Zaloguj się do konta

Wędkowanie z ponton-przepisy,dokumenty

utworzono: 2011/04/23 20:39
piotr0111

Witam. Planuję kupić ponton. Zastanawia mnie tylko pytanie czy trzeba wyrabiać odpowiednie dokumenty i zarejestrowac ponton. Bardzo proszę o odpowiedź na moje wątpliwości i z góry dziękuję. [2011-04-23 20:39]

jack633

Tak kolego ponton przy połowie ryb musi mieć rejestrację tak jak łódka
pzdr
[2011-04-23 20:47]

lukiewel

Z tego co wiem ponton musisz zarejestrować w wydziale komunikacji tam otrzymasz numery które należy umieścić na pontonie opłata jest nie wielka i jedno razowa.To tyle co wiem,jeszcze coś mi się obiło gdybyś pływał sam to nie wiem czy nie będzie potrzebna karta pływacka no ale tego nie jestem pewien.
[2011-04-23 20:54]

erykom

oplata kosztuje 17-20 zl [2011-04-23 21:02]

toxi1974

witaj kolego musisz udać sie do wydzału środowiska rolnictwa i gospodarki komunalnej i tam zarejestowac pontonik 17 to zeta kosztuje wniosek składasz i na drugi dzionek odbierarz dowodzik zabierz ze soba i( karte wedkarska wołaja ale nie koniecznie  ) pozdrawiam [2011-04-24 10:24]

SSebaa1993

witam z tego co mi wiadomo to z pontonow nie bardzo mozna wedkować .ale moze ktos ma wieksze wiadomosci na ten temat pozdrawiam 

[2011-04-24 11:19]

erykom

ponton po to wlasnie jest zeby z niego wedkowac [2011-04-24 11:38]

kimi

witam kolego ja sam 2 lata temu kupilem ponton i musialem go zarejestrowac i koledzy maja racje oplata wyniosla niecale 20 zl i dostalem dowod rejstracyjny i nr ktore nalezy wylkeic lub wymalowac po obu stronach pontonu reszte powinni ci powiedziec w wydziale pozdro [2011-04-24 12:04]

Tak jak koledzy napisali. Zarejestrowny musi być, bez tego pływać, a zwłaszcza wędkować na nim nie możesz. Sprzęt ratunkowy jest obowiązkowy. [2011-04-24 12:37]

kimi

mam pytanko jakie wyposazenie musi posiadac wedkarz na pontonie chodzi mi o kamizelke czy musi byc na wyposazeniu [2011-04-24 12:47]

toxi1974

kolego kimi kamizelka obowiazkowo musisz posadać tyle ile masz osób na pokładzie pozdrawiam


[2011-04-24 12:52]

kimi

dzieki toxi1974 [2011-04-24 12:56]

jasiu4

Jeszcze jedna ważna rzecz, ponton musi być napewno conajmniej dwukomorowy, chociaż obiło mi się gdzieś , że nawet trzykomorowy. Względy bezpieczeństwa. [2011-04-26 11:28]

kimi

ja mam ponton 3 komorowy i nie slyszalem zeby byly jakies ograniczenia co do komor w pontonie i moje zdanie jest takie nie kupowac pontonu w markecie tylko w sklepie gdzie sie tym specjalizuja jesli kogos by interesowalo takie miejsce to wiem gdzie porzadny ponton mozna kupic sam tam kupilem i jestem zadowolony i nie jeden wedkarz by zamienil swoja lodeczke na taki ponton (nie jest tani ale oplacalo sie ) [2011-04-26 11:43]

No powinny być trzykomorowe. Urzędnicy rejestrujący pontony, w arkuszach rejestracyjnych nie zawsze mają wpisane te wymagania, więc je omijają, ale powinny być trzy komory. Na pokładzie nie moga być kamizelki ratunkowe czy asekuracyjne, ale konkretne, z atestem kapoki ratunkowe. Po jednym na każdego członka załogi na pokładzie.

ZGŁOSZENIE JEDNOSTKI PŁYWAJĄCEJ DO AMATORSKIEGO POŁOWU RYB

 

 

..........................................................................................................................................

Imię i nazwisko właściciela sprzętu

 

.........................................................................................................................................

Miejsce stałego miejsca zamieszkania

 

.........................................................................................................................................

Nr dowodu osobistego                                                          nr legitymacji PZW lub karty wędkarskiej

 

Dane dotyczące jednostki zgłaszanej do rejestracji:

 

1.         Rodzaj jednostki....................................................

 

2.         Wymiary jednostki ...............................................

 

3.         Rodzaj napędu......................................................

 

4.         Materiał konstrukcyjny/ ilość komór........................................

 

5.         Ilość miejsc..........................................................

 

6.         Miejsce postoju....................................................

 

Oświadczam, że sprzęt pływający jest moja własnością i nadaje się do bezpiecznego dokonywania amatorskiego połowu ryb. Jednocześnie wnoszę o wydanie zaświadczenia potwierdzającego rejestrację jednostki pływającej służącej do amatorskiego połowu ryb.

 

...........................................                                                                                                                                                         ................................................

