Zaloguj się do konta

Wędkowanie w lutym i marcu - gdy nie ma lodu?

utworzono: 2011/02/18 17:50
TomN83

płocie leszcze i wiele innych ja osobiście nastawiam się na te dwie ryby. Trzeba tylko wiedzieć gdzie i trafić na dobre brania [2011-02-27 13:42]

przemo1980

płocie leszcze i wiele innych ja osobiście nastawiam się na te dwie ryby. Trzeba tylko wiedzieć gdzie i trafić na dobre brania


kolego, a jak tam teraz na kanale przy ujsciu do zalewu ? wiadomo jakiego zalewu? [2011-02-27 13:47]

TomN83

byłem tydzień temu zamarznięte, ale strach wejść teraz nie wiem [2011-02-27 14:02]

przemo1980

chodzi mi o to czy bardzo gruby lód, z myślą jak najszybszgo roztopienia,żeby ustwić się z delikatnym feederkiem,bądz pikerem i spławikiem. [2011-02-27 14:17]

TomN83

tydzień temu był niepewny ale po tych mrozach może być gruby [2011-02-27 18:55]

Bilis1090

Cześć :D gdy nie ma już lodu można nastawiać się praktycznie powoli na każdą rybkę zaczynać nęcić obserwować wodę itp :D ale z reguły wcześniutką wiosną łowię płotki wzdręgi ukleje okonie i przy okazji nęcę sobię już jakieś miejsce na wiosennego linka lub karpika :D pozdrawiam :D
[2011-02-27 19:24]

smyk1989

tak pisze ale nigdy nie wiemy co złapiemy............
[2011-03-01 22:58]

wdr68c

Ja próbuje na okonia z gumami 5-6cm
[2011-04-06 15:14]

czolgistapt91

a czy leszcze biorą juz??? orientuje się  ktoś?

[2012-03-08 16:43]

FELIPE

W marcu już można połowić ładne płocie i leszcze,
najlepiej na starorzeczach, ja łowię na starorzeczach Odry,
delikatny zestaw,  skromne nęcenie, przynętą jest mały "gnojaczek",
musimy być cichutko nad wodą, szczególnie jak łowi się blisko brzegu,
ja łowię "pod nogami", wybieram miejsce przy zatopionych krzakach,
no i oczywiście musimy się dobrze ubrać bo jak zmarzniemy to już nie ma przyjemności z łapania :)

[2012-03-08 21:08]

michal0087

Żeby była jasność - nigdy nie łowię z premedytacją ryb w ich okresie ochronnym. Natomiast nie raz łowiąc w lutym,marcu na obrotówki w rozmiarze 0-1 jako przyłów trafiał mi się szczupak - czasem nawet wymiarowy. Wszystkie tego typu okazy wracały do wody i jakoś ciężko mi sobie wyobrazić aby strażnik ukarał mnie za coś takiego, gdybym miał ryby w siatce to oczywiście inna sprawa, ale one nie wiedzą kiedy mają okres ochronny i takie przyłowy się zdarzają. Co innego gdyby strażnik na przykład w marcu spotkał nad wodą delikwenta łowiącego na blachę 4 z przyponem - wtedy raczej ciężko by się było tłumaczyć, że to wyprawa na klenie czy okonie.
[2016-02-01 14:06]

ogtw

Michale, czy miałbyś wyrzuty sumienia gdyby szczupak odgryzł ci tą małą blaszkę? Moim zdaniem lepiej łowić z przyponem, a jeżeli bez przyponu, to na żywca z niedużym pojedynczym haczykiem. [2016-02-01 14:42]

halski021

Rybki łowimy nie tylko na wodach PZW , gdzie okres ochronny szczupaka jest od 1 stycznia do 30 kwietnia ( Tak więc wypowiedź kolegi o łowieniu szczupaków w lutym  , nie koniecznie  jest żartem). Są wody stojące , gdzie obowiązuje okres ochronny szczupaka od 1 marca do 30 kwietnia . Znam takie łowisko w naszej okolicy , gdzie obowiązuje taki okres i widać , że dzierżawca nie boi się o populację szczupaka ......................... Co do pytania podstawowego , w jeziorach można łowić przede wszystkim płocie , leszcze i okonie . Gdy lód słaby lub zanika , dobrymi miejscami połowu są pomosty , szczególnie te przy których jest głęboka woda . Bylem dzisiaj na spacerze i na Człuchowskim Molu widziałem , jak koledzy połowili płotki . Jezioro jeszcze pod lodem ,tylko kilka metrów koło pomostu brak lodu , rybki brały na głębokości  5m-6m .
[2016-02-01 19:03]

Płocie,leszcze,wzdręgi,okonie te rybki śmiało możesz łowić w lutym na białego lub czerwonego bądź ochotSztukake.W marcu to już dochodzą karasie,liny,karpie chociaż ja karpie łapie cały rok oczywiście w małych zbiornikach z dużą populacją tej ryby. Ale reguła jest jedna i obowiązuje cały rok. Miejscówka+sztuka necenia+prezentacja przynęty,zestawu=Taktyka. Taktyka+niepopełnianie błędów+cierpliwość=Ryba!!!   [2016-02-01 19:56]

przemyslaw-misi

u nas w noteci w spokojnych miejscach łowią juz w lutym duze płocie na robaki xD^^  [2016-02-01 21:34]

zbynio5o

1zł +1,40 = 2,40zł = piwo +taktyka+ cierpliwość = dobre łowy na chatę. [2016-02-01 21:40]

halski021

2 luty 2016 [2016-02-02 12:01]

halski021

Człuchowskie Molo w dniu 2 lutego 2016
[2016-02-02 12:07]

czaro93

Wczoraj trochę pochodziłem ze spinningiem po moich rzeczkach za kleniojaziem, niestety nic nie trącało przynęt. Na Wkrze spotkałem Pana, który łowił na aktywną przystawkę niestety mówił, że nie miał nawet stuknięcia. Na drugiej rzece nieco mniejszej lecz na sporym dołku z lekkim uciągiem spotkałem także starszego wędkarza i łowił na dendrobeny oraz pinki tylko, że na przepływankę. Złowił kilka okonków oraz płoci takich do 20 cm (małe ale mówi, że wybawił się po zimie) oraz kilka uklei. Dzień wcześniej na tym samym dołku spotkałem innego pana, który łowił na przystawkę w prądach wstecznych blisko głównego nurtu, niestety padaka, nic. Na chwilę obecną widać, że na moich rzeczkach klenie i jazie jeszcze nie wystartowały po roztopach w przeciwieństwie to płoci, okoni i ukleji. Myślę, że jeśli temperatura w ciągu dnia będzie osiągać 6-8 st. i w nocy nie będzie spadać poniżej 0, to tydzień/dwa i można będzie śmiało ruszać na klenie i jazie. Trochę też poobserwowałem, że w wolniejszych miejscach zaczął pojawiać się żerujący narybek podczas, gdy słońce przebijało się przez chmury. [2016-02-02 13:10]

Haryyy5

u mnie dzisiaj 13 stopni, słońce świeci. Aż chce się lecieć na ryby :P Takie zimy to ja rozumiem [2016-02-02 14:06]