Wędkowanie bez karty Łeba

/ 8 odpowiedzi
Witam
Zamierzam wybrać się na parę dni do Łeby , czy nie posiadając karty wędkarskiej jest szansa że gdzieś połowie ? Czy istnieje możliwość wykupienia zezwolenia np na tydzień ?
SLOWAK


Bez karty tylko prywatne. (2011/07/19 11:53)

u?ytkownik37148


Bez karty tylko prywatne.

+1 dokładnieBez karty nie możesz łowić w wodach PZW plus morze zatoki itp. Tylko prywatne.... czasami w dzierżawie...  (2011/07/19 12:45)

kasalka


Bez karty, bez jej wyrabiania, możesz wędkować na wodach morskich np. z plaży po wykupieniu stosownego zezwolenia tzw. sportowe zezwolenie połowowe. W odpowiednim Inspektoracie Rybołówstwa Morskiego lub jednostce terenowej.
http://oirmslupsk.mojbip.pl/index.php?pid=27
Poczytaj, napisz lub zadzwoń po informacje z pierwszej ręki. (2011/07/19 14:51)

u?ytkownik37148


Bez karty, bez jej wyrabiania, możesz wędkować na wodach morskich np. z plaży po wykupieniu stosownego zezwolenia tzw. sportowe zezwolenie połowowe. W odpowiednim Inspektoracie Rybołówstwa Morskiego lub jednostce terenowej.
http://oirmslupsk.mojbip.pl/index.php?pid=27
Poczytaj, napisz lub zadzwoń po informacje z pierwszej ręki.

a mnie o kartę prosili ! (2011/07/19 16:28)

bartekknz


Dzięki za pomoc
Zostaje mi wykupienie tego pozwolenia ale się zastanawiam czy jest sens , chciałbym pospiningować a z plaży to niewykonalne z moim sprzętem. (2011/07/19 17:01)

kasztelan15


w kapinatacie portu dostaniesz numer konta wpłacisz 15złotych na poczcie lub w banku potem z powrotem do kapinatatu i masz karte na miesiąc za pietnaście zeta, polecam wykupic bo dwa lata tem miałem kontrol we władysławowie w porcie . (2011/07/19 20:12)

Marek052


Kolego jestem co roku w Łebie i nie ma problemu z łowieniem ,Wykupujesz  w sklepie na 10 Marca pozwolenie na wędkowanie. W kapitanacie na połowy w morzu i kanale  do mostu. Ja osobiście wolę  wędkować od mostu do tablicy .W sklepie udzielą wszystkich informacji i to wyczerpująco.Cena za dwa pozwolenia  na tydzień 45zł a karta -nikt nigdy nie pytał o nią , a wędkuję tam już od 30 lat. Połamania kija i pozdrów Łebę. (2013/02/13 17:45)

tonyrebeliant1


Wspolczuje Wam koledzy. Sam przez przeszlo 30 lat placilem za karty i zezwolenia w Polsce. Teraz mieszkam w Szwecji i za lowienie w morzu nie place nic. Za lowienie w jeziorze nad ktorym mam dom i moja dzialka przylega do niego nie place nic,moi goscie tez nic nie placa. W weekend bylem w Krakowie. Kolega chcial mnie zabrac na glowacice (ktorych prawie juz nie ma) zaproponowano mi zezwolenie na dzien za 75 PLN. Za dzien lowienia na cudownej lososiowej rzece gdzie nie mialem w sezonie dnia bez kontaktu z ryba place rownowartosc 47PLN za dobe lub 190 za tydzien.Mysle,ze oplaty na morzu to totalne przegiecie. PL to chyba jedyny kraj nad Baltykiem ktory takowe pobiera.  (2013/02/13 19:58)