Data i podpis właściciela                                                                          Odebrano                                                                                                zaświadczenie, data i podpis


Oraz kapok: 

 

[2011-04-26 12:28]

Kubek76

Zorientuj się jeszcze czy na wodach na których zazwyczaj łowisz można wędkować z pontonu. W moim okręgu na wielu jeziorach nie wolno łowić z pontonu, a tylko z łodzi.

[2011-04-26 17:18]

sawe89

Dzisiaj wraz z kolega który był zarejestrować ponton byliśmy odebrac dokumenty i trwalo to tydzień zanim je dostaliśmy i odziwo nic nie płaciliśmy za to ani grosza  [2011-04-26 17:22]

Zorientuj się jeszcze czy na wodach na których zazwyczaj łowisz można wędkować z pontonu. W moim okręgu na wielu jeziorach nie wolno łowić z pontonu, a tylko z łodzi.




Wolno z łodzi, a nie wolno z pontonu? Pierwszy raz spotykam się z takim zakazem na akwenie. Jak wolno łowić ze sprzętu, to i z łodzi i z pontonu, a jak nie wolno łowić ze sprzętu pływającego, to z żadnego. Co komu za różnica, czy to zarejestrowany ponton, czy łódź? Sorry, ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć.



[2011-04-26 17:30]

Kubek76

Wolno z łodzi, a nie wolno z pontonu? Pierwszy raz spotykam się z takim zakazem na akwenie. Jak wolno łowić ze sprzętu, to i z łodzi i z pontonu, a jak nie wolno łowić ze sprzętu pływającego, to z żadnego. Co komu za różnica, czy to zarejestrowany ponton, czy łódź? Sorry, ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć.



W moim rejonie konińskim jest wiele jezior administrowanych przez GR "Gosławice" są to jeziora Gosławickie, Patnowskie, Wąsosze-Mikorzyn, Ślesin, Czartowo, Skulsk, Brdów, Lubotyń Mąkolno, Lubstów, Skulska Wieś. W zezwoleniu wyraźnie napisano: Na jeziorach wędkowanie z pontonu jest ZABRONIONE!. Oraz spinning dozwolony jest tylko od 1.05 do 31.10
[2011-04-26 20:58]

W moim rejonie konińskim jest wiele jezior administrowanych przez GR "Gosławice" są to jeziora Gosławickie, Patnowskie, Wąsosze-Mikorzyn, Ślesin, Czartowo, Skulsk, Brdów, Lubotyń Mąkolno, Lubstów, Skulska Wieś. W zezwoleniu wyraźnie napisano: Na jeziorach wędkowanie z pontonu jest ZABRONIONE!. Oraz spinning dozwolony jest tylko od 1.05 do 31.10





Już się domyślam, skąd taki kretyński zakaz. Kłusownicy przeważnie używaja pontonów do rozstawiania sieci i innych narzędzi kłusowniczych, ze względu na łatwość transportowania pontonu i ukrycia go, zapakowania do auta itp, oraz ciche użytkowanie gumiaków. Łodziami już tak łatwo nie jest na wodach administrowanych przez GR. U nas się z czymś takim nie spotkałem. 



[2011-04-26 21:06]

Kubek76

Nie wiem dlaczego GR tak wymyśliło, bo wręcz odwrotnie. Ci którzy kłusuja raczej mieszkają nad tymi jeziorami i nie muszą dojeżdżać kombinować z pontonami. Ich łodzie cały czas są na wodzie lub w trzcinach gotowe do użycia. Oczywiście za dnia z tych łodzi łowią na wędkę i udają prawych wędkarzy, a po zmroku tylko zgrzyt wioseł w dulkach słuchać. [2011-04-26 21:38]

Rybka696

Na jeziorze Śniardwy z pontonu łowić nie można łowiłem raz blisko trzcin to strażnicy pouczyli mnie żebym nie wypływał w jezioro bo na Sniardwach obowiązuje zakaz łowienia z pontonu
[2011-04-27 07:20]

kimi

dla mnie jest to dziwne ze z pontonu lowic nie wolno w niektorych akwenach wiem tylko ze jest cos takiego jak strefa ciszy i nie na kazdym jeziorze mona plywac (ponton lub lodz) z silnikiem spalinowym ale zeby byl zakaz lowienia z pontonu szok pozdro [2011-04-27 08:43]

zima004005

Witam! Czy ktoś się orientuje kto (policja,PSR,SSR,SL,SG itp) i w jakiej wysokości może nałożyć mandat karny za korzystanie ze silnika spalinowego w strefie ciszy oraz czy mogą zatrzymać silnik;-). dziękuję za odpowiedź
[2011-07-23 14:46]

Do 500 zł. Nie zabezpieczą (nie zabiorą) Ci silnika za to. Dostajesz mandat i nakaz zdjęcia z akwenu jednostki z takim silnikiem. [2011-07-23 14:52]

zima004005

A jaka jest podstawa prawna do tego wykroczenia? zakaz jest wydany w uchwale rady powiatu ale to nie jest podstawa do wypisania mandatu. ostatnio przy kontroli panów z PSR pytałem o kare za używanie silnika spalinowego i oni stwierdzili że nic do tego nie mają jedynie Policja i nie wiedzą;-)
[2011-07-23 15:21]