Wędkowanie w Niemczech-pozwolenia i opłaty

/ 28 odpowiedzi

  • konto usunięte

Witam. Na wakacje mam zamiar się wybrać na tydzień - dwa do Niemiec na rybki, dokładniej na Bawarie [okolice Monachium]. I nie wiem jak tam jest z pozwoleniami. Czy trzeba wykupować jakieś pozwolenia, czy po prostu jak pojadę z kartą PZW będę mógł normalnie łapać. Jak to tam jest z wędkowaniem? Jeżeli ktoś wie co muszę zrobić, żeby łapać tam na "legalu" bez obawy dostania madndatu, to proszę o napisanie.


Z góry dzięki
kilanek111
u?ytkownik57785


Musisz skontaktowac się z kol. @PIOTR100574, on jest tam. (2011/03/21 20:46)

karpiarzpila


Witam. Mieszkam w Monachium od jakiegos czasu. Moze ktos mi podpowiedziec gdzie zalatwic karte wedkarska czy zezwolenie. Jakie trzeba spelnic warunki? Cokolwiek. (2011/04/02 18:13)

chyzio122


Witam. Wędkuje w Niemczech już od roku, a sprawa z zezwoleniami wygląda tak(przynajmniej w landzie w którym jestem) .Musisz przetłumaczyć polską kartę wędkarską, później z polską kartą,zdjęciem i tłumaczeniem udajesz się do urzędu gminy i tam wyrabiasz Fischereischain koszt to 9 euro na rok. Następnie szukasz zbiornika na którym chcesz wędkować i wykupujesz na niego pozwolenie  (zazwyczaj w sklepie wędkarskim koszty są różne zależy na jaki czas możesz wziąć na rok,tydzień lub dzień.ja łowie na Renie kaszt to 30 euro na rok ) w Niemczech na każdą rzekę czy jezioro są osobne zezwolenia     (2011/04/02 22:13)

z@mela


Witam
od maja bede przebywal w Niemczech a dokładnie w Stuttgarcie i mam zamiar wędkować   w rzece która przpelywa przez miasto .

Chciałbm dowiedzieć się co muszę  zrobic aby móc tam wędkować ?
 czytalem w sieci  ze posiadac przetlumaczoną polską kartę wedkarską  + formalnosci + opłaty na miejscu .

Jakie są zasady wędkowania w Niemczech ?  gdzies wyczytałem ze trzeba zabierać  ryby .

Mam zamiar tylko łowić metodą spinningową  dla rekreacji . (2011/04/20 23:17)

TomekZ


Witam.Z Polska karta nie mozesz wedkowac,musisz ja przetlumaczyc i pojsc do urzedu miasta wyrobic karte turystyczna.Napisz gdzie dokladnie sie wybierasz to jak bedzie to blisko mnie to chetnie pomoge.A tak wogole to gdzi i jakie rybki chcesz lowic?Pozdrawiam Tomek (2011/06/04 19:44)

Krzyz


W jaki sposób mogę uzyskać pozwolenie na wędkowanie w Hannoverze (Niedersachsen). Jestem tutaj od miesiąca i muszę iść połowić bo nie wytrzymam. Kartę wędkarską (Polską) oczywiście wziąłem ze sobą. Ile bd to kosztować jeśli mam 15 lat? (2011/08/08 18:04)

u?ytkownik57785


TEMAT PRZENIESIONY:

Łowiska Hannoverze (Niemcy). Znacie Jakieś?


Łowiska  Łowiska komercyjne na forum

Wędkarstwo gruntowe  Wędkarstwo spinningowe  Wędkarstwo spławikowe 

utworzono: 2011/08/08 17:58


 
Krzyz
Witam. Niestety obecnie jestem od miesiąca u ojca w niemczech. Już zaczynam nie wyrabiać bo po prostu musze udać się na rybki. Niestety nie mam karty niemieckiej, tylko Polską więc nigdzie za bardzo sobie nie połowie. Żeby gdzieś tutaj była w pobliżu jakaś polna rzeka szer. około 2-3m. To bym się udał pobrodzić z kijem, może bym coś złapał może, nie w każdym bądź razie bym wypuścił bo ryb jeść nie lubię ;D. Trochę zboczyłem z tematu, więc. Znacie może jakieś łowiska komercyjne, albo inne na których można łowić bez karty w Hannoverze? Chodzi mi głównie o takie na których mógłbym pospinningować.

