Wędkowanie 15 latka

/ 14 odpowiedzi

witam mam pytanie bo się już pogubiłem wzeszłym roku wyrobiłem zobie legitymacje członkowską

i karte wędkarską teraz  mam 15 lat .Przy opłacie gościu z koła powiedział że nie moge sam łowić i żę mój tat musi wyrobić sobie karte , a w regulamnie pisze że jeśli jesteś zrzeszony to po ukończeniu 14 lat możesz łowić sam w dzień .To ja nie jestem zrzeszony czy jestem ? bo się już pogubiłem

mielec


Masz 15 lat wszystkie składki opłacone jesteś w 100% zrzeszony.

Regulamin mówi wyraźnie iż:

punkt4. Prawo do samodzielnego wędkowania ma wędkarz, który ukończył 14 lat, z tym że młodzież do 16 lat nie ma prawa do wędkowania w porze nocnej bez nadzoru osoby uprawnionej do opieki.

Możesz temu jak nazwałeś "gościowi" przedstawić ten zapis z RAPR i tyle. (2011/04/12 16:38)

tondek


mam opłacone składki członkowskie (2011/04/12 17:24)

tondek


poprawka uczestnika (2011/04/12 17:24)

krzychu64


poprawka uczestnika



Nie jesteś członkiem uczestnikiem. Ukończyłeś 14 lat i jesteś pełnoprawnym wędkarzem z tym ograniczeniem, że nie możesz wędkować w nocy bez opiekuna tak jak już Tobie odpisał Mielec.
Z chwilą gdy ukończysz 16 lat będziesz mógł sam wędkować nocą. A gościowi mozesaz powiedzieć, żeby sobie RAPR przypomniał.
(2011/04/12 18:35)

tondek


Wielki dzięki (2011/04/12 19:00)

tondek


Jeszcze jedno pytanie musze mieć skonczone 15 lat czy rocznikowo bo rocznikowwo mam a skończnone będe miał w lipcu (2011/04/13 07:25)

JaroDaw


Jeszcze jedno pytanie musze mieć skonczone 15 lat czy rocznikowo bo rocznikowwo mam a skończnone będe miał w lipcu

Wystarczy że masz skończone 14 lat. (2011/04/13 09:07)

Ogon006


Mam 15 lat. Ja wyrabiałem 2 tygodnie temu kartę. Typek w sklepie powiedział że mogę łowić sam. od 14 lat rocznik wo możesz łowić sam. nie patrz na typa. Patrz na regulamin. Przed łowieniem przeczytaj cały regulamin połowu. Pozdrawiam . połamania kija życzę. :D (2011/04/13 09:08)

JaroDaw


Ogólnie zacznij od przeczytania zezwolenia, które dostałeś przy opłacie składek, jeżeli niema tam wzmianki o wędkowaniu samodzielnym od 16 roku życia, to obowiązuje RAPR.

"4. Prawo do samodzielnego wędkowania ma wędkarz, który ukończył 14 lat, z tym, że młodzież do 16 lat nie ma prawa do wędkowania w porze nocnej bez nadzoru osoby uprawnionej do opieki"


Po drugie napisz jakie wniosłeś opłaty i jakie znaczki masz wklejone, bo "składka członek uczestnik" opłacają osoby poniżej 14 roku życia. Może pan skarbnik był %%%% (2011/04/13 09:46)

tondek


opłate mam uczestnik składka członkowska 15zł i wody górskie 26zł

w zezwoleniu nic nie pisze o tym że nie moge sam łowić tylko z osobą z kartą

(2011/04/13 10:34)

tondek


czyli musze się trzymać RAPR

(2011/04/13 10:36)

JaroDaw


Przewertowałem stronę Twojego okręgu i nie ma tam dodatkowych ograniczeń dla do 16 roku życia. W moim przekonaniu możesz wędkować w dzień, bez opieki, a w nocy pod opieką osoby pełnoletnie ( nie musi mieć karty) koniec kropka dziękuje do widzenia ;)))))Jak masz jednak jakieś obawy, przespaceruj się jeszcze raz do swojego koła i zapytaj jak jest, jak znów usłyszysz tą bajkę, zapytaj o podstawy takiego twierdzenia ( kulturalnie ale dosadnie) bo może jest jakiś przepis w Twoim okręgu, tylko nikt o nim nie wie. A gdyby był taki zapis, to zapisz numer uchwały i w domu sprawdź w internecie czy Ci ktoś ciemnoty nie wciska. Ja jednak zamiast do koła poszedł bym na ryby, bo to pewnie jakiś pacan z tego skarbnika, chce zniechęcić Cię do wędkowania.Pozdrawiam Jarek (2011/04/13 10:55)

tondek


wielkie dzięki za pomoc (2011/04/13 13:39)

krzychu64


Przewertowałem stronę Twojego okręgu i nie ma tam dodatkowych ograniczeń dla do 16 roku życia. W moim przekonaniu możesz wędkować w dzień, bez opieki, a w nocy pod opieką osoby pełnoletnie ( nie musi mieć karty) koniec kropka dziękuje do widzenia ;)))))Jak masz jednak jakieś obawy, przespaceruj się jeszcze raz do swojego koła i zapytaj jak jest, jak znów usłyszysz tą bajkę, zapytaj o podstawy takiego twierdzenia ( kulturalnie ale dosadnie) bo może jest jakiś przepis w Twoim okręgu, tylko nikt o nim nie wie. A gdyby był taki zapis, to zapisz numer uchwały i w domu sprawdź w internecie czy Ci ktoś ciemnoty nie wciska. Ja jednak zamiast do koła poszedł bym na ryby, bo to pewnie jakiś pacan z tego skarbnika, chce zniechęcić Cię do wędkowania.Pozdrawiam Jarek

Zniechęcić - raczej naciągnąć na kasę za wpisowe i opłaty nowego członka w postaci szanownego rodzica kolegi Tondek. (2011/04/13 15:37)