień do wędkowania. jeżeli ma opłacone składki to wolno łowić pod opieką dorosłego na dwie wędki w ramach dobowego limitu,

[2011-08-01 18:19]

mielec

No to nie przyznawaj się bo mając tylko ten dokument nie masz uprawnień do wędkowania. jeżeli ma opłacone składki to wolno łowić pod opieką dorosłego na dwie wędki w ramach dobowego limitu,

Czy Ty wiesz o czym w ogóle mowa. Przecież mówimy o opiece nad członkiem uczestnikiem który nie skończył 14 lat. Czytajcie wszystkie posty, bo ręce opadają.
[2011-08-01 18:26]

Czy Ty wiesz o czym w ogóle mowa. Przecież mówimy o opiece nad członkiem uczestnikiem który nie skończył 14 lat. Czytajcie wszystkie posty, bo ręce opadają.

Kolego mielec, na jakiej podstawie wnioskujesz, że ten młody wędkarz ma zamiar łowić na wodach PZW i że RAPR ma tu zastosowanie? Udzielając odpowiedzi oparłbym się raczej na ustawie o rybactwie śródlądowym, która jest aktem wyższego rzędu i jest stosowana w dużo szerszym zakresie.

Art. 7 ust. 2 ustawy stanowi: "Amatorski połów ryb może uprawiać osoba posiadająca dokument uprawniający do takiego połowu, zwany dalej „kartą wędkarską” lub „kartą łowiectwa podwodnego”, a jeżeli połów ryb odbywa się w wodach uprawnionego do rybactwa — posiadająca ponadto jego zezwolenie".

i co najważniejsze

Art. 7 ust. 3 ustawy stanowi: "Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej są zwolnione osoby do lat 14, z tym że mogą one uprawiać amatorski połów ryb wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej posiadającej taką kartę".

btw  w sumie wychodzi na to samo, pozdrawiam
[2011-08-01 18:49]

mielec

Ło matko jeszcze bym dorzucił inne przepisy jak nieletni po godzinie 22 nie letni bez opieki rodzica lub prawnego opiekuna itd itd.

No i tak Gwoli ścisłości Ustawa o Rybactwie Śródlądowym również jest zmieniona od tegoż roku, a mianowicie.

Na wodach prywatnych mało kto wiedział, lecz tamtego roku jeszcze ustawa nakazywała mieć Kartę Wędkarską nawet sadzawkach i prywatnych stawach teraz już nie, jest to zniesione wystarczy mieć zezwolenie właściciela.

P.S. Czy chłopak chce łowić na wodach PZW nie wiem, mniemam, że tak. Jeżeli chcesz się upewnić zapytaj go na priv.
[2011-08-01 19:43]

darekgliwice

Kolego mielec zacytowałeś moją wypowiedz, i piszesz o niedoczytaniu, akurat w moim poście to ja cytowałem kogoś i po prostu moja wypowiedz nie została oddzielona od wypowiedzi osoby (śliwka15) którą cytowałem
[2011-08-02 17:29]

mielec

Kolego mielec zacytowałeś moją wypowiedz, i piszesz o niedoczytaniu, akurat w moim poście to ja cytowałem kogoś i po prostu moja wypowiedz nie została oddzielona od wypowiedzi osoby (śliwka15) którą cytowałem

Wiem o co chodzi, ale nadal mu nie wolno łowić jeżeli opiekun nie posiada karty wędkarskiej o to mi chodziło Kolego darekgliwice
[2011-08-02 18:42]

Tak. [2011-08-02 20:58]