(2011/08/08 18:19)

tomano1211


Witam.Z Polska karta nie mozesz wedkowac,musisz ja przetlumaczyc i pojsc do urzedu miasta wyrobic karte turystyczna.Napisz gdzie dokladnie sie wybierasz to jak bedzie to blisko mnie to chetnie pomoge.A tak wogole to gdzi i jakie rybki chcesz lowic?Pozdrawiam Tomek



Witam kolege.

w połowie września zawitam niedaleko stutgartu a dokładnie w miejscowości lorch jest tam rzeczka REMS chętnie bym w niej pospiningował będe miał przetłumaczoną kartę na język niemiecki i co dalej i gdzie sie udac...ile kosztuje opłata w tym urzędzie i jaki okres trwa ta karta turystyczna...

i jeszcze jedno ja tam będe na kontrakcie i najprawdopodobniej będe tam zameldowany i co wtedy????? najpier zrobić opłate a potem sie zameldować

Prosze o pomoc i pozdrawiam

(2011/08/30 19:00)

bartek-hannover


nie problem
masz do dyspozycji prywatne jeziora forelowe np heisede '(sprawdz w internecie  forelensee )

ewentualnie napisz do mnie to wybierzemy sie razem na ryby ,a takze poomoge ci zalatwic niemieckie zezwolenie w naszej ferainie (2011/12/30 12:40)

bartek-hannover


nie problem  jesli chodzi o Hannover
masz do dyspozycji prywatne jeziora forelowe np heisede '(sprawdz w internecie  forelensee )

ewentualnie napisz do mnie to wybierzemy sie razem na ryby ,a takze poomoge ci zalatwic niemieckie zezwolenie w naszej ferainie
(2011/12/30 12:41)

idril


Dla zameldowanych w Niemczech.... (Hessen)
Z mojego doswiadczenia nie ma takiej mozliwosci lowic na Polskiej karcie...
Bylem tydzien temu w urzedzie miasta  z przetlumaczona polska karta i
odmowili mi przepisania tej karty na niemiecka...
Bylem rownierz w zwiazku wedkarskim i tez dowiedzialem sie ze
Lowic mozesz tylko jesli zdacz w niemieczech na karte wedkarska.
Ale mozna zdobyc jesli nie jestes zameldowany pozwolenie czasowe
na dany dzien i lowisko.
Pozdrawiam:) (2012/01/14 06:36)

cukier1


Witam Chcialem zapytac bo wlasnie jestem w trakcie zdawania karty wedkarskiej w Hamburgu, robie caly kurs od nowa poniewaz slyszalem ze polska karta w niemczech jest niewazna i ze trzeba zdawac egzamin , wie ktos cos na ten temat?? (2012/03/31 17:18)

kubek5761


witaj Tomku!!!

jestes jeszcze w Niemczech?Ja jestem w Wurzburgu i jestem wędkarzem i chciłbym powedkowac natomiast niewiem z kim i nie mam pozwolenia .interesuje mnie wedkowanie na zestaw skrucony ale nie tylko ,.(byle by moczyc kija ) Jak mozesz to daj do siebie jakies namiary (moje GG 10689207 codziennie po 19.30)

              Pozdrawiam Artur

(2012/08/30 21:19)

Mefokiller


Witam Chcialem zapytac bo wlasnie jestem w trakcie zdawania karty wedkarskiej w Hamburgu, robie caly kurs od nowa poniewaz slyszalem ze polska karta w niemczech jest niewazna i ze trzeba zdawac egzamin , wie ktos cos na ten temat??



W1992 roku tez nie uznano mojej karty i zdalem na niemiecka.Byla to latwizna pomagano nam na egzaminach wszyscy zdali.kurs wygladal tak,zapisalem sie i zaplacilem i na koniec przyszlem na egzamin bylem tylko dwa razy.Bo nie mialem czasu tam chodzic.obecnosci tam nie sprawdzaja.Smieszne co nie.


