Zaloguj się do konta

Wędkowanie dwóch osób z jedną kartą wędkarską

utworzono: 2011/07/11 19:26
sumik95

witam ma pytanie czy jak ja mam karte wedkarska {opłacona { to czy moj kuzyn moze wedkowac na jednej z moich 2 wedek? z gory dziekuje za odpowiedz pozdro
[2011-07-11 19:26]

mielec

To ja jeszcze tak dorzucę krótki i zwięźle. NIE MOŻE.
[2011-07-11 20:11]

moroz99

Możesz lowic pod warunkiem że będziecie mieć maksymalnie dwie wędki w wodzie [2011-07-11 20:27]

Możesz lowic pod warunkiem że będziecie mieć maksymalnie dwie wędki w wodzie

A to nowość.

[2011-07-11 20:30]

jamesbond

LIFE IS BRUTAL! niestety nie... [2011-07-11 20:37]

mateuszwos

witam ma pytanie czy jak ja mam karte wedkarska {opłacona { to czy moj kuzyn moze wedkowac na jednej z moich 2 wedek? z gory dziekuje za odpowiedz pozdro

Jeśli twój kuzyn nie jest jednocześnie twoim mężem to nie wolno wam łowić razem
[2011-07-11 20:38]

Jeśli twój kuzyn nie jest jednocześnie twoim mężem to nie wolno wam łowić razem

No chyba, że jego mąż będzie miał kartę wędkarską :) albo on kuzyna adoptuje :)

[2011-07-11 20:41]

marek-debicki

"Jeśli twój kuzyn nie jest jednocześnie twoim mężem to nie wolno wam łowić razem".....

O kurcze pieczone> To Kolego Mateuszu naprawdę było super. Obecnie nie jest jasne, czy ważniejszą sprawą było bycie razem , czy wędkowanie?

[2011-07-11 22:12]

ptaszek772

może łowić najbliższa rodzina czyli żona, córka lub syn (ale tylko jedna osoba w żadnym przypadku wszyscy jednocześnie) ale tylko no jedną wędkę czyli ty już w tym przypadku nie możesz już łowić na dwie wędki bo odstępujesz połowę swojego limitu.Jest to w przepisach wędkarskich.
[2011-07-12 22:03]

adoptuj kuzyna i łowicie  ;)
[2011-07-12 22:17]

nicponios

może byc tak że łapiesz Ty na 2 wędki, lecz kuzyn ci tylko pilnuje jednej z wędek>PROSTE [2011-07-12 22:30]

gofer30

możesz pod warunkiem że tylko będą 2 wędki rozłożone

[2011-07-12 22:38]

nicponios

no tak:)np. jeden feeder ktos kto ma karte i opłacone składki a druga osoba "pilnuje" mi tej drugiej wędki.Już nawet nie istotne czy ma karte nieopłaconą. [2011-07-12 22:42]

zenfr

`Mam jedno pytanie. Czy jest głupszy przepis dotyczący wędkowania wymyślony przez "mądrali z centrali"niż RAPR??????"niech język giętki...."Pozdrawiam myślących!!!!!
[2011-07-13 00:06]

Farel

Jeśli nie ma skończonych 14 lat, a Ty jesteś dorosły to może. Jeśli jest cudzoziemcem czasowo przebywającym w Polsce - to może, nawet bez karty.
[2011-07-19 09:46]

mielec

Jeśli nie ma skończonych 14 lat, a Ty jesteś dorosły to może. Jeśli jest cudzoziemcem czasowo przebywającym w Polsce - to może, nawet bez karty.

NIE MOŻE!!!!!!

Ja pierdziu skąd Wy bierzecie takie super odpowiedzi.
[2011-07-19 12:00]

gregorio1977

witam.Kolego nie obraz się,ale jakim cudem Ty zdałeś egzamin na kartę jak pytasz o tak podstawową rzecz???NIE MOŻE  [2011-07-19 17:54]

ChIcK3n

A ja zadam inne pytanie. Często z dziewczyną chodzę na spacer i ona zabiera 2 kuzynów. Jeden ma 9 a drugi 13 lat. Ten co ma 12 dostaje ode mnie wędkę spinningową natomiast młodszemu robię lekki koreczek na uklejki.  Ja w tym czasie ich obserwuję. Czy takie zachowanie to jest też kłusownictwo ? Niby wędki tylko 2 jednak ja nie łapie tylko 2 kuzynów mojej dziewczyny.  [2011-07-19 18:05]

jurek

Nie mogą łowić !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[2011-07-20 11:24]

Farel

NIE MOŻE!!!!!!

