Zaloguj się do konta

Wędkowanie w Irlandii

utworzono: 2011/02/16 20:58
zibi83

Czy morze ktoś łowi w irlandii ja czasami lubie wyskoczyć na rybki lecz ostatnio słabo biorą


[2011-02-16 20:58]

dominas666

Witam ja z kolesiem lowie na gran canal, ale brania sa rózne czasem spedzimy kilka godzin i nic a czasem w pare minut kilka ladnych ploci. grand canal polecam latem jak jest cieplo zima rybki uciekaja w inne rejony szkoda ze niewiemy gdzie. Próbujemy lowic tez na rzece lecz ja tam nigdy nic nie zlapalem. na szczupaki polecam blesingtown oraz jeziora na Mulingar. [2011-02-22 11:19]

pawel2008

Witam Na Blessington nie ma nic, oprócz płoci, czasem ładny pstrąg, szczupak raczej rzadko się zdarza. Natomiast Grand Canal polecam latem na nocne zasiadki na węgorza i lina ładne sztuki nie raz wyciągnąłem. pozdrawiam
[2011-02-22 23:05]

dominas666

Jerzeli hcodzi o Grand canal to my lowimy na odciku jak sie jedzie na new castel ale nigdy nie prubowalismy lowic tam w nocy, ale jak sie zrobi cieplo to napewno pojade tam na nocna zasiadke. A ty Pawle2008 na jakim odcinku lapiesz rybki na kanale?? [2011-02-23 14:17]

trout4444

ja w irlandii łowie tylko na muchę. Polecam dzikie górskie potoki. Jak będziesz w Sligo to w centrum płynie rzeka jest tam pstrągów więcej niż w nie jednej polskiej rzece. Mało tego możesz też natknąć się na łososia i ogromne pstrągi po 60cm. Taki pstrąg to nie rzadkość w tej "miejskiej rzece" tylko nie łów jak jest podwyższony stan wody bo nic nie złapiesz. I pamiętaj C&R!!!!! [2011-02-24 16:51]

pawel2008

'dominas' - najlepsze efekty miałem latem w ciepłe dni, nad Royal Canal, na odcinku przy stadionie, na czerwonego robaka w godz. od 10-1 w nocy, pozdrawiam.
[2011-04-15 20:13]

maciek2544

Ja łowie na Grand Canal W Tullamore w tamten tydzień o 3 rano i 23 złowiłem  łącznie 6 leszczy po 35cm,30,25cm na białego .A ogólnie łowie na Shannon
[2011-07-15 20:45]

hanyss

Royal Canal obok Kinnegad po 22,00 lin 35cm leszcze 30-45cm i płocie. Tydzień temu bylem na odcinku obok Maynooth na spinning dwa szczupaczki 35cm i 42cm. [2012-07-24 11:03]

wwojtasww

Witam
   Wedkuje w Irlandi jakies 3 lata w okolicach Killarney,chociaz nie tylko.Probuje na spining,na robale,krewetki,muche...    W jeziorach i rzekach Killarney glownie lapie potokowce,mam kilka lososi na kacie.Sa tu rowniez rekordowe okonie i liny.Miejscowi lowia z ludek(troling i mucha),dla mnie to troche drogi interes-50euro za dzien...,chociaz kilka razy sie pokusilem ze spiningiem jednak feroxa ani sladu.   Koniec sezonu 2012 spedzilem na skalach polujac na "poloki"(sam nie wiem czy to rdzawce czy mintaje).Jigowalem w glebinach Kerry i Cork z niezlymi efektami.Niesamowite efekty na filet z makreli z gruntu-kongery,dogfishe,plaszczki roznego rodzaju.   Na szczupaki jezdze do Macroom,metrowca jeszcze nie doswiadczylem,ale bylo blisko.W tym roku bylem juz kilka razy na rzece i jeziorze,ale dopiero dzisiaj mialem kontakt z ryba(dwa piekne lososie skusily sie na woblerka,jednak bylem bez szans).Mysle ze od marca do pazdziernika to na potokowca najlepsza pora,na ocean zaczne jezdzic pod koniec kwietnia.Zima ludziska lowia z plazy,ale to juz inna bajka, inny sprzet,ubranie itd
Pozdrawiam
    [2013-03-04 22:00]

Czy morze ktoś łowi w irlandii ja czasami lubie wyskoczyć na rybki lecz ostatnio słabo biorą



mieszkałem kiedyś w Irlandii ale niestety nigdy tam nie łowiłem gdyż nie miałem tam sprzętu a po za tym lubie łowić karpie a jak pewnie  wiesz tam z tym cienko .....  , mają jobla na punkcie jak to oni mówią fly fishing :)
[2013-03-04 22:29]

swpone01

siema panowie Irlandia to piękny kraj dla wędkarzy gdyż panują tu całkiem inne zasady niż w naszej chorej Polsce , ponieważ każdy może spróbować tu swoich sił i co jest najlepsze w tym że nie musisz posiadać żadnej karty wędkarskiej a w większości zbiorników wodnych nie obowiązuje nawet permit czy licencja ale jeśli chodzi tylko o szczupaki czy białą rybę gdyż na ryby takie jak pstrąg czy łosoś permit jest obowiązkowy wszędzie.

Podoba mi się że panuje tu głównie zasada złap i wypuść którą sam oczywiście stosuje gdyż nie jadam ryb słodkowodnych. A co do wymiarów ochronnych jakie tu panują na rybki słodkowodne to tylko pogratulować bo szczupak może być zabrany do 50cm dzięki czemu możemy liczyć na naprawdę dużo dużych okazów jak np tak zwana metrówka której mi się jeszcze nie udało wyciągnąć ale mam jeszcze czas.


Pozdr
[2013-03-17 20:18]

marecki27-1979

Byłem w Irlandii w midleton kolo Cork.łowiłem w rzeczce w midleton,pstragi.Łowiłem z brzegu w morzu ,ballycotton ,rybki to poloki głównie.
Ogólnie zajebisty czas w moim życiu z wielu powodów.
Pozdrawiam wszystkich rodaków w Irlandii
[2013-03-17 21:02]

A jest ktoś może  na tym forum z Ballinrobe Co. Mayo ???
[2013-03-17 21:10]

Miro30

Witam Na Blessington nie ma nic, oprócz płoci, czasem ładny pstrąg, szczupak raczej rzadko się zdarza. Natomiast Grand Canal polecam latem na nocne zasiadki na węgorza i lina ładne sztuki nie raz wyciągnąłem. pozdrawiam

I tutaj się nie zgodzę z tobą ze tam nic nie ma łowie na Blessington od 8 lat i sa naprawdę ładne szczupłe tylko trzeba je znaleść a  to naprawdę nie jest takie łatwe .Pozdrawiam
[2013-07-25 12:29]

Laskovik

Witam
Zamierzam łowić na rzece Barrow w New Ross nastawiam się tylko na ryby spokojnego żeru. Mam pytanie czy w Irlandii obowiązują jakieś karty wędkarskie lub jakieś opłaty zwiazane z wędkarstwem na tej rzece lub w całej Irlandii? Zaznaczam ze lowie tylko i wyłącznie sportowo. Wdzięczny będę jeżeli ktoś mi wyjaśni na jakich zasadach sie łowi w irlandii.
pozdrawiam [2016-03-30 18:55]