(2013/01/01 22:36)

Maciejeusz190


Witam. Wybieram sie do Niemiec na kilka miesięcy w okolice jeziora Bodeńskiego <j.n. bodensee>.Jest ktoś z okolic tego jeziora? Głównie chodzi mi o pomoc w załatwieniu pozwolenia na wędkowanie. (2013/02/25 12:13)

akrobata


Witam.Zgadzam się z Tobą z wyjątkiem opłaty za Fischereischein - coś za mała ta opłata,możliwe, że w każdym Landzie, Kreisie są inne.Na każdą rzekę, jezioro lub zbiornik jest specjalne pozwolenie z wypisaną nazwąmiejsca wędkowania, a wszystko pozostałe tak jak opisałeś.
Pozdrawiam i życzę powodzenia. (2013/05/22 21:04)

tomidoris


Niewiem jak wy zalatwialiscie lub zdawaliscie na karte ponownie????Po co???Sprawa wyglada nastepujaco:Idziecie do Hafenamt-u oni wydaja wam taka karte (maja juz w dwoch jezykach po polsku i niemiecku)zeby podbic w macierzystym kole ze zdaliscie egzamin z ta podbita juz karta wracacie do Hafenamtu wraz ze zdjeciem placicie 10€ i za 10 min.wychodzicie z Fischereischein-em .Pozniej udajecie sie do sklepu wedkarskiego lu jakiegos kola mowicie gdzie chcecie lowic ,oplacacie skladke i po bolu.Co za brednie ze trzeba zdawac nowe egzaminy!!!!Jetem swiezo po przepisaniu karty takze wszystko znam na swiezo.Pozdrawiam(Schleswig-Holstein) (2013/06/08 11:01)

mato


kolego tomidoris napisz w jakim landzie tak załatwiłeś kartę bo w baden-wutenberg możesz zapomnieć
napisz co i jak bo juz mi ręce opadają jak trzeba będzie to się przejadę i załatwię to u ciebie       (2014/04/12 10:08)

tomidoris


Przeciez napisalem ze Schleswig-Holstein a dokladniej Lübeck.I jest tak jak pisalem prosze mi nie wciskac innych rzeczy .Chyba ze gdzies na dole ale watpie ze jest inczej chyba ze widza ze nie znasz jezyka i sie jakasz to cie zmyja zeby miec spokoj (2014/04/22 19:30)

tomidoris


zalatwialem rowniez mojemu szwagrowi i tez odbylo sie bez rzadnych problemow.jedyny koszt to 10€ + oplata za miejsce gdzi bedziesz wedkowac...naprawde wszystko zalatwione w 10-15min (2014/04/22 19:34)

Kriss Hannover


Siemanko jestem z Hannoveru i przeczytalem ze chetnie bys sie wybral z kims na ryby. Jezeli to nadal aktualne to czekam na odpowiedz (2014/09/17 21:40)

Piotr 100574


Przeciez napisalem ze Schleswig-Holstein a dokladniej Lübeck.I jest tak jak pisalem prosze mi nie wciskac innych rzeczy .Chyba ze gdzies na dole ale watpie ze jest inczej chyba ze widza ze nie znasz jezyka i sie jakasz to cie zmyja zeby miec spokoj




na bawarii też nie masz szans załatwić (2014/09/17 21:49)

Vulkan900


Witam właśnie mam taki problem tz mam Polska kartę wędkarska a chciałbym w Hamburgu wędkować czy mógłbym prosić cię kolego z Lubeku o nr tel chciałbym porozmawiać z tobą jak i gdzie to wszystko załatwić. Pozdrawiam (2015/04/12 15:42)

Vulkan900


Witam właśnie mam taki problem tz mam Polska kartę wędkarska a chciałbym w Hamburgu wędkować czy mógłbym prosić cię kolego z Lubeku o nr tel chciałbym porozmawiać z tobą jak i gdzie to wszystko załatwić. Pozdrawiam (2015/04/12 15:43)