Ja pierdziu skąd Wy bierzecie takie super odpowiedzi.

Z RAPR kolego, cytuje roz. II pkt. 3.:
"Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej są zwolnione osoby do 14 lat oraz
cudzoziemcy czasowo przebywający w Polsce."
Ponadto roz. II pkt. 6.:
"Młodzież niezrzeszona w PZW w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:
a) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień, stanowiska i dziennego limitu połowu
ryb osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą gruntowo-spławikową
maja prawo wędkować dwie osoby, każda na jedną wędkę. Udostępnienie
stanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną
wędkę.
b) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu, osoby
pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą spinningową i muchową.
Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedna wędkę."
[2011-07-20 14:28]

michal-miksza

kolejny beznadziejny przepis. koles z Litwy moze lowic a kuzyn polak nie? ludzie placa za ochrone zarybianie itd a kto ma dostep do papierkow co i za ile bylo zrobione? PZW zostal przeksztalcony w jakies chore kola gdzie tu wolno tam nie tu tyle a tam tyle....czy nie lepiej by byla jedna placowka np w warszawie i jeden prezes? Polski Zwiazek a nie Mazowiecki Rzeszowski Opolski itd? czy limit i wymiar ochronny to za malo by lowic? co komu przeszkadza ze mam 2 wedki a spining mam obok i wobler w blocie na brzegu? czemu ludzie daja sobie tak po kieszeni jezdzic? za rok moze wejdzie przepis ze stac nad rzeka bez zgody i oplaty nie bedzie mozna? porozuymienia to juz totalna glupota. przyklad pzw lublin i pzw slupsk maja porozumienie natomiast mazowsze z lubelskim nie? a kto z lublina do slupska na ryby pojedzie? nazwijmy to po imieniu kase biora malo robia ale o premi pamietaja....
[2014-08-14 22:59]

lynx

Może łowić ale wędki muszą być na brzegu i przynęta też.
[2014-08-15 00:13]

Artur z Ketrzyna

Po pierwsze, karty wędkarskiej nie opłacasz, a zezwolenie lub składki (legitymacja członkowska PZW).

Jeśli jesteś osobą dorosłą a kuzyn ma mniej niż 14 lat. To tak. Wtedy łowicie w ramach twego stanowiska i limitu dobowego. Oboje po jednej wędce.

Jak kuzyn osiągną wiek 14 lat. To musi wyrobić kartę wędkarską jak i posiadać zezwolenie (w PZW będzie jako członek uczestnik i składki wyniosą go nie wiele bo jakieś 37zł tyle mój syn płacił w Okręgu Olsztyńskim).
I wtedy oboje macie własne stanowiska i limity ;-)
[2014-08-15 07:11]

Artur z Ketrzyna

A ja zadam inne pytanie. Często z dziewczyną chodzę na spacer i ona zabiera 2 kuzynów. Jeden ma 9 a drugi 13 lat. Ten co ma 12 dostaje ode mnie wędkę spinningową natomiast młodszemu robię lekki koreczek na uklejki.  Ja w tym czasie ich obserwuję. Czy takie zachowanie to jest też kłusownictwo ? Niby wędki tylko 2 jednak ja nie łapie tylko 2 kuzynów mojej dziewczyny. 

Kłusownictwo to może i nie ale....

Młodzież do 14 roku życia może wędkować pod opieka dorosłego posiadającego kartę wędkarską i zezwolenie.
Ale nie możesz łączyć spiningu z spławikiem (wody PZW - RAPR).

Na wodach państwowych obowiązuje Rozporządzenia i ustawa MRiRW o rybactwie śródlądowym. Zaś inni użytkownicy rybaccy, moga ustalić swój regulamin łowiska nie naruszając Rozporządzenia i ustawa MRiRW.

Tu masz wypis paragrafów z rozp dotyczących amatorskiego połowu ryb;

http://www.okon.wedkuje.pl/media/kolo,okon,0,10394,800.html
[2014-08-15 07:31]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia