Zaloguj się do konta

Wędkowanie w Holandii-łowiska i ceny

utworzono: 2011/06/14 22:53
kuba77

jakie cenny i jak lowiska prosze o odpowiedz

KUBA77

[2011-06-14 22:53]

stanley711

Witam ja wędkuje w Holandi juz drugi rok pierwszą rzeczą którą musisz zrobić to wykupić kartę wędkarską nazywa to sie VISPAS upoważnia cie ona do wedkowania na dwa kije pamietaj tylko że nie wolno w holandi wedkowac na żywca.Karte VISPAS kupisz w kazdym sklepie wedkarskim musisz tylko podac miejsce zamieszkania ,wedkując na karte VISPAS wolno ci zabierać ryby.Jest coś jeszcze takiego jak KLEINE VISPAS wtedy wolno Ci tylko wedkować na jeden kij i ryby złowione musisz wypuscic,bez karty nie radze wedkować bardzo drogie są mandaty bedziesz miał więcej pytań pisz pozdrawiam.

MOJA KARTA W ROTTERDAMIE KOSZTOWAŁA 40 EURO

[2011-06-15 07:27]

withanight88

http://forum.ryby.nl/ 




Strona polaków wędkujących w Holandii

[2011-06-15 08:24]

renovarts

Jak kolega wyżej napisał zapraszamy na naszą stronkę
[2011-06-22 00:15]

hevelius

WITAM jesli nie bedzie za daleko proponuje wypad mala lodka na dorsza i makrele z Nieuwpoort Belgia 50 euro za osobe do 4 osob www.ms-neptun.beepworld.de [2011-06-22 17:09]

roberthinio84

Siemka na Limburgii koszt51 eu,ale na całą Holandię chyba,gdzie nie gdzie trzeba dopłacać po parę euro.koleżka raz dowodu nie miał żeby okazać i 70eu kary,a po tygodniu już 140 także nie ma co.Ostatnio to tygodniówki kupowałem po6 na Leukermeer i Mass z 3o km.Ja w sobotę jadę wykupić także napisze jak coś.pozdro
[2012-01-05 23:11]

pike2

Witam serdecznie, mieszkam w okolicah Emmelord, Urk, Creil, i nie wiem gdzie tutaj jest jakiś sklep wedkarski, żeby wykupić VISPAS, może ktos z Was wie gdzie taki sklep sie znajduje. Za wszelką pomoc z góry serdecznie dziekuję. [2012-01-28 13:26]

majes1973

roberhinio84 jest karta na rzekę Mass,ale nie całą.Mieszkam w Velden prawie przy samej wodzie,tam są ograniczenia.Ja mam do łapania mniej więcej z 5km.po linii brzegowej(szkoda,że nie ma tam żadnych kanałów).Pozd.połamania. [2012-01-28 23:22]

majes1973

Sorry nie dopisałem przyjeżdżający Niemcy kupują pozwolenia na cp-enie i poczcie [2012-01-28 23:30]

roberthinio84

Siemka kartę kupiłem 53 Eu Nie na wszystkie wody.Czekam na przysłanie Kart członkowskich..... Pewnie są  ograniczenia na niektórych odcinkach.W Well na Massie z Tygodniówką to jest kawałek wody.Velden??hmm nie daleko można by się wybrać gdzieś??Tylko pogody;)?Pozdroo
[2012-02-08 21:37]

ADIX

Panowie nie ma czegos takiego jak karta wędkarska na całą holandię, wpiszcie sobie numer posiadanej karty wedkarskiej tutaj http://www.visplanner.nl/, i przekonacie sie gdzie mozecie łowic, chcecie łowic w innej prowincji dokupujecie dodatkowe pozwolenie ( jest ono oczywiście tansze jesli posiadacie VISSPAS), jeśli ktoś uważa inaczej niech sobie dalej łowi, ale niech dopiero pisze na forum, jak bedzie po pierwszej kontroli( jeśli karte zakupił w np, w Rotterdamie  a kontrole miał np, w Tilburgu), mandaty w Holandii są wysokie, kontrole są rzadkie ( ale tam wszyscy wędkarze sie znają i prawie każdy ryby wypuszcza).  Ja nigdy nie miałem do czynienia z policja nad woda, ale moi znajomi, którzy uważali, ze mają karty na całą holandie zapłacili przy mnie mandaty w wysokosci 150 Euro + 8 euro przyjazd policjanta na motorze z czytnikiem elektronicznym,w celu uiszczenia opłaty karta bankomatową ,,,,
[2013-03-12 21:01]

gil70

Witam serdecznie, wybieram się 11.06 na 5 dni do Holandii na rzekę Maas z kalegą do jego kolegi który tam mieszka i okazuje się że musimy opłacić kartę za 35e i10e za łowienie nocą.Czy nie ma jakiejś opłaty kilkudniowej,proszę o poradę. Pozdrawiam.
[2013-05-23 09:59]

z@mela

Witam serdecznie, mieszkam w okolicah Emmelord, Urk, Creil, i nie wiem gdzie tutaj jest jakiś sklep wedkarski, żeby wykupić VISPAS, może ktos z Was wie gdzie taki sklep sie znajduje. Za wszelką pomoc z góry serdecznie dziekuję.



