Wędkowanie na Wiśle w ok.Grudziądza

/ 16 odpowiedzi
czy wyjasniła się sytuacja do jakiego okręgu należy Wisła,piszę z Grudziądza

przemx


Nie. Nadal sprawa w sądzie, a ponad to nie można wykupić pozwolenia w RZGW bo wprowadzili zakaz (2011/01/08 23:35)

czarek 58


Obecnie na Wiśle to możesz ale kłusować,bo nikt jej nie chroni,a sprawy juz drugi rok się ciągną i myślę że tak szybko się nie skończą. (2011/01/09 09:50)

bluehornet


Co , znowu 75-letni " młodzieńcy " nie mogą się dogadać i ustalić przynależności okręgowej naszej pięknej Wisły ? Brak słów !!! (2011/01/09 10:47)

arekde


No to współczuję takiej sytuacji......na szczęście u mnie z Odrą nie ma takiego problemu. (2011/01/09 14:18)

u?ytkownik55974


Witam a jak majom się pod Krakowem porozumienie z PZW w Katowice podpisało z nimi i możemy łowić jak i gdzie,na jakim odcinku bo nie jestem zorientowany dzięki. (2011/01/09 17:50)

ricardo


Witam !!!!!!!!!!!! Jak czytam o Wiśle to szlak mnie trafia że mamy takie nieudolne władze.Tyle lat było wszystko OK a teraz nagle krach,komu na tym zależy i przede wszystkim co to obchodzi zwykłego wędkarza? Morze by na ten temat ktoś z władz się wypowiedział bo wszyscy chowają głowe w piasek i ani mru mru.Żałosne i wstyd. (2011/01/11 18:37)

u?ytkownik55974


Witam jakiś czas nie byłem na portalu ,ale masz racje co do tego wpisu, tak to jest nabrali wodę w usta i cisza, jak makiem zasiał zobaczymy co dalej zrobią z tym tematem //głupim //???. (2011/01/17 13:12)

u?ytkownik32263


Panowie to nie jest tak, że wszyscy nabrali wodę w usta jak pisze Kolega kazikowe. Spór przecież toczy sie od jesieni 2009 r, kiedy to RZGW wypowiedziało PZW umowę dzierżawy Wisły i Drwęcy. Okręg toruński PZW nie chciał się z tym pogodzić i sprawa trafiła do sądu, gdzie trwa do dziś. Zresztą za dwa dni 19.01 ma być kolejna rozprawa, choć raczej nie spodziewajmy się jakiegoś sensownego wyroku. PZW sprawę pewnie przegra, potem odwołanie i tak w kółko macieju. Dziwi jedynie podejście RZGW, które stwierdziło, że na wszystkich wodach w całym kraju, które nie mają najemcy nie wolno łapać od 5.01 chyba, że wykupiło się licencję do 4.01. Zakaz ten będzie obowiązywał do momentu znalezienia nowego dzierżawcy. Dotyczy to oczywiście wód, o które nie toczy się bój w sądzie. Bo te muszą poczekać na prawomocny wyrok:( a wiadomo ile to w polsze trwa. A to daje świetne pole manewru dla takich ludzi jak pan Kaczm., którzy pierw wygrają przetarg, a potem sieciami wybiorą całą rybę. A rzeka zostanie pusta na lata. (2011/01/17 17:47)

u?ytkownik32263


ZWYCIĘSTWO DRODZY KOLEDZY!!! CAŁA WISŁA NASZA!!! RZGW nie odwołało sie od decyzji, wyrok sie uprawomocnił, możemy już od wczoraj łapać BEZ ŻADNYCH DOPŁAT! Info świeżutkie z PZW KM Toruń od Pana Witolda Hołubka, a więc sprawdzone i potwierdzone. Do boju Panowie! (2011/03/09 18:31)

adams


niestety znowu Katowice nie dogadały się z Krakowem w ogóle sytuacja Wisły  tu jest kretyńska Bielsko Biała nie ma Wisły bo nasz okręg ma całą do Krakowskiego paranoja a opłaty jednodniowe na Kraków to kosmos niektórzy z katowickiego przenoszą się do B-B i płacą dodatkowo za porozumienie krakowskie 65zł + katowickie 50 zł (2011/03/12 21:52)

bankowy409


Proszę kto mi wytłumaczy dlaczego zalew w Dobczycach nie jest otwarty dla wędkarzy,szlag trafia człowieka jak tam jadę i widzę te szczupaki, sandacze itd. które tam giną z rąk kłusowników a nie są łowione przez wędkarzy. (2011/03/13 07:17)

greyhunter


Ktoś kiedyś napisał że "to zbornik wody pitnej i jak niby wyobrażacie sobie zakwaszanie wody pitnej zanętami"... W niektórych przypadkach może i bym to zrozumiał a jednak wspaniałego łowiska mi szkoda...Tym bardziej że przyłapani tam kłusole targali ze sobą wyłącznie medalowe sztuki....

(2011/03/13 10:11)

u?ytkownik8996


no niestety tak to jest w pzw że biorą premie za zakazy i nic więcej najlepiej wprowadzić zakaz alebo nie podpisać porozumienia porozumienie to koszt 50 zł na rok a opłta jedno dniowa 30 zł  (2011/03/13 14:25)

u?ytkownik55974


Witam ,to jest bardzo trudna sytuacja dla nas wędkarzy i zarazem wielka głupota że nie potrafią nic zdziałać ,zamiast z górki to mają  pod wielką górę.Bez jakiejkolwiek wyników ,jak zwykle/???? (2011/03/13 15:49)

u?ytkownik55974


Witam ,to jest bardzo trudna sytuacja dla nas wędkarzy i zarazem wielka głupota że nie potrafią nic zdziałać ,zamiast z górki to mają  pod wielką górę.Bez jakiejkolwiek wyników ,jak zwykle/???? (2011/03/13 15:49)