W emelordzie  kolo szperaka jest wędkarski  ulicy dokladnie nie pamiętam ale  gdzoes w tamtych okolicach i pożniej w Urku chyba na poczacie można wykupić Vispas.
[2013-05-23 10:19]

zibi32032

HEJ:SZUKAM INFORMACJI NA TEMAT DOBRYCH LOWISK W OKOLICY ROERMOND: JEST TU DURZE SKUPISKO JEZIOREK JEZIOR I KANALOW: SPRAWDZILEM KILKA JEDNAK BEZ REWELACJI: 
CHETNIE POZNAM INNYCH WEDKARZY Z DUSSELDORFU I OKLOLIC KTORZY LOWIA W HOLANDII: 
POLAMANIA:::::: [2013-06-23 10:20]

Fishmaniak12

Witaj kolego, wiesz trochę mnie przestraszyłeś bo myślałem też że mogę łowić wszędzie i wszedłem sobie na ten visplanner.nl i wpisałem swój nr karty i ja łowię np. Na Maas na Leukemeer czasami na tych kanałach co wpływają do Maasu albo w porcie, i Tam mam te wody na niebiesko czyli spoko, ok ale jak wpisałem np Tilburg albo Roermond to było parę wód zaznaczonych na pomarańczowo czyli że tam nie moge łowić, i cóż nie jestem specem ale ja jestem członkiem związku Wanssum Ven a ten związek może dierżawić jakąś część wody i dzierżawi jakąś część Maasu i parę innych wód. Czyli że jak przyjedzie sobie koleś np właśnie z Tego Roermondu co chcę łowić na tych wodach co należy do mojego związku to musi sobie wykupić pozwolenie i tak samo jest w wypadku jak ja sobie pojadę do Roermondu to nie mogę łowić na tych wodach co należą do jego związku wędkarskiego jeśli nie wykupie pozwolenia na ten związek. ALE! Np. Maas jak i te jeziora niedaleko Roermondu nie są dzierżawione albo Leukemeer i tam mogą łowić wszyscy z całego kraju bez kupowania pozwoleń.
Tak to widzę ja i tyle z tego zrozumiałem, nie wiem może nie mam racji albo jest inaczej jak coś to pisz nie obrażę się :)
Połamania kija nad wodą. [2013-10-28 20:57]

Tammaro

Witam serdecznie ja od niedawna posiadam karte vispas.I chcialbym sie do wiedzieć czy moze ktos znajakies jeziora w velden lub okolicach prosil bym o pomoc. Bardzo dziekuje i pozdrawiam
[2014-05-05 12:12]

Tammaro

Witam jestem z Dusseldorfu i od tego roku posiadam vispas i chetnie bym zapoznal nowego wedkarza z duss
[2014-05-07 13:57]

lutkowski2

proszę o dokładne instrukcje  bo wybieramy się ze znajomym no rybki do NL
[2014-06-23 20:48]

matchless

proszę o dokładne instrukcje  bo wybieramy się ze znajomym no rybki do NL

Jakie instrukcje? Sprecyzuj o co dokładnie Ci chodzi. Bo dokładne instrukcje to trochę zbyt obszerny temat i bardzo ogólny.

Ja łowiłem w okolicach DenHelder/Julianadorp na kanałach. Świetne łowiska, bardzo rybne. Potężne leszczyska to nic nadzwyczajnego. Nałowiłem się tego tam jak płotek. Moja dobra rada - weź ze sobą spory zapas zanęty i robactwa bo jest tam z tym problem. Zanęty mają bardzo drogie i jakieś dziwne, przynajmniej ja tam tego nie ogarniałem. Szanuj łowisko i ryby, tam wędkarze podchodzą inaczej do swojego hobby.



[2014-06-24 10:09]

ARTURO42

witam,powiedz gdzie wedkujez na mass,ja czesto wedkuje kolo hotelu hamert,jest tam doplyw malego kanalu,chetnie poznam sie z toba,mieszkam we wlbeck i prawie kazdy wekend spedzam na mas,pozdrawiam ARTURO42
[2014-08-06 21:22]

Bartek29

Witam,ja też mieszkam w Duss i planuję zakupić kartę vipas. W PZW jestem od niedawna,więc dopiero zaczynam przygodę wędkarską i też chętnie bym się dowiedział czegoś na temat miejscówek i łowienia w nl. Pozdrawiam
[2014-09-14 10:13]

Gregor 38

Witam jestem z Meerbusch i taz mam ochote z kims pojezdzic na rybki do Holandi jezeli twoje zapytanie jest aktualne to prosze o kontakt.

pozdrawiam
Grzegorz [2014-09-17 11:57]

aga-krzysztof-s

[2015-07-25 14:54]

aga-krzysztof-s

[2015-07-25 14:54]

aga-krzysztof-s

[2015-07-25 14:55]

aga-krzysztof-s

Cześć rybacy.Potrzebuje dokładnego adresu na łowisko do Wannsum bo jadę wcześnie rano i nie chce błądzić [2015-07-25 15:01]